Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

zuke

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2007
Poruke
1,623
Poena
395
Prema poslednjim info izgleda da dolazi nesto ranije, u januaru. Za sad se pominje da je sigurno samo Snap 875 chipset, I da ce pro model imati 120hz Qhd+. Licno ocekujem da ce biti uspesan po svim stvarima kao mi 10 serija, u najmanju ruku. Nema vise nazad. Cene se ne pominju, ali ne bi trebalo da bude skuplje (nesto mnogo) od mi 10/10 pro, kad su tek izasli. Znaci ako je obicni mi 10 na kp kod nas bio nesto preko 600e, kad se tek pojavio, mislim da ce I mi 11 biti. Ja verovatno necu moci da cekam mart ili April da dodje kod nas, tako da cu uzeti mi 10, ali onda ako bude bilo razloga, prirodan je prelazak na mi 11 :).


https://www.benchmark.rs/vesti/xiao..._januara_snapdragon_875_cipset_izvestan-86131
 
Bugari spominju i novi senzor kamere, 50MP umesto 108MP, koji nije bas odusevio... Mene pre svega zanima kakvu bateriju ce imati, da li ce tehnologija biti kao u Mi10 Ultra, 800 ciklusa super brzog punjenja, a da izgubi samo 10% kapaciteta.
 
Samo da ovoga puta sa PRO modelom ipak naprave odredjeni iskorak u najvisu klasu. Mi 10 je vrh, za mene najbolji non pro/plus/ultra flag za 2020tu godinu, ali Pro model je realno bio Meh.
 
I kad bi obicnom stavili telefoto kameru, kao da je to neki ogroman trosak... Svojevremeno je i Mi9t od 250e imao telefoto i ultrawide...
 
I opet crop sa 108mpx (aka 2x zoom na Mi 10) ima daleko više detalja, bolji dinamički raspon i oštrinu u odnosu na klasičnu 2x telephoto na Mi8/9/9T. :D Bez bar 5x optičkog zuma bolje da je ne ubacuju.
 
Samo da ne osakate običan mi11 kao mi10 što su uradili. Za PRO verziju ne sumnjam da će biti ozbiljan fon kao mi10pro u odnosu na obični.
 
I opet crop sa 108mpx (aka 2x zoom na Mi 10) ima daleko više detalja, bolji dinamički raspon i oštrinu u odnosu na klasičnu 2x telephoto na Mi8/9/9T. :D Bez bar 5x optičkog zuma bolje da je ne ubacuju.

Sto se mene tice i 3x je dovoljan za ne pro verziju, naravno da ima OIS i iole pristojan senzor.
 
Samo da ne osakate običan mi11 kao mi10 što su uradili. Za PRO verziju ne sumnjam da će biti ozbiljan fon kao mi10pro u odnosu na obični.
Kako osakatili obicni mi 10 u odnosu na pro? Meni se bas cini da je razlika bila veoma mala,i sada ocekujem nesto vecu razliku pro modela. Da li ce to biti display, baterija, ili osetno bolja kamera, ne znam, ali eto tu negde ocekujem nesto vecu razliku. Mozda ostave obicni 11 na 90hz I tu naprave neku razliku, ili oba 120, ali da mi 11 Pro ima vecu rezoluciju..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Bice papreno skup osecam.
26a89a5b04d42b8428b58da281993f72.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
U Kini da, globalno verujem krajem januara.
Dobro je što nisu skroz osakatili kameru običnog mi11 modela.
Za cenu očekujem 900e običan i 1100e pro. Pričam o cenama van Kine.
 
Da li će imati rupu za kameru?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Iskreno meni zaobljeni ekrani ne smetaju, naprotiv. Imao sam Samsung note 9, nista strasno nije bilo, a prelepo izgledaju tako. Cene videcemo, ocekujem tu negde ko prosli put. Ako se secam obicna mi 10 je na kp bila oko 650e u startu. Gledam te cene jer ove regularne su nenormalne I dalje..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mi 11

display: greater than 6 ″, AMOLED with FullHD + resolution, 120Hz refresh rate

front glass: drilled with single camera

battery: 4780 mAh or so

recharge: 50W wired and 30W wireless

front camera

single 20 megapixel camera

cameras front

main from 108 megapixel

ultra wide angle from 13 megapixel

macro from 5 megapixel

unlock smartphone: with fingerprint and with 2D face ID

processor: Qualcomm Snapdragon 888

RAM and storage: UFS 3.1 (128GB) + LPDDR5 (8GB)

speaker: double

sensors: infrared and NFC

price: € 500/565 at current exchange rates

Mi 11 Pro

display: greater than 6 ″, AMOLED (Samsung) with FullHD + resolution, 120Hz refresh rate

front glass: drilled with single camera

battery: 4500 mAh or so

recharge: 120W wired and 80W wireless

camera front

single 20 megapixel camera

front cameras

main from 48 megapixel

secondary from 20 megapixel

optical zoom 2X 12-megapixel

unlock smartphone: with fingerprint and with 2D face ID

processor: Qualcomm Snapdragon 888

RAM and storage: UFS 3.1 (128GB) + LPDDR5 (8GB)

speaker: double

sensors: infrared and NFC

price: € 660/690 at current exchange rates

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Previše pretpostavki, tek treba da se vidi konačno šta će biti u njemu.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Sra god bilo ako bude bio 900e ili vise kao sto rece neko gore mogu da zaborave na prodaju
 
Na notebookcheck spominju 600/650e, 900e mozda bude pro/ultra model i to samo u prvih mesec dana.
 
Mozda ce imati kameru ispod displeja, kao onaj zte

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ne verujem, s tim može da se eksperimentiše na nekim drugim modelima, neće valjda poluproizvod na flasghipu da testiraju..

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Mislim da su to cene u Kini. Gotovo sam siguran da će u EU biti malo ispod 1000e taman da popune prostor Huawei-a.
Ne verujem da će imati kameru ispod displeja.
 
Nemaju oni ni ime ni marketing u Evropi da mogu obican 11 gurati po toj ceni. Huawei je po zapadnoj Evropi imao strasne kampanje, reklame na svakom koraku, pa je nekako uspevao da gura visoke cene do bana.
 
Mogu samo sebi da pucaju u noge, u tom cenovnom rangu dominira Mi 10 Ultra i stagod da izadje u Mi 11 ili Pro varijanti nema cenovno sta da trazi jer Mi 10 Ultra ce ga tu pojede.
 
Kakav ultra kada on nije ni pušten van Kine ? Tako mogu da se prave poređenja za sve telefone :)

Xiaomi nema marketing ? Pa ne prođe nedelju dana da ga ne vidim na bilbordu negde.
Još ako dodaju ip68 to je to, 900/1100e.

One bre mi10pro nisu nikada pustili u svojoj radnji jer je najavljena cena bila 120.000din, mi10 ako se ne varam oko 95.000 ?
 
Poslednja izmena:
Ja baš očekujem neku prepakovanu Ultru sa 888 procesorom i jedno 200e skuplje od 10 Ultra...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Na osnovu cega tacno ocekujete da ce bit skuplji nego prosla serija?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ako bude kao sa 10 serijom, rebnuce veliku zvanicnu cenu, ali ce to vrlo brzo pasti posle. Tako je bilo sa Mi 10 (Pro) i Mi 10T (Pro).

10T Pro najavljena cena 700e u EU, kad je izasao davali skuter uz njega, a kod nas je kod operatera isao za 500e sa poklonima od 120-130e.

Mi 10 najavljena 800e, na oglasima se prodaje za ispod 500e..
 
Kakav ultra kada on nije ni pušten van Kine ? Tako mogu da se prave poređenja za sve telefone :)

Xiaomi nema marketing ? Pa ne prođe nedelju dana da ga ne vidim na bilbordu negde.
Još ako dodaju ip68 to je to, 900/1100e.

One bre mi10pro nisu nikada pustili u svojoj radnji jer je najavljena cena bila 120.000din, mi10 ako se ne varam oko 95.000 ?

Pa bas zato ti i kazem, njima su glavna trazista kina, indija a evropa ih ne zanima toliko koliko ova dva trzista. A tu Mi 11 nema sta da trazi u tom cenovnom rangu a ni Mi 10 Ultra nije vise 900 evra tamo nego moze da se nadje za daleko manje para.
 
Pa trenutno mi 10 na kp oko 470. Kad se pojavio, bio je negde oko 650 e kolko znam. Ja stvarno ne gledam zvanicne prodavnice kod nas ili operatere. Trenutno oko 70000k na gigatronu, znaci i dalje mnogo. Mozda gresim, ali ne ocekujem da u startu bude preko 650 na kp, I to da padne vrlo brzo ..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mi10 Ultra je 900€ na KP, ne pada mu cena tako brzo.

Mene najviše zanima šta su zamislili sa Mi11, koja veličina ekrana na prvom mestu. Ako bude cigla naručiću novu bateriju za Mi8.
 
Nazad
Vrh Dno