Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Korektno sve rečeno, samo da se stavi v609 softver, instaliraju nplayer i mxplayer (može i nova player), očisti bloatware i to je to.

Što se tiče kretanja i procesiranja složio bih se sa TK :D

https://twitter.com/TomCruise/status/1070071781757616128

Tom Cruise calls for abandoning "float" on TVs. Only 24 frames for cinema!

Tom Cruise and the recently released blockbuster Mission Impossible: Consequences, director Christopher McQuarrie, recently brought up an interesting topic by tweeting Tom Cruise a video urging TV owners to turn off motion smoothing - the "float" that causes the "soap opera effect."



https://overclockers.ru/blog/d1my4/...njalok-v-televizorah-tolko-24-kadra-dlja-kino
 
Poslednja izmena:
Što se tiče kretanja i procesiranja složio bih se sa TK :D

Ja volim dobru interpolaciju, ali mi je sasvim ok i kada TV radi dobar 3:2 pulldown ili jednostavno ima 120Hz, pa se 24fps uklapa pošto je deljivo. C715 nažalost nema ništa od toga, što je šteta, mada mnogim korisnicima to uopšte nije stavka i ne primećuju problem, pa imaju sreće :)
Bilo bi super kada bi povoljniji 60Hz modeli mogli da se prebace na 48Hz pri puštanju 24fps sadržaja, to bi rešilo problem, praktično za džabe.
 
U pravu je Stock. Da je ovaj tv, kao što jeste kod mnogih prodavaca, sa cenom od 85.000 konkurencija bi ga raznela jer je u toj cenovnoj zoni bara mala, a mnogo krokodila. I opet ne bismo došli do ozbiljnih 120 Hz. Sa cenom od 60.000 je verovatno trenutni best buy. Ne pričam šta bih ja želeo za što manje para, već šta mogu da dobijem za iste pare.
 
Ja volim dobru interpolaciju, ali mi je sasvim ok i kada TV radi dobar 3:2 pulldown ili jednostavno ima 120Hz, pa se 24fps uklapa pošto je deljivo. C715 nažalost nema ništa od toga, što je šteta, mada mnogim korisnicima to uopšte nije stavka i ne primećuju problem, pa imaju sreće :)
Bilo bi super kada bi povoljniji 60Hz modeli mogli da se prebace na 48Hz pri puštanju 24fps sadržaja, to bi rešilo problem, praktično za džabe.

@Mancha, imaš li ideju kako npr. na KMPlayeru (dakle na računaru povezanom sa TV) uključiti smooth motion, i naterati da se 24fps prikazuje u 60Hz?

Ukratko ovo što je @Multitasker napisao na prethodnoj stranici...

...
Po meni 55" TCL Qled tv za 59.999din predstavlja odlicnu kupovinu (bar teorijski). Mana mu je losiji motion zbog nedostatka memca. Ali ko koristi racunar za gledanje filmova moze da podesi smooth motion u programu i da dobije 60FPS na TCL-u.

Mozda bi dobra stvar bila da neko isproba da li neka android aplikacija podrzava smooth motion na tv hardveru (cisto sumnjam da bi tv to podneo cak i da moze da se podesi, ali mislim da bi to trebalo malo vise istraziti)

Hvala
 
SVP (https://www.svp-team.com/) rešava taj problem.
Potpuno fenomenalna stvar, GPU pogonjeni MEMC, a mislim da je i free, osim ako baš ne želiš neke naprednije funkcije.
Ja sam ga kupio jer mislim da su zaslužili :)

Hvala... Jeste free, ima da se doplati PRO verzija, ali i ova free radi posao...

Sve podešeno...

Ovde imate kako da se SVP direktno implementira u KMPlayer https://www.svp-team.com/forum/viewtopic.php?id=5495 (ima i za druge playere, pošto je SVP osnovni pleyer prilično rudimentalan, ili se treba navići)...

Na početku izbacuje ovu informaciju za film koji je u izvornoj verziji 23,976fps tako da kontam da sve radi i da je sve ok... https://ibb.co/wRvdwzp

Fluidnost jeste bolja i prirodnija...

Ako nekad baš budeš ima kade, baci hint za SVP postavke...
 
Poslednja izmena:
Treba li jak gpu za ovaj program? Integrisana jel može ovo da potera?

Kapiram da ovo može i za druge televizore koji imaju ovaj problem.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Pitam sve ljude koji su kupili TV sa produzenom garancijom- jeste li obratili paznju sta pise u UNIQA osiguranju, ono za cepanje atoma i kvar piksela? Da li ih je neko zvao da se raspita oko toga? Jer ovo nije dodatna garancija proizvodjaca od 2+3.
 
4K na toj mašini radi? Pričaš za filmove?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Za 4K verovatno treba ozbilinija mašina onda.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ko hoće da titlovi za 4K filmove budu na crnoj traci ispod videa treba da instalira nPlayer jer jedino je sa njim to moguće, a da radi dobro.

Na MXPlayeru sve radi ok, ali ne može da se postavi titl ispod (jedan red može drugi ne), Nova Player neće da učita titl sa fleša, na VLC-u ne može titl ispod ni na kompu, na onom bućkurišu od KODI-ja može, ali onda slika secka...

Tako da za gledanje 4K sadržaja sa fleša/harda nema ništa bolje od nPlayer-a i MXPlayera.
Da se nadovezem vezano za playere.

Stock nije pustao neke video fajlove, nije radilo premotavanje pa je morao biti zamenjen.

Probao sam MX sa kojim nisam uspeo da nadjem hdd povezan na asus ruter u istoj mrezi. Moguce da nisam umeo :(.

Probao VLC i sve sljaka super. Vidi HDD, pusta sve filmove sa njega, radi premotavanje. Pa cisto ako neko ima slicnu postavku mozda mu znaci :).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni Nova Player pusta titlove ako su istog naziva kao i film ali moraju se odabrati. Taj nplayer se placa.
 
Meni nova i mx ne pokazuju titlove. Tacnije pokazuju samo kad premotavam ili dok sam u podesavanjima, cim se to skloni nestanu i titlovi. Fabricki normalno prikazuje

Inace jel probao ko cinema paradiso 4k hdr swtyblz ili tako nesto? Do sad nisam nikad imao problema sa 4k,ovo je prvi od kog mi zakuca tv i moram da ga iskljucujem iz struje

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Razmatram Tcl50c715 koji mi se svideo gledajući utiske benchmark recenzije za 55' verziju ali sam sad video da panele za ta dva televizora odnosno isti televizor prave dva različita proizvođača kao i da je kod 55' to panel tipa HVA a kod 50' tipa MVA pa ne znam da li i koliko to menja suštinu? AKo neka zna neka puca...
 
^
AHVA is short for Advanced Hyper-Viewing Angle. The acronym can be slightly confusing as AHVA technology will sometimes be mixed up with Vertical Alignment (VA, see below) even though it makes use of In-Plane Switching (IPS).
 
 
^ To možda ako nije uključena ona quick start opcija (mislim da je to nešto kao sleep mod na kompu)...

Kad je uključena ta opcija TV se startuje skoro momentalno, npr. mnogo brže nego samsung koji mi je drugi tv...

EDIT: I C715 ima odličan zvuk, tu je TCL stvarno odradio odličan posao...
 
Nazad
Vrh Dno