Šta je novo?

LG CX spor internet

horror

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
489
Poena
345
Paket kod Supernove 100/10, nakacen sam preko UTP kabla direktno na modem, merim 30-40Mbps u downu uz osetno veci ping nego na drugim uredjajima. Modem je Technicolor.
Recimo, preko wirelessa na laptopu ide do 80-ak Mbps uz ping od 12-15ms, na tv-u ide i preko 30ms ping uz gore navedenu brzinu u downu (up nema problem). Na tv-u i preko wirelessa izlazi isto kao preko kabla.
Na prethodnom (Cisco) modemu mi je brzina bila recimo 60-ak Mbps.
Probao sam da promenim DNS na 8.8.8.8 ali ista situacija. Probao sam da ugasim wifi na TV-u, nije pomoglo.
Takodje, probao sam da raskacim drugi lan kabl (na tom mi je drugi modem koji je uboden u ovaj technicolor) i da ubadam tv u jedan od preostala 3 porta ali nista. Ne verujem da je problem u portovima na samom modemu bas zbog toga. Recimo, taj drugi modem koji mi je UTP-om uboden u ovaj modem i nalazi se sprat ispod baca preko wifi 80ak Mbps. Probao sam i da ugasim wireless na TV-u za svaki slucaj.
Bukvalno jedino sto nisam probao je da promenim kabl mada sumnjam da je u tome problem jer mi je na starom modemu bilo ok.
Ima li neko ikakvu ideju sta moze biti?
 
Previše uređaja zoveš modem da bi moglo da se zaključi šta je šta u tvom setupu.

Meni LG B9 daje oko 250/50 preko WiFI (5Ghz naravno) na 300/50 konekciji. Nisam probao preko kabla.
 
Ok, da probam ovako :)
TV je uboden direktno u supernovin modem kablom, zaboravimo da postoje drugi uredjaji :)
Merim speedtestom iz TV-ovog browsera, jedino ako tu nije neki problem... Laptop naboden direktno istim tim kablom daje normalne brzine.
 
Nije modem već je router.
Drugo, ako vrtiš u browseru teško da će biti ista brzina kao i u dedicated aplikaciji za mjerenje. Tu ti jako utječe brzina procesora i optimizacija samog browsera.
Samo ne znam da li WebOS ima neku takvu...
 
Ima, speedtest aplikacija zvanična LG-eva postoji na storu
 
Nazad
Vrh Dno