Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Pa ne znam baš, jeftino deluje dok ne ubace DHL dostavu u priču :D
Nema ništa bolje i jeftinije od W2 PRO, ako nađeš piši.
 
Poslednja izmena:
Taj G10 je isto Wechip i ima ga na KP za 1000din.
Gde nađe 1600 :)
Ali što bi neko kupio G10 za 1000din kad ima Wechip C120 za 1100din (KP) sa sve tastaturom.
Ovaj W2 PRO model je mnogo mnogo bolji od tih starijih modela tako da mislim da vredi dati i više od 2150 din ;)
Pogotovo što je na KP W1 2500 din, a postoji i noviji W2.

Kako da postavim video ovako kao ti, a ne samo link?

Kopiraš YouTube link i insert video.
Kad srede forum moći će bez cimanja da se vidi svuda...
 
Poslednja izmena:
Ja razmisljam da uzmem BT tastaturu sa trackpad delom pa da koristim i za komp/TV/sta god. Da li je neko probao kako sljaka na TCLu?
 
Da li se još nekom osim meni čini da su najnovijim apdejtom "upropastili" Smart HDR mod čije boje su sada sve samo ne autentične... Ja imam neku zagasito plavo-ljubičastu pozadinu, koja sad na tom modu izgleda tirkizna... :)

Taj mod mi je pre updejta, pored osnovnog Movie moda bio primarni mod za igranje igara, jer su osvetljenje i boje bile malo jarkije i prenaglašenije, baš kako treba za igre...

Sa druge strane čini mi se da su baš popravili algoritme prikaza slike za Vivid, Low Pover (day light), PC i posebno Game mod koji sad stvarno izgleda super (možda ima malo više crvene i midshadow spektru, ali to se sredi kroz opcije), i koristiću ga umesto Smart HDR moda za igre...

EDIT:

Evo uradio sam printscreen na svakom od modova sa tom mojom pozadinom... Ne znam koliko se kod Vas vidi razlika, jer prikaz zavisi i od kalibracije vaših monitora/TV...

https://ibb.co/wy1bxnt
https://ibb.co/GpjPqq1
https://ibb.co/tXBwMSW
 
Poslednja izmena:
Razmišljam o ovom TV-u, trenutno koristim stari samsung c650 37 inča sa Nvidia shieldom. Da li je neko probao rainway program da strimuje igre sa PC-a? Znam da eon, stremio i smart YouTube rade. Odreći ću se nvidia gamestream-a ako rainway radi kako treba.
 
Da li se još nekom osim meni čini da su najnovijim apdejtom "upropastili" Smart HDR mod čije boje su sada sve samo ne autentične... Ja imam neku zagasito plavo-ljubičastu pozadinu, koja sad na tom modu izgleda tirkizna... :)

Taj mod mi je pre updejta, pored osnovnog Movie moda bio primarni mod za igranje igara, jer su osvetljenje i boje bile malo jarkije i prenaglašenije, baš kako treba za igre...

Sa druge strane čini mi se da su baš popravili algoritme prikaza slike za Vivid, Low Pover (day light), PC i posebno Game mod koji sad stvarno izgleda super (možda ima malo više crvene i midshadow spektru, ali to se sredi kroz opcije), i koristiću ga umesto Smart HDR moda za igre...

EDIT:

Evo uradio sam printscreen na svakom od modova sa tom mojom pozadinom... Ne znam koliko se kod Vas vidi razlika, jer prikaz zavisi i od kalibracije vaših monitora/TV...

https://ibb.co/wy1bxnt
https://ibb.co/GpjPqq1
https://ibb.co/tXBwMSW

@kure1982 ja nisam primetio da su "upropastili" Smart HDR mod, upravo njega koristim za dnevnu upotrebu sa sitnim podešavanjima (verzija sistema v616).

Na ovom poslednjem apdejtu nemam više problem sa digitalnim/optičkim izlazom tj. ne gubim zvuk na 5.1 sistemu kao ranije nakon nekoliko dana korišćenja TV-a(samo factory reset mi je pomagao). Pisao sam ovde u temi.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
^ Ne znam, postovao sam slike, ako se primeti, primeti, još izraženije je uživo...

