Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Ako na ovaj nacin povecaju prodaju punjaca za 100,000 primeraka npr. (u sta cisto sumnjam, jer vecina ljudi ima punjace), a onako bi uz svaki telefon isao punjac, a proda se recimo milion flagshipova, 10 puta manje punjaca je izaslo na trziste nego sto bi inace izaslo.

Opet, ako to smanji cenu uredjaja i ako ti punjaci nisu papreni u nabavci i ima ih u prodaji, ne vidim sta se gubi ovime. Kome treba punjac, uzece uz telefon za npr. 10e vise, kome ne treba nece uzeti.

Jedino ostaje da verujemo korporaciji da je smanjena cena stvarno [emoji23]Mi 10T Pro ne postoji u Kini.

Ko kaze? Svasta.
 
Nista o kameri preterano nisu govorili, nadam se da ce biti konkurenta ili cekam p 50 i s21
 
Zaboravio si da je 888 dosta stedljiviji cipset, sto zbog manjeg procesa izrade sto zbog integrisanog 5g modema i drugih optimizacija. A miui 12.5 sigurno donosi isto neka unapredjenja po pitanju baterije

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Da se nadovezem. Pustili su danas betu 12.5

https://www.gizchina.com/2020/12/28...ighter-faster-easily-link-phones-and-laptops/

Verovatno ce sutra xeu verzija pa cu flesovati.

The System UI is rewritten, and the memory usage of core scenes is reduced by 20%. This system optimizes system apps one by one and reduced the background memory usage by 35% on average. It also significantly decreases the system application power consumption by an average of 25%

Ustedeli su fino na potrosnji baterije


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
@phoboskv

To je k30s i koštao je 330e koliko vidim. Zato mi nije jasno odakle vadite te netačne informacije ?
 
Vec je na tradingshenzen
317be341ef8bece5c58468a3bffd4100.jpg


Na giztop su vise cene
https://www.giztop.com/xiaomi-mi-11-5g.html

Shipping od januara

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ti ni reč o izostanku punjača, a tako si bio rečit u iphone temi, sastave si pisao.
 
Moras da se vratis desetak stranica unazad

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ako na ovaj nacin povecaju prodaju punjaca za 100,000 primeraka npr. (u sta cisto sumnjam, jer vecina ljudi ima punjace), a onako bi uz svaki telefon isao punjac, a proda se recimo milion flagshipova, 10 puta manje punjaca je izaslo na trziste nego sto bi inace izaslo.

Opet, ako to smanji cenu uredjaja i ako ti punjaci nisu papreni u nabavci i ima ih u prodaji, ne vidim sta se gubi ovime. Kome treba punjac, uzece uz telefon za npr. 10e vise, kome ne treba nece uzeti.

Jedino ostaje da verujemo korporaciji da je smanjena cena stvarno [emoji23]

Fora je da punjaci uopste ne budu proizvedeni, makar ne u onoj meri kao sto je to bio slucaj ranije. E tada bi moglo da se kaze da se vodi racuna o okolini, ovako je to samo glup izgovor.
Puko i bespotrebno pilicarenje i kopiranje bezveznih trendova.
Mada totalno nebitna prica, ko zeli punjac dokupice ga uz telefon i to je to. Za sve postoji resenje. [emoji4]
 
Da je njima do ekologije, telefoni bi imali lako zamenjive baterije, original baterije u maloprodajama, po povoljnim cenama. Tako bi ljudi redje menjali telefone. Ali njima je cilj samo veci profit (vremenom), kao i jabuci, Samsungu itd.
 
Nista o kameri preterano nisu govorili, nadam se da ce biti konkurenta ili cekam p 50 i s21
Pa nemaju šta da pričaju o kameri kad je identična kao na Mi 10. Znači ako upeglaju još softver, što bi trebalo da urade, biće konkurenta kao što je i sada. Senzor ima potencijala, samo trebaju dosta da porade na softveru.
Jedino ne znam da li je i ultrawide ista kao na Mi 10, ako jeste onda je samo prosečna i ništa više od toga.
 
Nisam siguran koliko su sve info/spec 100% tacne za sada. Videh na par mesta da je otvor blende 1.85. Na Mi 10 je 1.7 pa je to malcice cudno. OIS definitivno ima, to su ispravili na GSM Areni.
 
Znaci nisu skroz iste spec glavnog senzora. Da li postoje jos neke razlike?
 
Mislim da je isti senzor koga izrabljuju već skoro 2 godine :) što naravno nije mnogo, ali morali su negde da zakinu. Kamera i ip68
 
Ovo na papiru deluje fascinantno, ali pitanje je kako ce se pokazati u praksi, sve je stvar optimizacije. Evo jedan video gde lik uporedjuje RAM memoriju Xiaomi Ultra i IP 12 pro...iako ima duplo vise Ram memorije, Xiaomi ne zadrzava app u pozadini, uzas ako tako bude i sa Mi 11.

https://youtu.be/7iqAVHq7uXg

Premotajte video samo na 7:32
 
Pocece kao google sa pixelima jedan krs senzor da peglaju 5 godina [emoji16] sto mozda nije ni lose ako bi stvarno bilo napretka. Na mi 10 sam imao problema sa fokusom objekata u blizini, dok fotke ovako dosta detaljnije i bolje bile od imx586 na mi 9. Kontam da imaju prostora za peglanje

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Mislim da je isti senzor koga izrabljuju već skoro 2 godine :) što naravno nije mnogo, ali morali su negde da zakinu. Kamera i ip68
Jednostavno ne moze za ovu lovu IP68 nikako. Videlo se na primeru OnePlusa.
Sto se mene tice ovo je dobar kompromis, po ovoj ceni IP68 mi je totalno nebitan ali svakako ne bih imao nista protiv ni da je cena bila visa ali da je sertifikat bio ukljucen u citavu pricu. [emoji4]
 
Ovo na papiru deluje fascinantno, ali pitanje je kako ce se pokazati u praksi, sve je stvar optimizacije. Evo jedan video gde lik uporedjuje RAM memoriju Xiaomi Ultra i IP 12 pro...iako ima duplo vise Ram memorije, Xiaomi ne zadrzava app u pozadini, uzas ako tako bude i sa Mi 11.

https://youtu.be/7iqAVHq7uXg

Premotajte video samo na 7:32
Gluposti, pa i mi 9 mi posle ne znam koliko vremena ostavi app u pozadini. Hteo sam otkucati neki post ovde na poslu, zaneo se nesto i posle sat i vise nastavio. Moze da se lokuje svaka app ponaosob kao i da se izuzme iz battery optimizacije i sistem je nece pipnuti

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Gluposti, pa i mi 9 mi posle ne znam koliko vremena ostavi app u pozadini. Hteo sam otkucati neki post ovde na poslu, zaneo se nesto i posle sat i vise nastavio. Moze da se lokuje svaka app ponaosob kao i da se izuzme iz battery optimizacije i sistem je nece pipnuti

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Ne znam, ali evo naleteo sam na jos jedan video, samo je ovde u pitanju obicna 12ica u odnosu na Ultru, i opet Ultra reloaduje app.


https://m.youtube.com/watch?v=u3JD1o4k2nA
 
Poslednja izmena:
Ništa ne valja [emoji849] rado bih ga zaposedovao bez oreterivanja. Znam, jako je bezvz što jedan Xiaomi ubaci prvi SD888 ali tako je. Kamera ružna? Ma da jeste, valjda je bitno kako radi. No dobro

Nova 5t
 
Mislim da je akcija u pitanju, uz kupljeni telefon.
Ali cemu onda izostanak istog iz pakovanja?
Kakvo je to "ocuvanje zivotne sredine" ako se i dalje proizvode i prodaju?
Bas glupa prica.
Bas sam ovo hteo da napisem...sto bi rekli "s..u pa se mažu".

Послато са SM-A715F уз помоћ Тапатока
 
Jako čudno su mu zaobljene ivice ekrana na ćoškovima, ništa ružnije skoro nisam video :) nadam se da su ova stakla nazad mat jer je kamera stvarno mnogo ružna , na onom belom izgleda jezivo :)
Čudi me da nisu pokušali da pobegnu od tog china dizajna.

https://youtu.be/nFX_EtNg3PI
 
Vracas se ti na Xiaomi uskoro, samo polako. [emoji6]
Crni pun pogodak.
 
Ili je ovo ogroman fon ili ovi kinezi imaju male rucice.. gledao sam jos par unboxinga i definitivno ce trebati puno privikavanja.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Dosta je velik. 2mm duzi i 12 grama laksi od Mi 10, a Mi 10 je bas dugacak telefon.
 
Ivice ekrana na ćoškovima su užasne, na Mi 10 je to dosta lepše odrađeno. Ovde podseća na P40 seriju koja ima još odvratnije ćoškove.
Leđa su i ok, raspored kamera ništa specijalno, bar ne idu do polovine telefona kao na Mi 10. Boje generalno bzvz. Dosta mi je lepše dizajniran K30 Pro/Ultra i ima lepše boje, čak su boje i na 10T seriji lepše.
Ne vidim sebe kako menjam Mi 10 za Mi 11. Jedva sam se naterao da pređem sa Mi 8 na Mi 10. Plus je što kaže Djilke Mi 10 već dugačak telefon i nije baš za komotno i lagano korišćenje, a ovaj je još veća cigla.
 
Evo i senzora korištenih za kameru...

108MP: Samsung S5KHMX

13MP: OmniVision OV13B10

5MP: Samsung S5K5E9

20MP: Samsung S5K3T2

A pokrenuli su i Mi Care Service...za 85€ zamjena display_a 2 puta u 2 godine.

Da li će biti dostuoan u Europi?!

P40Pro+ & Tapatalk

P40Pro+ & Tapatalk
 
https://youtu.be/qV_os-y8Jkw

Čekam Pro verziju svakako. Boje i nisu tako loše, ying/Yang kamera deluje simpatično, uz obzir da imam Huawei P30 Pro , videćemo vredi li upgrade-a.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
S obzirom da imas P30 Pro, Mi 10 je spejs satl nivo upgrade-a, kamo li Mi 11 :)
 
Nazad
Vrh Dno