Šta je novo?

problem sa butovanjem, Acer

dzidza_bidza

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2005
Poruke
1,546
Poena
375
Pozdrav,
dosao mi je u ruke jedan Acer A315 sa linux-om, ok, iskljucio sam secure boot, butovao sa usb-a, obrisao sve particije i krenuo instalaciju. Iskopiraju se svi fajlovi i kada treba da se reseteuje i butuje sa ssd-a, ne desi se nista. Proverim bios i vidim da u boot meniju nema uopste ssd-a.
Dignem live, ssd je tu, vidim iskopiran windows, nista nije ostalo od linuxa. Bios u "informacijama" vidi SSd, medjutim u boot-u ga ne vidi.
Flesovao sam i poslednji bios, nista se nije promenilo.
Sta moze biti problem?
 
Poslednja izmena:
sem da ti je nekako ostalo upaljen uefi boot ništa drugo ne može biti sa tim simptomima.treba ti legacy/CSM boot i onda butuje sa MBR-a odabranog diska,kao što ti želiš u ovom slučaju.može i linuks da se natera da butuje u uefi režimu ali to je glavobolja koja ti ništa ne treba,baš ništa ne dobijaš sa tim.
 
Samo uefi je opcija, nema legacy uopste. Uglavnom problem sam resio tako sto sam opet aktivirao secure boot, nakacio externu optiku i nasao neki dvd sa originalnim win10 od pre dve god otprilike. Instalirao tako bez problema. Sad samo ostaje da uradim nadogradnju sistema na neku sveziju verziju. Negde je neka zackoljica pravila problem, ali eto, vazno da sam resio.
 
Pravio sam ga milion puta do sad sa Rufusom i nikada nije bio problem.
Probao sam i vise "izdanja", od originalnog MS do modovanih.
 
Pa po defaultu je na NTFS na GPT, ne mozes ni da stavis FAT32
 
Nazad
Vrh Dno