Šta je novo?

Loši uglovi gledanja

paparazzo

Slavan
Učlanjen(a)
16.02.2006
Poruke
339
Poena
320
Pozdrav. Zanima me misljenje forumaša da li loši uglovi gledanja mogu biti osnov za reklamaciju? Naime, radi se o Tesla TV 50S905BUS. Kada se TV gleda pod nekim uglom od, recimo, 40 stepeni, slika postaje za nijansu svjetlija, tj.boje poblijede malo. Kako se ugao povećava, to postaje izraženije. Već kod ugla od oko 80 stepeni slika je na nekim kablovskim kanalima skoro negledljiva, boje potpuno poremećene i blijede. U slučaju reklamacije morao bi TV sam da transportujem nekih 90 km i nazad, pa ako nema osnova za reklamaciju, da se ne cimam i rizikujem oštećenje u transportu.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Takav je panel verovatno. Ne vidim u specifilacijama da li je VA ili IPS.
 
VA panel, nema tu pomoći ni osnova za reklamaciju
 
Trebao si gledati neki tv sa ips panelom ako tv gledaš iz tih uglova. Ako sediš ispred TV-a VA panel je bolji izbor po meni.
Ako si kupio online imaš pravo da vratiš tv u roku od 14 dana od dana kupovine ako ti tv ne odgovara.
U suprotnom nemaš osnova za reklamaciju.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
VA panel, tako ti je. Osnova za reklamaciju nemaš, jedino ako nisi uzeo skoro (do 14 dana) preko interneta/telefonom, pa možeš da vratiš.

I ja sam uzeo skoro monitor sa VA panelom i informisao sam se koje su mane i prednosti u odnosu na IPS. Tebi tu jedino IPS pomaže na kraju krajeva.
 
Hvala svima na odgovorima. Nemam vise opciju vracanja, proslo i mjesec dana. Sto se tice ugla pod kojim gledam, postoji samo jedna pozicija na ugaonoj, a to je moja (mislio sam cak i plocicu sa imenom da stavim) koja je direktno pod pravim uglom. I tu je slika zaista vrhunska. Jedino je malo problematican drugi kraj ugaone koji je pod tim nekim uglom od 40 stepeni. I naravno, neki djelovi dnevne sobe iz kojih se i ne gleda tv (trp.sto) bez u nuzdi. Znaci to mi je sto mi je:( . Dobro, makar da ne planiram cimanje sa transportom

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno