Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Jeste, zato sto je mozda i jedina na kp..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Lol, odlučio da mu treba 900e od istog pa otuda cena :D Ta verzija je mrvicu iznad 700e iz EU skladišta, naravno za dostavu unutar EU bez troškova..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Mi10 Ultra je 900€ na KP, ne pada mu cena tako brzo.

Mene najviše zanima šta su zamislili sa Mi11, koja veličina ekrana na prvom mestu. Ako bude cigla naručiću novu bateriju za Mi8.
Good luck with that.
Official bateriju je nemoguće naći, možeš samo da ganjaš neke prepakovane kineze i da bacaš pasulj da li baterija ima taj kapacitet koji je deklarisan(a nikad nema) ili 30% manje fzn.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Kad spominjete bateriju, Mi11pro (a moguce i obican 11) ce najverovatnije imati bateriju kao Mi10 Ultra, sa grafenom u sebi. 800 ciklusa uz super brzi punjac, a izgubi samo 10% kapaciteta. Konacno napredak i u tom segmentu.
 
Cudi me da nece jos uvek da predju na qhd rezoluciju. Za ip68 nema nista?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Cudi me da nece jos uvek da predju na qhd rezoluciju. Za ip68 nema nista?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Kome treba tolika rezuolucija na mobilnom telefonu? Ili bolje pitanje koja svrha tolike rezolucije na istoj velicini ekrana?
 
Primeti se razlika izmedju qhd i fhd. A i ako hoces da stavis cenu od 1k+ svi korisnici ocekuju da ima sve najbolje sto postoji za tu godinu, od proc do ekrana i kamere.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Primeti kad gledas video, npr na yt neki sa vecom od fhd rezolucijom..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Fhd telefon ne sme da kosta vise od 600/700e, bez obzira na tip i hz..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Samo nek ostane fhd, za više imate samsung telefone.
 
Primeti se razlika izmedju qhd i fhd. A i ako hoces da stavis cenu od 1k+ svi korisnici ocekuju da ima sve najbolje sto postoji za tu godinu, od proc do ekrana i kamere.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Ako hoces najbolje onda ne kupujes kineski telefon, nego ides na samsunga ili iphone.

A to vidi se razlika mozes macku o rep da okacis... znas koliko ljudi ne vidi razliku za mnogo vece stvari na mnogo vecim ekranima a da ce na mobilnom od tipa 6.5 ili 7 inca da vide razliku u rezoluciji fhd i qhd. I ajde sada onako da pitam, kolika je to razlika koja se vidi i koliko utice na sveukupni utisak gledanja nekog sadrzaja. Ali jos bolje pitanje bi bilo sta je sa onim ljudima koji koriste telefone a ne igraju igrice ne gledaju yt i ne gledaju video sadrzaj na telefonu, hoce i oni da vide tu razliku o kojoj pricas ili ce samo da osete cenovno kada budu uzimali telefon.

Zaigrao se Xiaomi a i Huawei a daleko su oni jos od cenovnog ranga od 1000 evra za telefone. Njihovi telefoni ce vredeti tih para onog trenutka kada i posle 2 godine ti budes mogo da prodas telefon za vise od pole cene koju si ga platio.
 
Poslednja izmena:
Pa to samo moze Iphone.. Drugar uzeo s10+ za skoro 1000e kada je izasao, a posle godinu ipo dobio 440e..znaci posle 2 godine bi bio i manje. Ali ne vidim da je bas to olicenje kvaliteta. Golf bolje drzi cenu od Mercedesa pa ga to ne cini boljim
 
Iphone najbolje drzi cenu zato sto iPhone najmanje napreduje iz godine u godinu. Iphone je 2017-te imao 1080p 60Hz ekran za najruznijim notch-em na trzistu, trenutni model ima isto to, a proslo je tri generacije.
 
