Šta je novo?

Yettel. (ex. Telenor) - VoLTE

Verovatno zato sto ti paket podrzava. Moj ne podrzava tj nije obuhvacen i ja to znam ali sam ipak probao da izboksujem jer im mesecno dajem 5000
 
Ma to sam s njima nesto ispod zita dogovarao kad sam trazio ukidanje 50% popusta na pretplatu. Prenesi 300.
 
A koji ti je tacno paket?
Ni moj nije od ovih najnovijih vec iz one grupe predzadnjih tj. Total 4
Pitao sam ih ja na Tw kako moze na stari paket Total 4, kazu da je on bio neki eksperimentalni, test paket i da zato moze na njemu da se aktivira VoLte, kao jedini stari paket na kome moze, kazu nije tehnicki izvodljivo na drugim starim paketima... E sad da li lazu ili ne, ne znam, samo prenosim njihov odgovor...
 
Moze, meni je aktivirano na stari total.
 
Kako su ukljucili Volte juce nestao je problem sa nedostupnoscu broja koji sam imao.Kad mi je fon bio na 4g u 99% poziva nisam bio dostupan.
 
VIP aktivira VoLTE za Neo Neo Max... ali samo za sams i havaji.

Nije mi jasno zasto ucenjuju da bude odredjena tarifa za cisto tehnicku stvar koju ne naplacuju dodatno.
 
Poruke se opet salju,ali isto jako usporeno na mom Poco-u
 
Kod mene na a3, ako pošaljem jednu poruku pošalje se za 3,4 sekunde ali ako probam više poruke u kratkom vremenskom periodu da pošaljem onda može da potraje malo duže, nema nekog pravila, svakako rade i rade brže nego pre. Valjda će uskoro srediti to skroz. Na 4g bez volte poruke idu instant skoro.

Jedino što sam primetio danas je da kad pošaljem poruku drugoj strani stižu duplirane. Još neko sa tim problemom?
Edit: nekad stignu i po tri 😂
 
Poslednja izmena:
Ma definitivno to moraju ispeglati,nije to bas najbolje,ali bitno da rade za sad...a svakako ce biti normalno uskoro.
 
Pre neki dan sam pozivom aktivirao VoLTE. Upozorili su me da još uvek zvanično nisu podržani drugi telefoni osim Samsunga. Ipak kod mene na iPhone 11 Pro za ovih par dana sve radi. Paket je Biznis Total
Za sada, osim sto radi 4G tokom poziva, drugih prednosti nisam primetio (brzina uspostave i kvalitet veze).
 
Na iP i Xiaomi aktivirali posle kraće rasprave, novi paketi. Na iPhone 12 Pro sve bez greške radi, poziv instant uspostavlja vezu ako je sa druge strane isto VoLTE, na običnom pozivu ako druga strana nema VoLTE meni je i dalje 4G (ne prebacuje na 3G) i radi net u pozadini , SMS šalje normalno i na sve brojeve. Xiaomi Mi 10 ne šalje SMS, možda kada se aktivira preko kodova kao mi ima još nešto isto da se aktivira (meni je ovo budzenje jer nema opcija kao na iPhone samo On i to je to), ali su lepo rekli da nije podržan, da kukakm onda se žalim ne mogu kada su se ogradili, VoLTE radi i ostaje na 4G u toku razgovora.
 
@alter radi i slanje sms na Xiaomi ali jako sporo se salje,treba mu i po minut da je posalje,a za to vreme samo vrti "slanje"
 
Ja danas sebi i zeni upalio volte. Samo pozvao 9000 i pitao dal moze da se aktivira volte na moj broj. Nije pitano uopste koj mob imam.
Elem pozivi su instant a kvalitet glasa sta znam nisam siguran dal je isti ili ne. Stoji mi 4g kad okrenem ne menja vise na 3g / edge. I kad me
neko zove i dalje sam na 4g. Za sad pozitivno iskustvo.
 
Ja danas sebi i zeni upalio volte. Samo pozvao 9000 i pitao dal moze da se aktivira volte na moj broj. Nije pitano uopste koj mob imam.
Elem pozivi su instant a kvalitet glasa sta znam nisam siguran dal je isti ili ne. Stoji mi 4g kad okrenem ne menja vise na 3g / edge. I kad me
neko zove i dalje sam na 4g. Za sad pozitivno iskustvo.
Koji mob i jel ti normalno salje sms ka brojevima koji nisu volte?
 
Iphone xs max i 12 pro max.

saljemo za sad ok sms doduse caletu na sony z5 premium a drugaru na s20 note primili poruke. Nisu volte.

od kombanke mi stizu otp kodovi i obavestenja bez problema takodje.
 
I dalje postoji problem da nekada prosto neće da uspostavi vezu. Pozivajući ekran stoji u nedogled...
 
Jel ima iko na telenoru da su mu uključili volte sa starim play+(30) paketom?!
 
Ljudi aj nek jos neko proveri ko ima aktivan VoLTE i da ima Xiaomi model tamo u obican sms kad se udje,pa gore desno se udje u one 3 tacke/podesavanja/opsta/funkcije caskanja,jel su vam one omogucene?
Meni pise da funkcije caskanja nisu dostupne za ovaj uredjaj,a to mi je bilo aktivno dok nisam inicirao VoLTE u telenoru.
Mozda je upravo u tome fora sto onako sporo salje sms sa VoLTE ljudima koji ga nemaju aktivan,a koliko sam razumeo te funkcije caskanja kad su aktivne znaci da se moze slati vise slova u poruci od onih standardnih 160 tj.to je kao nova bolja verzija obicnih sms poruka
 
Radi. RCS messages nemaju nikakve veze sa time. Ako koristiš dve kartice mora ona koja hoćeš da ti bude aktivirana za ovaj servis, da bude podešena kao difoltni sim za pozive i data. Najbolje je da izvadiš drugu karticu i upali telefon sa samo tom jednom. Na nekoliko dual sim uređaja sam tako rešio problem.
IMG_20210304_035737.jpg
 
@ Darko1290 aha uspelo je,prebacio sam pozive na sim 1 i proradio je,ali jel to znaci da onda ne mogu drzati opciju da me za pozive uvek pita sa koje sim ce uputiti vec iskljucivo moram drzati na sim 1?
Za net mi je ok jer mi je on i onako uvek sim1,ali pozivi vise volim da me pita sa koje ce uputiti
 
Sada kada je proradilo možeš da namestiš da te pita za poziv, samo nemoj setovati drugu karticu da bude difoltna za poziv ili internet.
 
Jel radi na iPhone telefonima normalno VoLTE? Sajt nisu ažurirali, i dalje stoji da su samo Samsung modeli telefona podržani.
 
Takodje 11 pro.
 
Nazad
Vrh Dno