Šta je novo?

Yettel. (ex. Telenor) - VoLTE

Zar nije Telenor banku kupio neki bugarski investicioni fond ? Onako iz malog mozga negde mi stoji ta informacija nothing more nothing less
 
Banka i provajder su razdvojeni, odavno. Klaster 4 provajdera je kupio češki fond PPF
 
Na iphone-ima nema jos VoLTE-a, mora prvo da se sertifikuje verovatno od strane Apple-a da moze da se koristi kako treba, jer sad izbaci poruku da mreža nije sertifikovana za VoLTE


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kakvu tacno poruku izbaci? Imas neki ss?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Banka i provajder su razdvojeni, odavno. Klaster 4 provajdera je kupio češki fond PPF

PPF je vlasnik 100% Mobi banke, bivše Telenor banke. Odvojena pravna lica su uvek bili (banka i operator).

I dalje postoji opcija kupovine telefona preko Mobi banke ili opcija da povežeš račun i ugovor u Telenoru i ostvariš popuste i benefite
 
Poslednja izmena:
Eh da, cisto da javim - uspeo sam preko twittera napokon da aktiviram volte. Na mi10 5g radi savrseno sve sem odlaznih SMS-ova kao sto je neko vec spominjao ovde generalno za xiaomi. Trenutno tesitram - radi lepo za sad sto se tice inteneta/kvaliteta poziva itd. Cak je koliko vidim i wifi calling proradio.

20201230_102220.jpg
 
Kakvu tacno poruku izbaci? Imas neki ss?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

7b9b4104c2aa72f53dd19848355bf541.jpg


Evo tu dole poruku izbacuje trenutno kod svih operatera koliko ja znam, ovo je trenutno na mts mreži


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na iphone-ima nema jos VoLTE-a, mora prvo da se sertifikuje verovatno od strane Apple-a da moze da se koristi kako treba, jer sad izbaci poruku da mreža nije sertifikovana za VoLTE


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tako je, a verovatno cemo prvo na iPhone-ima dobiti onaj carrier update od Telenora, pa ce tek onda moci bez problema to da se aktivira i koristi, sve ovo je sada budzevina. Govorim barem za Apple uredjaje.
Vidim pozamasna lista VoLTE uredjaja a sve do jednog Samsung...
 
Eh da, cisto da javim - uspeo sam preko twittera napokon da aktiviram volte. Na mi10 5g radi savrseno sve sem odlaznih SMS-ova kao sto je neko vec spominjao ovde generalno za xiaomi. Trenutno tesitram - radi lepo za sad sto se tice inteneta/kvaliteta poziva itd. Cak je koliko vidim i wifi calling proradio.

Pogledajte prilog 294937
VoWifi? To bi baš voleo da vidim...
 
Aktivirao volte na a3 ali sms neće da se šalje. Ceo dan istražujem kako da se isključi sms over IMS ali za sad neuspešno. Konfiguraciju modema nemam u listi aktivnosti.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Za koje pakete može da se aktivira i na koji način?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
moze na svim trenutno aktuelnim tarifama da se aktivira VoLTE, ako imas telefon sa spiska podrzanih.

a mene interesuje, sa kojih sve telefona vam radi VoLTE, osima onih na listi?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Iz price odavde izgleda da moze na svima osim na Iphone...

Послато са POCO X3 помоћу Тапатока
 
moze na svim trenutno aktuelnim tarifama da se aktivira VoLTE, ako imas telefon sa spiska podrzanih.

a mene interesuje, sa kojih sve telefona vam radi VoLTE, osima onih na listi?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
Ne može sa svih. I dalje imaju fix u listu. Ka ena je ovde više puta.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
pa evo ovako im pise na sajtu

meni su navodno aktivirali, trazio preko twittera, ali na motoroli (g7 power) ne uspevam nigde da pronadjem opciju za aktivaciju VoLTE usluge..
4029ac5a38654bdbb83feeb4da8e888c.jpg


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
pa onda su ti aktivirali na broju. A sto se tice modela aparata, vec pisali svi. Samsung za sada samo
Ja nemam na svom op8T
 
Tražio i ja sad preko twittera, pa ćemo da vidimo. Imam Total 30, valjda neće natezati... Telefon podržava sigurno.
 
Ja se izvinjavam, onda su to izmenili. Meni su pre 2 nedelje poslali preko tvitera spisak paketa. Ovako je svakako bolje.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nije samo Samsung, citajte komentare, aktivirali su ljudi i na Xiaomi. Tako da ovaj njihov spisak nema veze s vezom..

Послато са POCO X3 помоћу Тапатока
 
Šta mu sad ovo dodje? :) Imam Mi 10. Da li će raditi ili ne?



Screenshot_1.jpg


Edit: Javili da su aktivirali, ukucao onaj kod u dialer, resetovao i radi sve :)
 
Poslednja izmena:
Proveri samo radi li ti sms...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne znam kako je za Mi10, napisao sam pre par stranica kako sam rešio na 9t pro.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Upravo sam naišao na to, sad ću probati pa javljam.

Edit: Probao, nema te opcije u Activity launcher nažalost. Kad kucam "modem", dobijem MODEM test tools i dole Permissions
 
Poslednja izmena:
Radiće i slanje SMS-a kad omoguće SMS over IMS.
 
Jel i dalje VoLTE funkcija rezervisana samo za Samsung telefone i odredjene tarifne pakete ?
 
Ja mislim da jeste, pitah za iphone, i dalje nista...
 
U subotu sam kupio Samsung Galaxy A71 I VoLTE radi out of box. Na Pocophone F1 sam morao non stop da isključujem VoLTE da bih mogao da pošaljem SMS što mi se iskreno smučilo.
 
Da, isti problem ima prijatelj na Mi9t mora da se gasi VoLTE. Mene iskreno nervira sto sam nedostupan dosta puta, 3g signal je dosta los a i samo prebacivanje sa 4g na 3g je sporo, pa bih time resio taj problem ali nikako da prosire i za druge proizvodjace.
 
Ako možeš i da primaš pozive na VoLTE onda je u potpunosti aktivan, pokušaj da te neko pozove dok ti je VoLTE upaljen, da vidiš da li će telefon zvoniti
 
Nazad
Vrh Dno