Šta je novo?

Toshiba Satelite C50

serbishe

Poštovan
Učlanjen(a)
21.12.2017
Poruke
229
Poena
80
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700x i Arctic eSports 34 Duo
Matična ploča
Gigabyte x570 Aorus Elite
RAM
DDR4 Patriot Viper Steel 3600mhz, 2x8gb c17
GPU
Sapphire Nitro+ RX5700XT
Storage
Kingston A2000 1tb i HDD WD Ezex 1tb
Zvuk
Asus Xonar DX, Logitech Z4 2.1 i Cooler Master MH751
PSU
SeaSonic Focus GX-650w
Kućište
Cooler Master MasterBox5
Monitor
AOC 24G2U
Miš & tastatura
Logitech G402 Hyperion Fury i Logitech G213 Prodigy
Ostale periferije
Logicetch G27
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21FE
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 5 Pro i Samsung Galaxy Watch 46mm.
Pristup internetu
  1. ADSL
Treba mi jedna pomoc oko Toshibe C50-B-13E modela. Pre par godina, nakon sto je izasao iz garancije, sam uradio update bios-a po proceduri, ali se pojavio jedan problem. Nece da se podigne win7, vec se samo pojavi crni ekran na kom pise nesto tipa "select proper boot device" i sta god kliknes te recenice se ispisuju. Onda sam usao u bios i umesto UEFI opcije sam odabrao CSM i win7 se normalno podigao i tako radi par godina bez problema.

E sad, posto treba da mi stigne novi ssd, da ga zamenim sa hdd, interesuje me da li ce biti nekih problema prilikom instalacije win10 na novi ssd i kako da resim uopste taj problem? I da li treba da se bakcem sa tim, ako ce sve raditi? Da li mogu da odradim ponovo update bios-a, posto ima neka nova verzija, moja je 1.40. Inace, ovaj lap top nema klasicnu bateriju na maticnoj, pa clear cmos ne moze da se odradi. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Nasnimi na flash uefi verziju win10, pa u biosu probaj prvo sa podesenim biosom za uefi, a ako nece prebaci na legacy pa probaj.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Probacu, pa javljam. Samo da stigne ssd, hvala na odgovoru.
 
Nasnimi na flash uefi verziju win10, pa u biosu probaj prvo sa podesenim biosom za uefi, a ako nece prebaci na legacy pa probaj.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Odradio danas, sve radi bez problema. Hvala na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno