Šta je novo?

Pomoc oko audio sistema, budzet do 1000e

luckyprey

Poznat
Učlanjen(a)
10.09.2019
Poruke
1
Poena
31
Pozdrav ljudi, treba mi vasa pomoc oko odabira audio sistema.

Posto nemam mesta za podne zvucnike u prostoriji, dolaze u obzir samo bookshelf zvucnici. Soba ima 20m2, gde bi se najvise slusala muzika (rock, jazz, klasika, eletronika... Kvalitet zvuka je prioritet, glasnoca umerena). Spojio bi racunar sa audio sistemom preko kabla najverovatnije i ono sto je potrebno je da mogu da se spojim sa telefonom (bluetooth/wifi) za streaming muzike. Dvd/cd rom nije potreban. Budzet je do najvise 1000e. Zvucnici bi bili konkretno na radnom stolu za racunar kao na ovoj slici (posto posedujem isti radni sto)

https://www.ikea.com/gb/en/images/products/fredde-desk-black__0384132_PH123653_S5.JPG?f=g

Ono za sta mislim da mi je sad najbolja opcija jesu kvalitetniji aktivni zvucnici 2.0 jer nude sve sto mi je potrebno, gde su mi zapala dva modela na osnovu recenzija:

Yamaha NX-N500 (Primarno)
i
Dynaudio Xeo 2 (Video sam da imaju poneki ljudi problema naokon odredjenog vremena sa konkcijom bluetooth-a)

Pa me dalje interesuju vasa iskstva sa ovim zvucnicima, ili naravno ako imate predlog nekih drugih zvucnika koji se uklpaju u budzet. Naravno, nisam ogranicen da moraju biti aktivna zvucnika 2.0, ako mislite da moze bolje nesto za dati budzet, molim vas dajte predloge sa konkretnim modelima komponenata.

Hvala.
 
Denon PMA-60 kao pojacalo sa Bluethooth apX, USB audio ulazom za racunar. Zvucnici prema ukusu za ostatak novca.

Ukoliko ti ne treba USB Audio ulaz, nije losa ni Yamaha WXA-50. Ali kao i uvek, imas mnogo alternativa... ja sam kupio zvucnike nove upola cena za vreme proslog lockdowna jer nisu znali da li ce ih prodati, tako da ako nadjes nesto na popustu, kupuj.
 
Kod nas su preskupi Kef LS50 wireless. Mozda da probas da nadjes Kef LSX.
Ako ces malo analognije resenje, a prema mojim afinitetima i momentalnoj ponudi u oglasima, ja bi ti predlozio ovo:
Monitor audio RX2 (imao sam ih, odlicni zvucnici)
Bluesound Node 2 (imam ga i dan danas, genijalna sprava)
Neko dobro a malo starije pojacalo.. npr Audiolab 8000S

Ili se pruzi samo neki dinar vise pa uzmi nov Bluesound Powernode 2i (pojacalo/streamer/dac) i pomenute MA Rx2 zvucnike.
 
Trenutno kod nas nema ni KEF LS50 wireless 1/2 niti LSX u prodaji. Ima samo preko madjara.
Koliko su ti Dynaudio Xeo 2?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno