Šta je novo?

Sta kupiti

Zupermen

Poštovan
Učlanjen(a)
28.11.2017
Poruke
749
Poena
70
Ovako, dvoumim se kao nikad sta uzeti kao naslednika mi8.

Trenutno sam najblizi pixelu 4a ali nisam siguran koliko se isplati dati 400e za njega bez garancije. Druga opcija mi je Mi 10t Pro za nekih 470 od poznatijih KP prodavaca sa aj da kazes nekom polu-garancijom. Bas sam u dilemi sta uzeti, mi 10t pro mi je prevelik telefon ali osim njega i pixel 4a ne znam sta da uzmem. Nije ni mala razlika 70e, za vec nategnut budzet..
Pixel 4a: velicina, softver, kamera, aod, updates.
Mi 10t pro: sd865, 144hz, aj da kazes neka vrsta garancije, baterija, izrada, bolji zvucnici, haptic i kontam jos nesto al sam zaboravio.

Dajte neko misljenje, sta jos uzeti a da nema Exynos u sebi i da nije Huawei.

Igrice ne igram, treba mi telefon za normalno koriscenje, drustvene mreze, yt, surf itd..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pixel 4a, ali sacekaj da padne cena na oko 370e jer vise ni ne vredi.

Možda i mi10 ako si spreman da imaš redmi obradu slika.
Mi10t sa ips nema šta da traži za tu cenu, plus je širok 78mm što je za mnoge ljude neprihvatljivo.

Što je najgore i ja imam istu dilemu, samo ću sačekati ili s21 ili mi10pro ako dođe na nekih 500e sa garancijom Telenora.
 
Poslednja izmena:
Hmm s10 lite.. Razmisljao sam al on mi je na trecem mestu..

Pa i ja msm da se ne isplati da dam 400e za pixel 4a ali cisto sumnjam da ce pasti cena. Ovaj prodavac na KP vidim da proda maltene jedan dnevno po komentarima tjst ocenama, a ko zna koliko njih koji nisu ocenili.. Dok mu ide, cisto sumnjam da ce spustati.
Hteo sam iz UK naruciti preko Amazona il Ebay-a pa kombijem da dodje, alj cene su jezive cak i za BF bile, a u Nemackoj nemam nikoga ko mi moze doneti..

Velika dilema xD

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
A vidiš ja iz nemačke mogu skoro jednom mesečno da uzmem nešto preko druga ali neću iz principa onaj 4a u crnoj boji, da je 200e ne bih ga uzeo. Ako se pojavi u beloj boji možemo da pričamo i da je 400e :)

Stvarno je sada teško uzeti dobar model za oko 400,500e.. svi imaju ozbiljne kompromise.
 
Ma boja me totalno ne zanima, ne bih ni kejs koristio na njemu jer je plastikaner taman kakav mi treba. :D
Mi8 mi jednom ispao za 2 godine bez kejsa i pukla mu ledja.. :(

Ne znam ovaj SD730G, vidim da su neki jutjuberi spominjali performanse kao ne bas zadovoljavajuce, dal nisu bili dovoljno podmazani od Googla pa su morali nesto da pljucnu ili stvarno ima problema, to mi je nedoumica.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam kao i ti imao istu dilemu, planirao pixel 4a i na kraju uzeo galaxy note 10 lite. Caletu sam uzeo s10 lite pre par meseci i prezadovoljan je, a i ja sam sa noteom iako je exynos. Baterija 6h sota lagano sto je za mene top jer u toku dana imam oko 3h, kamera sjajna a korisnost s pen-a ne treba ni napominjati

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Možda i mi10 ako si spreman da imaš redmi obradu slika./QUOTE]
Redmi obrada slika? Je l se ti sprdaš ili nemaš pojma kakve slike telefon pravi? :d

@Zupermen ja sam prešao sa Mi 8 na Mi 10 i upgrade je vidljiv na svakom polju. Čak sam se i na veličinu nekako navikao. Kamera je i bez Gcam bolja u većini slučajeva od Mi 8 sa Gcam. Imao sam oba u rukama i upoređivao sam kamere u svim uslovima i baš se vidi razlika.
Ne bih razmatrao Mi10T Pro, niti S10 Lite. Kod oba je jedino flagship procesor i ništa više. Tu bih opet prednost dao Mi 10T Pro zbog 144hz, stereo zvučnika, malo boljih kamera, haptic-a.
Pixel 4a jedino može ako ima nov sa garancijom ispod 400e.
 
Mi10.. Pa sta znam.. Malo me i smorio MIUI, mada ne iskljucujem ni njega..
Jel moze uopste u dzep da se stavi od farmerki ili moras svaki put da vadis pre nego sto sednes negde? Msm glupo pitanje al nisam nikad koristio telefone preko 160mm, ne bih da se smaram sa razmisljanjem, sedi, vadi iz dzepa itd. Plus i on ima solidnu cenu a skoro godinu dana je mator. Garanciju ni on nema maltene ako gledamo KP.. Jedino kod Vladimira jer sam vec kupovao, kontam izasao bi u susret ako nesto crkne..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I mene je smorio MIUI ali nisam imao ništa što bi mi odgovaralo i ispunilo moje kriterijume sem eto njega. I za to sam se premišljao i jedva prelomio da ga kupim.
Ja nosim malo uže farmerke i skroz normalno mogu da funkcionišem. Ne pravi mi neku razliku u odnosu na Mi 8. Isključivo ga nosim u prednjem desnom džepu i do sad nisam imao problema što se tiče dimenzija.
Garancija ne znam kako se ostvaruje, ali ima par proverenih prodavaca i verujem da su odgovorni i da rešavaju probleme u roku i na korektan način. Do sad sam kupio gomilu telefona na KP mada ni sa jednim nisam imao problema.
 
Jasno.. Msm da si mi odgovorio na pitanje velicine, to mi je bas bilo bitno.. A i do 500e baas nema sta da se kupi sto je najgore..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam planirao prošle godine da na jesen 2020. pazarim S20 ako izbace SD u Evropi ali od toga nije bilo ništa, a nemam nameru da 3x punim telefon i da razmišljam da li će da mi izgura ili neće. Ali eto on mi je bio savršen što se dimenzija tiče.
Do 500e nema ništa svetu sem Mi 10 i kome kamera nije prioritet OP8 ili 8T ako izleti za tu cifru.
 
Pored toga ako ne valja miui otkljucas bootloader i instaliras aosp rom. Ima ih vec par odlicnih.

Razmisljam se da prodam ali samo i iskljucivo bih uzeo iphone, ali toliko je dobar tel da se premisljam

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ja sam hteo s20 ali kad sam video koliko se greje i kad mi se kolega pozalio na bateriju odustao sam.. Hteo sam da ga uzmem u Vipu ovaj ga dobio pre mene i odustao sam.

Ma nije da mi smeta MIUI nego toliko sve dobro radi da je dosadan :D Zvuci kao da kenjam, al i na Mi8 temi sam pisao, super radi sve, cak i 12ica je okej. Da je Pixel malo jeftiniji uzeo bih ga.. Msm da ne vredi te pare i ako pokusavam sebe da ubedim :D

Elem, kad vec pricamo o Mi10 koje su razlike sa Mi10T pro? Osim ekrana i malo vece baterije, jel ima jos nesto drugacije?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa samo software vredi tih 350e koliko košta 4a. Miui je dobar samo dok ne pređeš na stock google, posle shvatiš da je obična kanta.
 
Poslednja izmena:
Ne bih se slozio, imao sam telefone sa vanilom, a drugar je imao Pixel 3 sa kojim je ispizdeo, krenuo je da baguje, socivo kamere mu otislo ( navodno poznat problem na P3 ), nije mogao da fokusira normalno telefon, ali ostalo mi je u secanju kako je psovao i pizdeo par puta kada mu se skroz zabode..:) Nije bas bug free vanila ako cemo realno :)

Nisam fan Kineza, ali meni se to nikad nije desilo na MIUI za dve godine..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ko razmatra kupovinu Pixela 4a, onda je najbolje od proverenih i pouzdanih prodavaca (koji bi uvažili reklamaciju zbog ovakvih problema). Ili uz proveru pre kupovine.






Pročitati i komentare.
 
Poslednja izmena:
Ovako, dvoumim se kao nikad sta uzeti kao naslednika mi8.

Trenutno sam najblizi pixelu 4a ali nisam siguran koliko se isplati dati 400e za njega bez garancije. Druga opcija mi je Mi 10t Pro za nekih 470 od poznatijih KP prodavaca sa aj da kazes nekom polu-garancijom. Bas sam u dilemi sta uzeti, mi 10t pro mi je prevelik telefon ali osim njega i pixel 4a ne znam sta da uzmem. Nije ni mala razlika 70e, za vec nategnut budzet..
Pixel 4a: velicina, softver, kamera, aod, updates.
Mi 10t pro: sd865, 144hz, aj da kazes neka vrsta garancije, baterija, izrada, bolji zvucnici, haptic i kontam jos nesto al sam zaboravio.

Dajte neko misljenje, sta jos uzeti a da nema Exynos u sebi i da nije Huawei.

Igrice ne igram, treba mi telefon za normalno koriscenje, drustvene mreze, yt, surf itd..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
А71, прилично добар телефон за своју цену, добра камера, батерија 5000mAh, може и два дана да изгура нормалне употребе, ако већ хоћеш флегшип види 1+8т мислим да је бољи у неким стварима и од 1+8 про модела, погледај на КП има ли неки ноут 10 или P30pro за те паре, прошлогодишњи модели мора имати нешто повољно.... Све у свему моја препорука за мање паре а71, за више 1+8т...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
@hsv.stoned au.. Hvala za heads up.. Ovo nisam nasao. Definitivno otpada Pixel jer na KP nema poznatih prodavaca koji ga prodaju..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Promenio sam ove godine više telefona(S20, Note 10, Note 10 plus, Pixel 2, 3, 4, Xiaomi Mi 10 i jos par srednje klase. I da ne dužim i ne filozofiram..."smirio" se sa A71.

Послато са SM-A715F уз помоћ Тапатока
 
Амолед екран, 3.5мм улаз, снепдрагон чипсет, вреди и те како тих 40-ак хиљада, хтео ја да узмем ћалу био попуст 8хиљада у петак у техноманији - гигатрону али је трајала акција само сат времена...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Neki poseban razlog zasto A71 osim cene?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Cena nije bila presudna, već nemam potrebe za "boljim" telefonom, niti su ti skuplji toliko bolji da se ta razlika lako uočava.
Moje mišljenje je da je A71 ona zlatna sredina sto se tice mobilnih telefona.


Послато са SM-A715F уз помоћ Тапатока
 
Moras se dogovoriti sa sobom sta volis, da li stock software, nabudzen hardware i sl.

Npr, ja se oko pixela ne bih mnogo dvoumio.

Kad sam kupovolao, razmatrao sam 1+ Nord, Pixel 4a ili iP SE2.

Na kraju uzeo Norda uz pretplatu i odlican telefon. Jedino kamera mescin malo losija od Mi8. Ali nije telefon samo kamera.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Slazem se skroz, prvi pik je bio OP Nord, al sam odustao zbog vidno losije kamere, lose izrade, imace god dana update samo itd..
Nekako ne zelim da platim nesto a da imam nekj downgrade u odnosu na sadasnji telefon..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako bi hteo u zlatnu sredinu sa A71, uzmi u obzir i Mi Note 10 Lite. Mozda i najlepsi, najelegatniji telefon srednje/nize srednje klase ove godine. Jeftiniji od A71, blaga prednost za Samsung sto se kamere tice, mada ne uvek, a i to se ispeglani u low light pobedi sa gcam na na MN 10 Lite. Plus mnogo kavlitetnija izrada, objektivno ozbiljnije i elegantnije napravljen fon, uz nesto malo bolju autonomiju.

Sta znam, ja bih gledai fon sa brzim osvezavanjem od 60hx kad je vec novac tu...Mada kao sto covek rece a71 (i mi note 10 lite, koji bi bio moj lik tu) radi sve sto treba i preko toga za osetno nizi novac. Jedino ako ti je OIS obavezan, onda *mjau**mjau**mjau* treba dati vise novca.
 
Uzeh na kraju mi 10, hvala svima na predlozima. Stvarno dobar telefon, mi8 je naspram njega kao igracka. Videcemo narednih dana, mozda napisem review neki.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno