Šta je novo?

MTS optika i TP Link range extender problemi

banjac.dusan

Zapažen
Učlanjen(a)
03.12.2020
Poruke
2
Poena
11
Pozdrav svima! Nadam se da će neko moći da mi pomogne.

Pre par nedelja mi je u stanu postavljen optički internet MTS-a, a ruter (Huawei EchoLife HG8245Q2, dual band) je postavljen u multimedijalnu kutiju na ulazu u stan pored razvodne strujne kutije. Razlog takve konfiguracije je taj što sam hteo da imam net i u UTP utičmicama zbog STB-a. Nakon par dana korišćenja MTS interneta primetio sam da je domet odličan u prostorija gde nema prepreka kao što su zidovi i slični, ali u prostorijama gde ima prepreka domet je loš. Naravno, razumem da WIFI signal oslabi čim naiđe na neku fizičku prepreku.

Kako bih rešio taj problem, iskoristio sam svoj stari TP Link range extender (model WA850RE verzija 2, 300 Mbps i radi na 2.4 GHz). Navedeni range extender se normalno podesio preko WIFI-a sa mojom 2.4 GHz frekvencijom na MTS ruteru i sve je dobro radilo, čak je i signal u problematičnoj sobi bio sasvim korektan kao i brzina. Navedeni uređaj je postavljen da radi u režimu kao range extender. Takođe, range extender se nalazi na vrlo dobrom položaju u odnosu na problematičnu sobu i MTS ruter, tu nema problema a ni prepreka. Sve je to provereno preko TP Link software-a.

Problem se javlja kada koristim frekvenciju 2.4 GHz u toj problematičnoj sobi, ostavim telefon sa strane, te ne koristim net na istom neko vreme (svega nekoliko minuta), telefon (Iphone 8) se jednostavno diskonektuje sa neta. Sve dok sam aktivan na netu, radi sve savršeno. Isti problem je i kod drugog telefona, kao i kod laptopa. Doživeo sam sličnu situacija i u hotelima ili tržnim centrima kada niste aktivni na netu, uređaj se jednostavno diskonektuje. Verovatno je to podešeno na mreži zbog ograničenja korisnika na istoj kako se mreža ne bih preopteretila nepotrebnim uređajima i da bi aktivni uređaji mogli normalno da koriste net. Ali kod mene je namenjeno kućnoj upotrebi i imam svega par uređaja.

Takođe sam instalirao i najnoviji firmware za navedeni range extender i isti ga je i prepoznao. Problem je i dalje prisutan, a konfigurisao sam ponovo sve od početka i dalje bez rezultata uz prethodni restart. U podešavanjima range extendera (podešavanja preko browsera) nisam našao ništa konkretno što bi me navelo na rešavanje problema, iako je dosta šturo podešavanje

Ne znam da li je problem u TP Link range extenderu ili u ruteru MTS-a i njihovim podešavanjima. Da li neko ima neku ideju šta može da bude problem?
 
Nazad
Vrh Dno