Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
^ To možda ako nije uključena ona quick start opcija (mislim da je to nešto kao sleep mod na kompu)...

Kad je uključena ta opcija TV se startuje skoro momentalno, npr. mnogo brže nego samsung koji mi je drugi tv...

EDIT: I C715 ima odličan zvuk, tu je TCL stvarno odradio odličan posao...

Da da bez toga. Jet za tu opciju kaže da onda se neke aplikacije zaglupe i indikuju da nema Internet veze npr. https://youtu.be/hmCOyQKj-ec?t=225


Pa šta fali, lepo staviš kafu i kad stigne može da se gleda TV :D

Ujutru ga uključim i isključim kad krenem na spavanje .D. Šalu na stranu, nemam strpljenja a i moji bi me pojeli da im se TV pali pola minuta.
 
Poslednja izmena:
Da da bez toga. Jet za tu opciju kaže da onda se neke aplikacije zaglupe i indikuju da nema Internet veze npr. https://youtu.be/hmCOyQKj-ec?t=225

To nije tačno, bar iz mog iskustva... Sve aplikacije rade bez ikakvih problema. Npr. SmartTubeNext bukvalno zapamti gde si stao sa gledanjem YT klipa, sve kreće za maksimalno pet do deset sekundi od pritiska power dugmeta...
 
Hoće nekad TV da javi da nema internata, kao da se uključi pre nego ruter dodeli IP adresu TVu, ali se nakači posle sekund dva i sve OK. Jedino što, bar kod mene, ostane sat na onom vremenu kada je isključen, spustim se malo u meniju, da se ne vidi sat, pa se vratim i vreme se osveži (43EP660 model).
 
Ja uzeh 43pus7555/12 za 40k sa 5 godina garancije. Posle 3. ga tek montiram pa javljam sta i kako. Cackao sam ga u radnji dosta, mislim da ce biti ok.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ja sam poslao preko aplikacije, da li moram još jednom da šaljem? Šta im šaljem kao neki podsetnik da odgovore?
 
Gledao sam rviju C815, kaže čovek startuje se 30-40 sekundi? Da li misli da svaki put kad se pokreće TV toliko mu treba ili samo prvi put?

Ne znam za TCL, ali moj Sony starije generacije (nije Android), kada se upali, šaltanje kanala (ako je na svom tjuneru), i vol+ vol-, to radi posle 4-5 sec.
Pošto je uglavnom na EON box-u koji se ne gasi, tj. ako je ostao na HDMI ulazu na kojem je EON, i to radi odmah.
Promena HDMI ulaza može posle 10-ak sec.
Ali smart deo i ulasci u meny, e to može da se koristi tek posle 20-30sec. Ali to i nije nešto što treba odmah po paljenju pa ne smeta
 
Ne znam za TCL, ali moj Sony starije generacije (nije Android), kada se upali, šaltanje kanala (ako je na svom tjuneru), i vol+ vol-, to radi posle 4-5 sec.
Pošto je uglavnom na EON box-u koji se ne gasi, tj. ako je ostao na HDMI ulazu na kojem je EON, i to radi odmah.
Promena HDMI ulaza može posle 10-ak sec.
Ali smart deo i ulasci u meny, e to može da se koristi tek posle 20-30sec. Ali to i nije nešto što treba odmah po paljenju pa ne smeta
Postoji opcija brzog paljenja, Android se u tom slučaju samo prebaci u standby i ne čekaš da se ponovo iz početka startuje.

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока
 
Izašla nova verzija aplikacije ADB AppControl 1.5.1!
Najbolja aplikacija za debloat (čišćenje nepotrebnih aplikacija) za sve android uređaje (uključujući i televizore!)
Može preko WiFi-ja može preko kabla!
Kad se sve očisti na ovom TV-u ostanu aplikacije koje se koriste, tako da TV radi odlično!

TCL.png


Osim čišćenja ima još korisnih funkcija u CONSOLE tab-u kao npr. Screenshot, Shell

tcl2.png


https://appcontrol.neocities.org/index_en.html

Kada se klikne na Shell možete uneti komandu kojom ćete izlistati sve aplikacije na TV-u:

Kod:
pm list packages

Možete npr. izlistati samo TCL aplikacije sledećom komandom:

Kod:
pm list packages | grep 'tcl'

Kod mene je ovo ostalo od TCL apliakcija posle čišćenja:

BeyondTV:/ $ pm list packages | grep 'tcl'
package:com.tcl.esticker
package:com.tcl.initsetup
package:com.tcl.tvinput
package:com.tcl.keyhelp
package:com.tcl.factory.view
package:com.tcl.pvr.pvrplayer
package:com.tcl.miracast
package:com.tcl.tvpassthrough
package:com.tcl.inputmethod.international
package:com.tcl.xian.StartandroidService
package:com.tcl.samba
package:com.tcl.tcl_bt_rcu_service
package:com.tcl.showmode
package:com.tcl.framework.custom
package:com.tcl.versionUpdateApp
package:com.tcl.rc.ota
package:com.tcl.assistant
package:com.tcl.copydatatotv
package:com.tcl.micmanager
package:com.tcl.audioplayer
package:com.tcl.cyberui
package:com.tcl.appstatecontroller
package:com.tcl.android.webview
package:android.autoinstalls.config.tcl.device
package:com.tcl.videoplayer
package:com.tcl.keycustomfunctionservice
package:com.tcl.usercenter
package:com.tcl.tvweishi
package:com.tcl.bi
package:com.tcl.tv
package:com.tcl.settings
package:com.tcl.autopair
package:com.tcl.sourcemananger
package:com.tcl.systemuioverlay
package:com.tcl.imageplayer