Po meni boje na tom modu sad drastično odudaraju od realnih (što nije bio slučaj sa ranijim firware), dok je npr. ranije vivid mod bio neglediv, a sad je solidan, a game mod je odličan, čak mi trenutno možda više paše oku nego movie mod.

Ponovo, po meni, prednost game moda u odnosu na smart HDR je i više opcija jer tu nemaš "zaključanih" opcija i manji input lag (koji je ruku na srce jako nizak na svim modovima)...

Moraću ponovo da pogledam Manchin video da se prisetim kako je on iskomentarisao modove slike...

EDIT:
Uhvatio sam isti frejm jednog 4k videa...

https://ibb.co/58Fs4FV
https://ibb.co/tZ8vM8K

Meni slika na game modu deluje bolja, uz napomenu da oba moda imaju isključena one dinamic lightening i black level modove...
 
Poslednja izmena:
Da li koristi neko SBB d3cam? Sve je radilo ok nekih nedelju dana sa prastarom Ikom karticom, sada mi ispisuje za sve kanale da su šifrovani. Doneo karticu i modul od drugog TV-a (ta druga je SBB kartica koja je izbirljiva i neće da radi u trećem TV-u), sve isto, a u drugom TV-u radi. Treba li neko uparivanje da se odradi (drugi TV to radi automatski).
Edit: Rešeno, crkao jedan Cam, a kad sam ubacio drugi nije hteo da ga prepozna dok nisam resetovao TV (prekid napajanja, da ne kažem čupanje kabla iz zida :) )
 
Poslednja izmena:
Koristim ga, ali ne za 4k, zapinje previše ako je iole kvalitetniji snimak (zbog brzine skidanja). Koliko se sećam, pre kad probah puštao je 4k, ali pre koji dan i kod mene samo audio. Verovatno je do formata filma (možda što je hdr). Rešenje je da mu pustiš file u nekom drugom player-u (ima gore desno dugme kad pustiš film kroz Stremio).
 
Koristim ga, ali ne za 4k, zapinje previše ako je iole kvalitetniji snimak (zbog brzine skidanja). Koliko se sećam, pre kad probah puštao je 4k, ali pre koji dan i kod mene samo audio. Verovatno je do formata filma (možda što je hdr). Rešenje je da mu pustiš file u nekom drugom player-u (ima gore desno dugme kad pustiš film kroz Stremio).

Probao Nova player ali samo stoji gore neka 0 na crnom ekranu.
Probacu bas drugi.
 
Probaj MX player, mada je NOVA najbolji player za Android TV.
Najbolje rešenje je eksterni SSD i na njega skidati sa privatnih torent trekera.
Sad gledam ima u ponudi:

Patriot SSD SATA3 120GB 560MBs/540MBs PBU120GS25SSDR za 2000din
ili
Patriot SSD SATA3 240GB 555Mbs/500Mbs, PBU240GS25SSDR za 3000din
ili
Geil SSD SATA3 256GB 550Mbs/490MBs, GZ25R3-256G za 3700din
ili
Kingston SSD SATA3 480GB 500Mbs/480MBs, SA400S37480G za 5900din

Ipak bolje ići na ovaj od 256GB ili 480GB jer REMUX 4K filmovi dosta zauzimaju. :)

npr.
The.Lord.of.the.Rings.The.Return.of.the.King.2003.Extended.UHD.BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.DV.HEVC.REMUX-FraMeSToR zauzima 131.43GB
 
Poslednja izmena:
Čudo niko nije javio da AdGuard blokiranje reklama radi? :)

A small life hack for members of the forum on the topic "How to disable all advertising on TV".
I checked it myself, it works. Advertising is disabled completely and everywhere (YouTube, browser, applications, etc.)

