Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
^ Instalirao v609.

Meni je i v606 dobro radila, tako da ne mogu neke drastične razlike da primetim, osim što verzija v609 štuca (zakucava) sa Eon aplikacijom, ako je ne apdejtujete na najnoviju verziju (ja nisam), ali nakon apdejta sve radi kako treba...
 
Odlična podešavanja za PS4 kure, samo nisam siguran da si mislio na Smart HDR, jer u njemu nema svih ovih podešavanja. Ja sam podesio u gejming modu, mada i u njemu nedostaje par navedenih parametara.
 
Nikako da podesim da mi odgovara slika za obicne kanale... Cak mi i hd kanali nisu nestoo kao da im hvali ostrina .. Ocekivao sam vise..
Mozda iz razloga sto sam pre Tcl imao Panasonic plazmu..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Radi ovaj zadnji v609 softver odlično!

v609 DOWNLOAD: http://eu-update.cedock.com/apps/re...F1V609/FOTA-OTA/V8-R851T02-LF1V609.017843.zip

Flešovao, odradio reset iz podešavanja, debloat, instalirao aplikacije i sve je mnogo mnogo brže i bolje, a youtube 4K60FPS više ne gubi frejmove!

26 aplikacija obrisano:

1.png

2.png

3.png

APP1.png


APP2.png
 
Poslednja izmena:
Uključi USB debugging na TV-u, instaliraj https://appcontrol.neocities.org/index_en.html aplikaciju na kompjuter, gore desno klikni na WiFi i tu ti je spisak svih aplikacija.

Samo stavi u aplikaciji (gore desno) tvoju IP adresu TV-a ako već nije:

For Android TV: Settings - About Device - Status - IP Address.
In the program, select Connect by IP, enter the IP address of your device and click the connect button.
 
Poslednja izmena:
^ Mora pre svega toga podesiti USB debugging tzv. developer mod na TV-u, u suprotnom ga appcontrol ne vidi...

Ovako se to radi (više-manje):

Go to “Settings” -> “System”-> “About phone” -> “Build number”.
Touch the Build number no less than 7 times.
You will see a warning that mentions that developer mode is already turned on.
Go back to “System” again, you will now find the “Developer options”.
Touch “Developer options”...

i podesiš (štikliraš) USB debbug...
 
^ E ne mogu da nađem kakao se zove ona aplikacija za sortiranje aplikacija na TV-u, da nisu poređanje ovako u nizu, nego kao u folderu... Neko je pre nekog vremena kačio...
 
Porucio sam i ja 55C715 :). Doduse sada je malo kasno za pitanje, ali svakako me zanima ako je neko presao sa UJ670 LG serije kakav mu je utisak.
Meni je UJ sa svim podesavanjima mogucim bio gori od starog LB.
 
Radi ovaj zadnji v609 softver odlično!

v609 DOWNLOAD: http://eu-update.cedock.com/apps/re...F1V609/FOTA-OTA/V8-R851T02-LF1V609.017843.zip

Flešovao, odradio reset iz podešavanja, debloat, instalirao aplikacije i sve je mnogo mnogo brže i bolje, a youtube 4K60FPS više ne gubi frejmove!

26 aplikacija obrisano:

1.png

2.png

3.png

APP1.png


APP2.png
Resio sam i ja da se castim TCL c715 TV-om nakon pracenje teme, sad me samo interesuje da li je ovaj FW isti za sve dijagonale?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Добро вече, људи. Ја сам исто наручио TCL 50C715, надам се да ће ускоро стићи, па могу детаљније да се придружим дискусији. Него интересује ме око апдејта (Firmware) који радите. Искрено немам толико искуства и знања око ТВ-а, моје питање је да ли има неко детаљно објашњење како се ради то ажурирање на најновију верзију? Видео сам неко објашњење на другој теми, али нисам најсигурнији како тачно иду кораци.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ja imam 55 EP 680 i mogu reći da sam zadovoljan s obzirom da sam ga platio 56000 din.
Ažuriranje je automatski, prosto prijavi da dostupna nova verzija i potvrdom skine i instalira ispravku. Do sad su za ovih dva meseca dve ispravke stigle.
Prva je ispeglala brzinu otvaranja aplikacija i bug oko 4K materijala i youtuba. TV je znao da zasecka tokom reprodukcije ili da uopšte ne pusti 4K materijal. Posle te ispravke sve radi kako treba. Eon je loše radio, javljao se problem reprodukcije kanala, menjanjem kanala random se pojavljivalo kočenje ne u smislu da slika zamrzne već da prikaz nije tečan.
Ova druga ispra ka je i to rešila i sad imam utisak da je slika na istim podešavanjima nekako lepša i življa kad ne ide preko eon uređaja već preko eon aplikacije na TV-u

