Šta je novo?

Otvaranje hosting game servera.

MisterXp

Zapažen
Učlanjen(a)
01.12.2020
Poruke
1
Poena
11
Ne znam kako da zapocenom ovo,ali pokusacu sto detaljnije. [Izvinjavam se ako nije predvidjeno pitanje za ovaj pod forum]

Radio sam prosle godine 3-4 meseca hosting game servera,pa sam bio prinudjen da prestanem iz privatnih razloga.
Primetio sam da je to ubaceno u apr kao delatnost 6311. [Obrada podataka,hosting i sl.]

Koji mi je najjeftiniji vid registracije,kako tamo neki treci ne bi prijavio hosting koji nije prijavljen drzavi.Uopste mi nije potrebna nikakva fizicka lokacija,ni kancelarija.Sve radim od kuce prakticno,rentam servere iz francuske,kupim billing solution whmcs,spojim to sve sam i automatizujem 90% posla.Sad me zanima,jel bolje da radim to na crno dok se posao malo nerazradi,ili bolje da se prijavim?Citao sam neke informacije za "olaksice za novoosnovane firme" koje kolko sam razumeo,bio olaksen placanje poreza ili totalno tih prvih 12 meseci,ali stvarno nemam predstavu da li ja pripadam toj kategoriji.

Razumem se u ovo sto radim [hosting game servera],ali sam zaglavljen kod ovog dela,tj ovog prijavljivanja sistema,stvarno je iskomplikovan.Znam da ima tu nekih faktora od opstine do opstine,al zanima me onako grubo u proseku.Jer bi mi bila ironija da ja sto placam 100e masinu iz Francuske,od nje zaradim 200e pa da platim masinu 100e i porez 100e pa da sam non stop na 0.

Hvala svima unapred na bilo kakvom odgovoru.Planiram da se raspitam dalje sa nekim advokatom koji se razume u taj sistem.
 
Nazad
Vrh Dno