We go into the network connection settings and change the DNS addresses to the following:
DNS 1: 94.140.14.14
DNS 2: 94.140.15.15

The principle of operation is simple, DNS addresses "look" on the free server of the AdGuard ad blocker, where the resources from which the ads come are already blocked

adguard.png


https://adguard.com/en/adguard-dns/overview.html
 
Poslednja izmena:
90% sam rešio da uzmem 55 c715, samo da mi neko potvrdi da rainway ( ili bilo koji stream servis za igre sa PC-ja iz druge sobe) radi kako treba?Takođe i gamepad da li mora wired, bt ili 2.4ghz?
 
Ekipa trebam zelim cut vase utiske.
Nekako se stalno vracam na u7q i c715..
NA AV froumu sam procitao da sto se tice garancije i customer supporta da je hisense tesko s+anje, te bi nekako vise naginjo tclu c715.
Tv bi bio u Spawacoj sobi, sve se gleda preko interneta.
Znaci nemam nikakvu antenu nego sve gledam preko android boxa netflit i iptv listu privatnu.
Pa uopce ne znam sta mi je bitno, kakvu sliku da tv prikazuje..
 
Pitanje.

Maltene svi koji su ocenjivali ovaj TV predlažu da se u Color temperature podesi warm opcija.

Tako sam i ja uradio, ali po mom subjektivnom osećaju (dakle golo oko nikakvi merni instrumenti) warm color ne daje realan prikaz boja pogotovo svetlijih (siva i žuta imaju primesu narandžaste i sl.).

Ja u poslednje vreme koristim Normal opciju za color imam utisak da možda malo nedostaje crvene, ali to se rešava kroz opciju Color>White balance>R-Offset i to tako što se sa 0 ide u plus.

Zanima me kakav je vaš utisak?

EDIT: Evo naleteh na sliku koja prilično dobro ilustruje ovo šta pokušavam da opišem... Color temperature je levo Warm, sredina Normal i desno Cold.

LG4540-color-temp-example-bbxx-5a4a81afaad52b00363253ed.jpg


Meni najrealnije deluje srednja slika, jer je na slici skroz levo voda usled previše crvene skoro zelenkasta kao močvara, a na slici skroz desno neprirodno plava, skoro ljubičasta (verovatno usled previše plave)...
 
Poslednja izmena:
Svi pričaju da je movie mod najbolji po pitanju tačnosti boja, a meni se npr. ne sviđa. :)

Low power je ok na ovom v616 softveru za TV, dok se Smart HDR sam pali po potrebi za Netflix i filmove sa fleša :)
 
Poslednja izmena:
Zavisi od oka posmatrača. Meni lično više odgovara movie mod sa normal temperaturama, setovan sa podešavanjima sa prve strane koje je ostavio marko 250. Mom ocu odgovara standard mod (valjda se tako zove).
 
Naručen 55c715. Android mi nije stran koristim nvidia shield koji ide u oglase, valjda neće biti prespor sistem.

Može link na pp gde si naručio 55C715, i ja bih ako još uvek važi garancija od 5g?
Koristio bi se EON sbb app na njemu (valjda dobro radi), youtube premium i spotify, sve preko optičkog kabla na surround receiver.
Sada imam Hisense 50B7100.
 
Poslednja izmena:
Pozovi broj telefona koji se nalazi na dnu strane za registraciju. Tražiće ti serijski broj tv-a, kada te pronađu u sistemu, reći će ti da će ti poslati produženu garanciju na mail, pošto ima mnogo zahteva, a oni to ručno obrađuju. Može da ti stigne i u roku od pola sata-sat.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
^ Ja bih rekao da su boje odlične, a slika vrlo dobra do odlična ukoliko je rezolucija adekvatna (4k ili bar kvalitetan 1080p), dok je skaliranje nižih rezolucija dosta loše...

Ne znam koji TV bi bio šampion u tom segmentu skaliranja, ali verovatno se normalan svet i ne bavi jednačinama tipa kako gledati 480p sadržaj na 4k televizoru od 55 inča, jer priliku da vide 480p sadržaj imaju samo na YT klipovima iz 2005-06. godine...

Nažalost 480p sadržaj je zlatni standard većine naših medijskih kuća... Čak i kad snimak ima nominalno višu rezoluciju, sve to izgleda kao da je preskalirano sa 480p...
 
Nazad
Vrh Dno