Ugao gledanja je lošiji u odnosu na ips ekran koji sam koristio pre toga ali sam na to bio spreman kad sam kupovao tv.
Kontast je odličan što je karakteristika uostalom VA matrice a ono što je zamerka je procesiranje slike pogotovu u polju crne kad slika povremeno ima loš prikaz u prelazu
Boje su na podešavanu Bioskop najvernije i iz malo dodatnog podešavanja može da zaista odlično izgleda. .

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja imam 55 EP 680 i mogu reći da sam zadovoljan s obzirom da sam ga platio 56000 din.
Ažuriranje je automatski, prosto prijavi da dostupna nova verzija i potvrdom skine i instalira ispravku. Do sad su za ovih dva meseca dve ispravke stigle.
Prva je ispeglala brzinu otvaranja aplikacija i bug oko 4K materijala i youtuba. TV je znao da zasecka tokom reprodukcije ili da uopšte ne pusti 4K materijal. Posle te ispravke sve radi kako treba. Eon je loše radio, javljao se problem reprodukcije kanala, menjanjem kanala random se pojavljivalo kočenje ne u smislu da slika zamrzne već da prikaz nije tečan.
Ova druga ispra ka je i to rešila i sad imam utisak da je slika na istim podešavanjima nekako lepša i življa kad ne ide preko eon uređaja već preko eon aplikacije na TV-u

Ugao gledanja je lošiji u odnosu na ips ekran koji sam koristio pre toga ali sam na to bio spreman kad sam kupovao tv.
Kontast je odličan što je karakteristika uostalom VA matrice a ono što je zamerka je procesiranje slike pogotovu u polju crne kad slika povremeno ima loš prikaz u prelazu
Boje su na podešavanu Bioskop najvernije i iz malo dodatnog podešavanja može da zaista odlično izgleda. .

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока
Аха, разумем. Ја сам то схватио да та аутоматска ажурирања не раде како треба у смислу да не избацују најновију верзију. Па да због тога треба ручно да се ажурира уз помоћ флеша или како већ да би на ТВ-у била најновија верзија. У сваком случају хвала. :)

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Je l' može neko od vlasnika da odgovori na ovo pitanje?

Upscaling u odnosu na npr. Samsung, LG, Philips?

Mogu ja :)

S obzirom da sam jedno dva meseca vagao koji televizor da uzmem i da cu prvenstveno da ga koristim za gledanje SD i HD kanala.

Sto se tice toga brat ima Samsung RU7000 seriju (koja je inace bolja nego TU serija ovogodisnja), u poredjenju sa njim mislim da on ima za nijansu bolji upscale na SD kanalima. Na HD kanalima ne primecujem razliku. Boje i osvetljenost su definitivno bolje na TCL-u. Mada sa malo podesavanja slike ja sam postigao da sam prezadovoljan kvalitetom. Ovo ti pricam a vodi racuna da najvise gledam Pinkove filmske kanale koji idu u 576i.
 
Je l' može neko od vlasnika da odgovori na ovo pitanje?

Upscaling u odnosu na npr. Samsung, LG, Philips?

Аха, разумем. Ја сам то схватио да та аутоматска ажурирања не раде како треба у смислу да не избацују најновију верзију. Па да због тога треба ручно да се ажурира уз помоћ флеша или како већ да би на ТВ-у била најновија верзија. У сваком случају хвала. :)

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Kod mene nije takva situacija. Od kad sam ga kupio nije mi stigao update nijedan. Rucno sam ga 2 puta update-ovao.

Ukoliko ti ne stigne koraci su sledeci:

1. Sa prve strane imas link koji je postavio Kure1982, sa koga skidas update. Najnovija verzija je v609.
2. Formatiraj neku USB memoriju u FAT32 format
3. Snimis fajl kako si ga skinuo (ne otpakujes ga) na USB
4. Ubacis USB u televizor
5. Ides na
Settings - About Device - System Update - Local Update
6. Pustis da sve sam odradi i kad se upali eto novog firmware-a :)
 
Nazad
Vrh Dno