Ako hoćete da obrišete neku aplikaciju koju nije moguće obrisati u Applications tabu dovoljno je da unesete komandu:

Kod:
pm uninstall -k --user 0 [B][COLOR="#FF0000"]UMESTO OVOGA IME PAKETA KOJI ŽELITE OBRISATI[/COLOR][/B]

Ime paketa je ovo što se nalazi posle package:

npr. želite obrisati com.tcl.partnercustomizer

Kuca se:

Kod:
pm uninstall -k --user 0 com.tcl.partnercustomizer

ili npr. com.tcl.partnercustomizer.resource

Kod:
pm uninstall -k --user 0 com.tcl.partnercustomizer.resource

ili npr. package:com.tcl.messagebox

Kod:
pm uninstall -k --user 0 package:com.tcl.messagebox

Ako niste sigurni koja aplikacija je u pitanju pre brisanja pretražite ime paketa u aplikaciji ili na netu. :)
 
Poslednja izmena:
Poz. Ja pre neki dan krenuo da kupim TCL 55C715, video da je na akciji, medjutim kad sam otisao tamo kupim TCL 55EC780 ne znam ni sam zasto tj znam vise mi se vizuelno svideo. Kakvog ste misljenja da li sam pogresio jer tek kad sam dosao kuci skapiram da ovaj moj nije qdot? Da li mogu da prepisem podesavanja za kalibraciju slike posto nisu isti modeli i da li je i za moj model podrzan taj update sistema v606? Kako uopste da proverim koja je kod mene verzija?
 
Nisi pogresio. Cak si i bolji tv kupio. Jeste da nije qled ali zato imas MEMC kao i Onkyo soundbar. Unutra je sve isto. Da isti firmware je za sve. Pogledaj par prvih strana teme, ima sve objasnjeno.
 
Poslednja izmena:
Da li važi 5god garancija za TCL i sada, posle NG?

Mislim da ne.
Ja sam uzeo TV u ovoj novoj godini 2021. 2 januara i kada sam otišao na sajt i izabrao mesec januar izbacuje mi "Odabrani datum nije u okviru promocije!".
Iskreno, nisam ni znao, niko nije ni pisao da promociju "važi do". Još ja lagano, uzeću TV posle Nove, nema žurbe...
 
Gde god udjem u specifikacije izbacuje da TCL 55EC780 ima pravi 10bit panel, a ima samo 400 cd/m² svetlinu ekrana. Jel to neka sarerna laza, tj greska u specifikacijama ili stvarno postoju pravi hdr panel sa tako malim osvetljenjem? Memc treba da aktriviram ili je to po defoltu upaljeno?
 
Da, vecina televizora u toj kategoriji cena ima takvo osvetljenje. Gledaj to vise kao da ima podrsku za hdr, dolby vision itd... a ne da moze da prikazu to kako je zamisljeno. Za memc proveri. U zavis osti od moda slike moze biti ukljucen/iskljucen. Svejedno podesi ga onako kako ti najvise bude prijalo.
 
Da li još neko ima problem sa DIGITAL AUDIO OUT-om? Ne postoji mogućnost da se zvuk sa samog TV-a ubije potpuno i da sve ide preko optike. Ako se zvuk smanji na nulu, ostane ikonica u donjem desnom uglu. Ako se zvuk TV-a ostavi na 1, noću se kada se smanje zvučnici, čuje se kao iz bureta, nisu sinhronizovani.
Neka ideja kako da se ovo reši?
 
Da li još neko ima problem sa DIGITAL AUDIO OUT-om? Ne postoji mogućnost da se zvuk sa samog TV-a ubije potpuno i da sve ide preko optike. Ako se zvuk smanji na nulu, ostane ikonica u donjem desnom uglu. Ako se zvuk TV-a ostavi na 1, noću se kada se smanje zvučnici, čuje se kao iz bureta, nisu sinhronizovani.
Neka ideja kako da se ovo reši?
Ovo i mene zanima.

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока
 
^ +1

Ja držim zvuk na 1, jer se tako generalno ne čuje, a i ikonica nestane...

Mada nisam noćna ptica pa nisam primetio ovaj "kao iz bureta" sindrom na šta ukazuje @kgdarko...
 
Kod mene pise ovako Software version: V8-R851T02-LF1V606.017688 pise TV+OS version: V5.2.0(V8-2011160-MF1V520).
Da li ima potrebe da radim update sistema ili je to to? Nisam nesto strucan pa ne bih da zeznem tv. Inace dosta sam testira i za gaming je tv odlican, nema primetnog laga prakticno kao na monitoru, Youtube u 4k mi nekako kao blagi slideshow onako ameterski da opisem, a slika u hd programima je korektna. Generalno imam utisak da moj predhodni tv Samsung UE48H6400AW Fullhd ima primetno bolju sliku, prosto je prijatniji za gledanje ali sam na njemu odradio kalibraciju po uputsvu sa neta dok je za ovaj TCL 55EC780 nema ni za leka. Msm nije da sam nezadovoljan nisam ocekivao cuda za ove novce ali sam ipak ocekivao isti/slican kvalitet slike samo u vecoj dijagonali sto ipak nije slucaj.
 
Nazad
Vrh Dno