Šta je novo?

Preporuka za ISP-a?

Power Ranger

Poštovan
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruke
20
Poena
54
Cao. Ko od provajdera trenutno nudi najpovoljniji prikljucak na net bez ugovorne obaveze? Znam da su ranije imali na njihovim sajtovima nekakve kalkulatore i sa tom opcijom bez ugovora tako da znas sta i koliko placas, no sad ne mogu da nadjem jer su im te webprezentacije i ponude blago receno Kriminalne. Treba mi samo Internet uplink ili ako bas mora i neki paket sa telefonom/televizijom koji necu koristiti. BTW, Kakva su iskustva sa wireless, manjim, ISP-evima u Beogradu? Hvala.
 
Mislim da ti je tu orion optika najbolja-ako prolazi. Kod mene nema. Ako nekada bude prošla uzeo bih kod njih internet i eon van mreže (eventualno i arena cloud).

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Obicno nemaju bez ugovora, ali i ako ima onda je skuplje. Mislim da bi mnogi uzeli tako i koristili godinama, ali samo da nemaju tu presiju i obavezu. Preko 7 godina koristim SBB... bez ugovora... i nemam nameru da to menjam
 
Poslednja izmena:
KBCnet ima pokriven dobar deo grada, i nude znato bolje upload brzine.
Neki ga kude, neki hvale, sve u zavisnosti od lokacije i načina pristupa.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
KBCNet je rang Orionovog WiFi-ja, samo ko mora.

A što se teme tiče, kao i uvek, ne možeš ti da biraš nešto što nema na tvojoj lokaciji. Prvo vidiš šta ima dostupno, pa onda gledaš kakve su ti solucije. Neko u centru ima mogućnost samo SBB-a naprimer, dok neko na NBG-u ima Orion, SBB, MTS, Supernovu (i to kod svakog optika).
 
Poslednja izmena:
Hvala na idejama. Kljucne stavke su mi: 1. Bez ugovorne obaveze, 2. Sto brza i jednostavnija instalacija/prikljucenje (bez busenja i provlacenja kablova nanovo), 3. Minimum konstantnih 20/5-Mbit/s Down/Up. Sutra cu zvati ISP-eve redom da vidim sta kazu za moju lokaciju i za samo ugovaranje i prikljucenje, izgleda da mi je najbrze iskopati info natezuci se sa njima telefonom. Btw. Kakvi su ljudi u Beogradu, da li je u redu pokucati kod komsije na vrata i pitati da share-uje net na kratko (uz novcanu nadoknadu npr)?
 
Btw. Kakvi su ljudi u Beogradu, da li je u redu pokucati kod komsije na vrata i pitati da share-uje net na kratko (uz novcanu nadoknadu npr)?

90% će ti reći "u want some fries with that?" :D

Tu opciju oko šerovanja batali, reeetko ko bi pristao na to, posebno ako ne znaš komšiju, već eto "ja doš'o".

1. Orion optika (sa priključnom taksom), MTS optika bez ugovorne obaveze

2. Nema nigde pravo da ti kažem, par rupica će morati jer na "lepe oči" ne more da uđe internet pristup u stan

Srećno i mislim da ćeš morati da biraš najmanje zlo i da se koriguješ prema mogućnostima koje imaš i koje provajderi pružaju.
 
lol, Ima smisla. Hvala. Zovem sutra da proberem sebi, iako najmanje, i dalje zlo. :)
 
Nazad
Vrh Dno