Pa to samo moze Iphone.. Drugar uzeo s10+ za skoro 1000e kada je izasao, a posle godinu ipo dobio 440e..znaci posle 2 godine bi bio i manje. Ali ne vidim da je bas to olicenje kvaliteta. Golf bolje drzi cenu od Mercedesa pa ga to ne cini boljim

A sta mislis koliko ce ljudi koji su sada uzeli Mi 10 da dobiju posle godinu ipo dana?

Ima onih koji ce ga sigurno prodavati jer hoce nesto bolje, i sve zavisi sada koja mu je cena ali sledece godine je pitanje ko ce uspeti da izvuce 200 evra za telefon.
 
Tvoj komentar je glupost. Ja sam 2 godine star Mi 8 64gb prodao za 17k. Plaćen 345e u decembru 2018. Mi 10 će za godinu dana koštati polovan 250-300e što je i ok cena.
S7 sam bio platio 550e i posle 2 godine ga prodao jedva za 170e iako je bio 9,5/10 stanje. Bukvalno Samsungu pada cena nenormalno brzo. Što je i logično jer su im telefoni dosta precenjeni i brdo ljudi se razočara i hoće da se otarasi telefona koji se pregreva i prazni kao lud.
Apple najbolje drži cenu, to nema dileme. Ali to je iz drugih razloga, ne zato što je precenjen nego zato što postoji takav "standard" cena za njihove modele.
 
iPhone ne drži cenu zato što je najbolji, nego zato što i dan danas ima ljudi koji su spremni da iskeširaju 400e za iP X, telefon koji je izašao pre pune 3 godine.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
To sto si ti nekome prodao po toj ceni i uvalio mu telefon 2 godine star je posebna prica. Tom tvom je baterija ubijena od punjenja.
 
Care baterija je ekstra, nije video brzi punjač 10 puta za 2 godine.
A ajfonu starom 2 godine baterija nije ubijena a prodaje se za 400+e? Nemoj te nebuloze, idi hejtuj nešto drugo pun ti je forum tema.
 
iPhone ne drži cenu zato što je najbolji, nego zato što i dan danas ima ljudi koji su spremni da iskeširaju 400e za iP X, telefon koji je izašao pre pune 3 godine.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
This makes no sense.

On topic, opet se prica o cenama i nagadjanjima i koliko neko misli da treba telefon da kosta.
Zamarate se jer sta god da napisete, kostace koliko ce kostati.
Na kraju uzmes sta ti je najbolje u tom trenutku za novac :).
Mene vise nervira prica da se non pro verzija imati vecu bateriju.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
This makes no sense.

On topic, opet se prica o cenama i nagadjanjima i koliko neko misli da treba telefon da kosta.
Zamarate se jer sta god da napisete, kostace koliko ce kostati.
Na kraju uzmes sta ti je najbolje u tom trenutku za novac :).
Mene vise nervira prica da se non pro verzija imati vecu bateriju.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Pa fora je u tome da non pro ima nesto bolje od pro modela da bi ga ljudi kupovali, jer ako bi sve osakatili na non pro modelu niko ga ne bi kupovao.

Ovako ce non pro u nekim stvarima biti bolji ili isti i jeftiniji pa samim time i razlog zbog kojeg ce neki da kupe bas njega.
 
Kakva ce kamera biti na mi 11 u odnosu na mi 10? Neko spomenu da nije bas najsrecniji izbor taj senzor od 50 mpix...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
^Niko nema pojma o detaljima senzora. ;) Koji god senzor bude, sigurno ce biti napredak u odnosu na Mi10, samo je pitanje koliki napredak ce biti...
 
Mi 11 Pro bi trebalo da ima omnivision senzor koji je u mi 10 ultra a verovatno i ostale senzore, tako da se može očekivati napredak na polju kamere.

Sent from my MI A3 using Tapatalk
 
Bude li taj Omnivision, bice super, night mode nece biti potrebno paliti u vecini slucajeva.
 
Ovo je stvarno loše. Ono sa ultre je 5x lepše. Mada ko zna kako će da izgleda na kraju.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Ma nema sanse da bude ovoliko odvratan pozadi..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno