Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

A u suštini će takav biti sigurno :) dok će pro biti verovatno kao ultra.
Oba modela će imati po 2 baterije unutra, što je super
 
Ovo stvarno užasno izgleda, nadam se da neće tako ostaviti.
Mada, stvarno ne vidim varijantu u kojoj menjam Mi10 u 2021. Nemaju šta da ubace a da mi fali.
 
Pa smisao postoji za zamenu svake druge generacije, nekad čak i treće. Trčati i menjati i uzimati svaku novu generaciju je stvarno obesmišljeno.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Slažem se, ali je ranije uvek falio poneki feature. Da uzmemo njih za primer, Mi8 nije imao bežično punjenje (verujem da većini nije bitno, ali meni je to bas falilo), baterija je mogla biti veća, imao je mono zvučnik. Ove dve stvari nisu rešene ni sa mi9, a počeli su da stižu i high refresh ekrani.

Sad imamo high refresh ekran, dovoljno rama i dalje,odličan procesor, ogromnu bateriju, bežično punjenje, brzo zično punjenje, reverse bežično, sjajne zvučnike,dobru kameru, haptic engine, 5g kad/ako zatreba... inače mi vrlo dobro ide smišljanje nebitnih razloga da zamenim telefon, ovde će biti teško :D
 
Slažem se, ali je ranije uvek falio poneki feature. Da uzmemo njih za primer, Mi8 nije imao bežično punjenje (verujem da većini nije bitno, ali meni je to bas falilo), baterija je mogla biti veća, imao je mono zvučnik. Ove dve stvari nisu rešene ni sa mi9, a počeli su da stižu i high refresh ekrani.

Sad imamo high refresh ekran, dovoljno rama i dalje,odličan procesor, ogromnu bateriju, bežično punjenje, brzo zično punjenje, reverse bežično, sjajne zvučnike,dobru kameru, haptic engine, 5g kad/ako zatreba... inače mi vrlo dobro ide smišljanje nebitnih razloga da zamenim telefon, ovde će biti teško :D

Koliko je ovo pogresno izreceno bezicno punjenje. Naravno ne tvojom greskom nego proizvodjaca.

To svi uzimaju kao neku mnogo bitnu stavku na telefonu a opet telefon mora da stoji na punjacu pa imao on kabel ili ne. Cak ovde kada stoji na tom wifi punjacu/postolju je tako da telefon ako uzmes u ruke se prekida proces punjenja dok kada je na usb-u ako nesto moras da odgovoris se ne prekida proces punjenja.

Bezicno punjenje bi moglo da se zove kada bi se telefon bez kontakta sa postoljem punio po potrebi. Naravno da postoji on i off opcija u telefonu kada moze da se puni i kada ne moze, jer ako bi stalno bilo on onda bi ispadalo da je non stop u procesu dopunjavanja.
 
Kakve to ima veze sa bilo čim? Al' si nam objasnio sad :)

Zna se na šta se misli, i to punjenje kao takvo mi odgovara i koristim ga svakodnevno.
 
Dobro sad - terminologija....
Uz moj Mi10 je recimo stigao i bežični auto punjač koji sam samo otvorio, video i vratio u kutiju. Koliko je baterija dobra nemam potrebe da ga dopunjavan preko dana nego uveče na žicu.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Koliko je ovo pogresno izreceno bezicno punjenje. Naravno ne tvojom greskom nego proizvodjaca.

To svi uzimaju kao neku mnogo bitnu stavku na telefonu a opet telefon mora da stoji na punjacu pa imao on kabel ili ne. Cak ovde kada stoji na tom wifi punjacu/postolju je tako da telefon ako uzmes u ruke se prekida proces punjenja dok kada je na usb-u ako nesto moras da odgovoris se ne prekida proces punjenja.

Bezicno punjenje bi moglo da se zove kada bi se telefon bez kontakta sa postoljem punio po potrebi. Naravno da postoji on i off opcija u telefonu kada moze da se puni i kada ne moze, jer ako bi stalno bilo on onda bi ispadalo da je non stop u procesu dopunjavanja.

Bravo!
Bežično (u suštini nije bežično) punjenje čist gimmick!
 
gimmick tebi i nekome, odlična bonus opcija meni i nekome. Nije da bi mi ta opcija bila presudna kod kupovine telefona, ali je baš koristim ako telefon podržava takvo punjenje, pogotovo sada, kada sam navikao na istu.
Na poslu i kući na radnom stolu imam po jedan punjač i svakodnevno koristim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakve to ima veze sa bilo čim? Al' si nam objasnio sad :)

Zna se na šta se misli, i to punjenje kao takvo mi odgovara i koristim ga svakodnevno.

Ne kazem ja nista jel tebi odgovara ili ti ne odgovara nego je naziv bezicno malo glupo napisano ali opet nisi mu ti dao taj naziv nego proizvodjac. I stvara se podpuno drugacije misljenje i slika cele price.

Sta mislis da nije bilo ljudi koji su vracali te punjace nazad jer su u bukvalnom smislu svatili bezicno punjenje.
 
I dalje ne vidim kakve veze ima s tim što sam rekao da je nešto čega nije bilo na Mi8 i da je super što su dodali posle, i kakve veze ima s ovom temom.
 
Ma nema veze sa temom nego mi upada u oci taj njihov naziv bezicno i komentarisem neko svoje vidjenje. Daleko da cu da osudjem nekoga sta mu treba na telefonu ili sta mu ne treba.

Licno da moj telefon ima tu funkciju verovatno da bi je koristio ali posto nema opet mi nije problem da koristim kabel.

Eto samo jedna glupost sa moje strane, dok sam imao druge saomi telefone nisam imao aod na njima i instalirao sam xx gluposti samo da bih dobio tu opciju na telefonu koji to ne podrzava a sada ovaj mi 9t koji to ima nisam ni jedared ukljucio da vidim kako radi. Jer sam svatio da meni licno to ne treba. Ali eto nekome je to od presudnog znacaja za kupovinu novog telefona.
 
I dalje ne vidim kakve veze ima s tim što sam rekao da je nešto čega nije bilo na Mi8 i da je super što su dodali posle, i kakve veze ima s ovom temom.
Nema veze sa temom ali pozeljno je da se troluje, nije na odmet kad vec nema sta drugo konkretno i pametnije.. [emoji4]
 
Зна ли се колико ће коштати модели?
 
Ne zna se jos, 29. decembra je predstavljanje, valjda cemo tada saznati.
 
AOD ima upotrebnu vrednost, za bežično punjenje baš i nisam siguran.
 
Mi 11 će biti prvi telefon sa SD888 procesorom...predstavljanje 28.12.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Mi 11 verzija 8/256 će biti 699 EUR u EU.
Mi 11 Pro 8/256 ... 849EUR.
 
Znaci 500e na oglasima februara, nice :D
 
Odakle je ta info ? Nekako mi to previše malo, pre će biti da su to cene iz Kine + 100e preko, što je po meni nemoguće.
Ali videćemo kada bude bio global lanch verovatno u januaru.
 
Poslednja izmena:
E to su normalne cijene za telefone a vjerujem da ništa lošiji nisu id iPhone ili Samsungovih flagship_ova od 1000-1500€.

Edit: upravo pročitah cijene za Europu
Mi11 849€
Mi11Pro 1049€

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je već mnogo realnije :) na stranu što će mi11 ponovo imati jako osakaćene kamere, ali ne može sve kod Kineza za 900e.
 
Znaci kod nas bar 950 [emoji23] pa sad kod nas kosta mi 10 na oglasima 470 za 128gb,500 za 8/256...nece ubrzo pojeftiniti ni 11

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ovaj moj info je iz jednog velikog lanca tehnike, jedino što ne znam da li je sa VAT ili bez.
 
Ne znam za vas ali meni ovo izgleda lijepo



P40Pro+ & Tapatalk
 
Meni prva rec koja mi pada na pamet je bizarno (kamera deo).
 
Još jedna novost...Mi11 serija donosi Night Video Mode...baš me zanima kako će to izgledati i funkcionirati?!

P40Pro+ & Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno