Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Zato što je telefon odličan, a iOS i Samsung, potpuno subjektivno, ne volim. Brzo punjenje mi je jako bitno.

Brinulo me da će se grijati i ništa posebno ne bude vruć kad se maltretira.
 
Dvoumim se izmedju MI 11 i MI 10.

Jako me brine MI 11 sto se tice baterije.
Trenutno nosim LG G7 i nikako nisam zadovoljan baterijom (nisam bio ni kad je bio nov), a vidim da MI 11 ima isti SOT kao i LG G7.
A sto se tice MI 10 jako me brine taj Full HD ekran, i bojim se da cu videti te piksele, jer cu preci sa 2k na Full HD.
Na strani MI 10 je i cena. Zanimljivo mi deluje MI 11 Pro, koga, hvala bogu, kod nas nema. Ili ima ali ja ne mogu da nadjem?

Sve u svemu, sta mi predlazete da radim?
 
Da odeš do telenora npr, i pogledaš ekran uživo. Ako nema Mi 10 ima s21+ sa full hd ... Mislim da ne bi trebalo da primetiš razliku u normalnom korišćenju
 
Pa nije to monitor da vidis pixele, izmedju Full HD ili nekog drugog ekrana, neces da primetis razliku sto se rezolucije tice, boje I sam kvalitet je nesto drugo.

Tako da to ne bi trebalo da ti predstavlja nesto zbog cega bi se dvoumio oko kupovine. :)

MI 11 problem sa baterijom je mozda prenaduvana stvar, nisam previse upucen u to, I Samsung je bese eskplodirao pa nista… :D
 
Upravo tako, da imam opciju ja bih spustio na HD u korist 1-2h uključenog ekrana. Ne vidimo svi isto ali meni je preko full hd overkill na telefonu
 
Imam Mi 11 nekih 10-tak dana. Kao neko ko voli mobilnu tehnologiju i cesto mijenja uredjaje, smatram se naprednijim korisnikom, volim da "cackam" oko svega toga. :) Mi 11 je top telefon, baterija je naslabija stavka ali opet razumijem donekle, jer 12o Hz i svijetla tema koja mi je stalno ukljucena sigurno da vise skracuju trajanje baterije nego sto bi to radio dark mode ili 60 Hz koje sam koristio na prethodnom.
 
A da li je znacajna razlika u kvalitetu panela izmedju MI 10 i MI 11?

Nema MI 10 u telenoru, gledao sam gde jos uvek postoji ali svi su ga zamenili sa MI 11. Ima logic shop u balkanskoj, mada ne znam da li imaju izlozen model.
 
Ultra je odmican telefon, obzirom da sam dosta dugo koristio Huawei, ovo je meni super, bar sam ja lično zadovoljan telefonom. Kamera, baterija, dizajn, ekran super.
Uzivaj u telefonu @SPAVAC
 
Mogao sam birati ali mi je beli puno ljepši. Barem neka promjena, već godinama su svi telefoni isti. Jedina zamjerka je što je malo klizaviji od plastičnog pocophone-a a ja ne volim maske i folije, ali navikavam se.

Posle dva dana korišćenja nemam drugih zamjerki, zverka :)
 
Jel isprobao neki dobar GCam na obicnom mi 11? Da ga preporucuje, probao sam par ali opet me interesuje tudje iskustvo.
 
Evo posle nedelju dana korišćenja par utisaka, možda nekom bude korisno.

Original punjač stvarno brzo puni, dopunjavam ga par puta dnevno po 10-15 minuta i to je dovoljno.
I dalje se nisam u potpunosti navikao na keramiku, dosta je klizava kad ga uzimam sa stola moram paziti da mi ne ispadne iz ruke.
Kamera je vrhunska, sva tri sočiva snimaju jako dobar video, i stabilizacija je neverovatna. Takođe zvuk na videu je odličan.
Još eksperimentišem sa 120hz podešavanjem i rezolucijom, ali čini se da su obe opcije manje više bespotrebne, ne vidim preveliku razliku kad stavim na full hd 60hz.
Nema nikakvog posebnog grejanja ni na punjaču ni kad snimam video. Igrice ne igram.
 
Ako ne vidiš razliku između 60hz i 120hz, onda ili imaš defektan uređaj ili problema sa vidom.
Sorry, ali razlika je ogromna i itekako vidljiva.
Oaobno se ne bih nikad mogao vratit na 60hz.
 
Ma vidim razliku, ali meni je to jako nebitna stavka.
Slažem se da super izgleda na 120, ali u svakodnevnom korištenju mi ništa ne znači, tako da uglavnom držim na 60.
 
Koliko kome to znači ili ne, to je druga priča, ali razlika je itekako vidljiva.
Ja sad nakon par mjeseci korištenja 144hz i 120hz, kad se vratim na 60hz, sve mi djeluje sporo i tromo.
 
Bezveze nesto gledao kutiju, izvucem vani sve iz nje. Vidio sam da sam dobio onaj konektor za 3,5 mm na Type-C, masku kako sam izvadio ga koristim ali nisam znao da imaju i slusalice. Bas slusalice bijele sa 3.5 mm utor, u kutiji ispod onih svih papira. Znaci sve izvadit sto se moze izvaditi. Pogledajte, mozda se obradujete. 😅😅 PXL_20210727_175326232.jpg
 
Ponekad ima bug sa ovim proksi senzorom, kontam zbog njega. Par puta se desilo. Glasovna poruka na viberu, prebaci zvuk na onaj u slusalici, znaci ne emituje na glavni glasni zvucnik nego na onaj u slusalici ali ne gasi ekran. Bas konfuzno.
 
Kakav je ovaj u Vipu, sa oznakom 11i?
Ima li nekih mana? Kako ste zadovoljni sa njim?
 
Kakav je ovaj u Vipu, sa oznakom 11i?
Ima li nekih mana? Kako ste zadovoljni sa njim?
Ja sam sa mi10 presao na mi11i pre nedelju dana i mogu reci da sam skroz zadovoljan.
U radu je dosta brzi i fluidniji, nisam primetio nikakve bagove. Malo brze trosi bateriju i vise se greje u odnosu na mi10, ali ne preterano. 6-7h SoTa. Kamera solidna, ne spektakularna.
Sve u svemu dobra kupovina zasad.
 
@cofi097 ,danas kad sam ga cackao u vipu, nesto mi nije izgledao ekran dovoljno svetao.. Morao sam da pojacam na max, bio je podesen na 120 herca i onako je izgledalo.. Kad spustim osvetljenje na primer na 80% zatamni lepo..Ne znam zasto je tako.. Stavio sam jos u podesavanjima na "zasicene boje".. Do njega je bio samsung a72, kojim je ekran bio daleko svetliji i jasniji naspram ovog na 11i..Da li je takav slucaj kod tebe kad stavis osvetljenje na 70-80%?
 
@cofi097 ,danas kad sam ga cackao u vipu, nesto mi nije izgledao ekran dovoljno svetao.. Morao sam da pojacam na max, bio je podesen na 120 herca i onako je izgledalo.. Kad spustim osvetljenje na primer na 80% zatamni lepo..Ne znam zasto je tako.. Stavio sam jos u podesavanjima na "zasicene boje".. Do njega je bio samsung a72, kojim je ekran bio daleko svetliji i jasniji naspram ovog na 11i..Da li je takav slucaj kod tebe kad stavis osvetljenje na 70-80%?
Nisam primetio tako nesto, ali mozda je samo do mene i do toga na sta sam navikao. Ekran mi je ovih dana i po najvecem suncu napolju bio dovoljno vidljiv.
Sigurno da nije medju najboljim ekranima na trzistu, ali u ovom cenovnom rangu jeste.
 
Ne vidim da pominjete Mi 11 Pro, jel njega ne treba ocekivati ni na KP? Ne kupam se sa mobom ali sam na bicikli posle pola sata voznje kao okupan pa mi IP68 bas znaci.
 
Ne vidim da pominjete Mi 11 Pro, jel njega ne treba ocekivati ni na KP? Ne kupam se sa mobom ali sam na bicikli posle pola sata voznje kao okupan pa mi IP68 bas znaci.
PRO verzije su iskljucivo za azijsko trziste, tako da slaba vajda da ce se pojaviti na oglasima osim ako ga neko bas donese ciljano.
 
Molim :) suska se da ce na jesen izaci MI 11 T, mozda to bude dobar telefon koji ispunjava tvoje potrebe.
Ma ja sam prezadovoljan i sa ovim Poco F2 Pro koji sam kupio pre 13 meseci ali voleo bi samo neki Xiaomi sa IP68, bukvalno samo da ne strepim jer čim sidjem sa bajsa on je u vodi i pun prašine. Onda mora pod česmu. Zato Poca nosim ko malu bebu u posebnoj torbici koja mi ide na živce. Mi 11 Pro izgleda top spram mojih potreba. Upecaću nekog ko ide napolje.
 
Nazad
Vrh Dno