Šta je novo?

Potreban USB wifi adapter

Rusi

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poruke
2,031
Poena
390
Potreban mi je za laptop. Nikada nije dalji od 5,6m od wifi signala ali problem je sto njegov wifi adapter (u pitanju je HP 350 G1, star par godina) zna da zeza, gubi signal, posle sleep rezima nece da radi itd. Pa gledam ovde adaptere: https://www.eponuda.com/wireless-adapteri-cene mislio sam te manje, ne ove sa antenama. Koliko pomazu? Kada prikljucim adapter onda vise od laptopa ne radi ili rade upareno dok usb adapter pojacava samo signal?
 
Mozda te samo zeza verzija drajvera . Takodje i Default podesavanja nekad mogu izazivati problem .
Takodje i podesavanja WiFi-ja na ruteru mogu da pomognu.
U Device Manager-u mozes iskljuciti integrisani adapter ako zelis da koristis eksterni USB.

I adapteri bez spoljne antene imaju integrisanu minijaturnu antenu.

2,4GHz modeli ( bez / sa spoljnom antenicom ) koji realno provlace 20-50/20-50M
na AliExpressu kostaju oko 1,5-2$.
Na KupujemProdajem ih prodaju za 400-500 dinara.

Nemoj da te zavara spoljni izgled / velicina antenice

Najjeftinije verzije AC 2,4/5GHz i cenom od oko 4-5$ na 5GHz provlace oko 100/100M
sa najobicnijom antenicom , ako se nadje dobra antenica onda mogu da idu do oko 200M

I vecina ovih modela na 2,4GHz koje mozes kupiti kod nas za oko 10€ nisu mnogo "jaci" od "kineza" od 2$.


wifi.jpg
 
Ako vec dajete preporuke, napisite koji ruter koristite i koji paket imate i koliki protok adapter moze da izvuce

Razni modeli sa Aliexpress-a od oko 2$ - konekcija na 2,4GHz na raznim ruterima ( bez prepreka !!! ) 20-50M

Preporuceni 360 , nisam trenutno siguran koji cipset koristi ( AE - oko 2$ ) sam isprobao na vise mesta kao i
razne slicne - izvlaci max. oko 40/40M ( na paketu 500/50M )
N kao sa slike Realtek 8188FTV ( isto oko 2$ na AE ) - 50/50

Ako imate prepreku ( komad namestaja , vrata , zid.... ) izmedju rutera i adaptera brzina pada

Ruteri Huawei i Eltex koji idu uz Orion pakete ( optika ) 500/50M i 200/20

AC kao sa slike ( Realtek 8811CU ) na 5GHz - download oko 200M u konekciji sa Huawei i oko 150M sa Eltex ruterom ,
upload je ogranicen brzinom internet konekcije i ide 50M.
 
Ovaj sto sam ja preporucio i rekao da koristim izvlaci 100M na speed testu kroz dva betonska izda. To na 5ghz naravno. Bas lepo radi za te pare.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@ nenad83

Kakvi su ti to zidovi :p kad tako propustaju signal ???

Koji ruter imas ?
I koji net paket ?
 
Gledam ove sa antenom,koja je razlika izmedju 8821,8811,bu,cu,gu modela?
 
@ nenad83

Kakvi su ti to zidovi [emoji14] kad tako propustaju signal ???

Koji ruter imas ?
I koji net paket ?
Armiran beton. :)
Imao sam xiaomi 3G, sad ax1800, sa oba radi ok. Paket je onaj od supernove sa 120M.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@ nenad83

Verovatno tako dobro radi jer imas ruter odlicnih performansi.
Da li si ga u istim uslovima isprobao sa nekim od rutera koji se dobijaju od provajdera ?
Koji mu je maksimum na speedtestu na 2,4GHz ?
 
SBB koristim i njihov klasicni ruter sto daju, 60Mbit je brzina. Onda najbolje da uzmem od 5Ghz? Verovatno cu imati u nekoj skorije vreme brzi net. Ne bi bas te kabaste kupovao gde mi viri antena mada nije ni to lose imati ako se udaljim , bolje mi je ovako kao mini usb.
Videcu mozda i sa Alija da porucim, nije da mi je bas zurba.
 
meni po opisu deluje da su antene raskačene sa wlan kartice u samom laptopu,najbolje ako imaš nekog iskusnijeg u tvom lokalu da ti pretrese ceo laptop.
 
Otvarao sam ga ja vise puta. Ne desava se to uvek. Generalno taj model ima tu neku boljku sa fabrickim wifi adapterom, guglao davno o tome. Vise sam na desktop kompu pa mi nije toliko bitno. Svakako bi uzeo neki adapter, moze da ustreba i na putu pa dobro je neka se nadje, videcu neki od ovih ponudjenih. Zahvaljujem na preporukama.
 
Otvarao sam ga ja vise puta. Ne desava se to uvek. Generalno taj model ima tu neku boljku sa fabrickim wifi adapterom, guglao davno o tome. Vise sam na desktop kompu pa mi nije toliko bitno. Svakako bi uzeo neki adapter, moze da ustreba i na putu pa dobro je neka se nadje, videcu neki od ovih ponudjenih. Zahvaljujem na preporukama.

Asus x553m isto ima problem ako malo dalje od rutera, na aliju uzet ovaj za smesne pare
Screenshot_111.png
https://www.aliexpress.com/item/33003864145.html?spm=a2g0o.cart.0.0.585c3c00E4yFMu&mp=1
 
Ovo je bas povoljno. Videcu i ja da porucim. Kupio i radi odlicno? Prepostavljam da moze i bez antene da radi pa kada si dalje nakacis je onda?
 
Jeftini wifi usb adapteri, moje iskustvo. MT7601 pokazao se stabilniji, i cini mi se ima bolji driver za win. RTL8188FTV, opet cini mi se, ima gori driver i manje je stabilan, gubi se - raskaci se. Bolji su RTL8188EU i RTL8188EUS, problem je sto ne znas sta si tacno dobio dok ti ne stigne adapter. Takodje su dobri RTL819X, ako ih jos ima. Narucio sam RTL8188EUS, ali dobih RTL8188FTV.

Preporuka je novije serije Realtek-a RTL8811 i RTL8812, sve varijante - AU, BU i CU, su dobre kad je OS win.
Posto je spoljna antena problem na laptopu, uvek postoje i manji adapteri sa integrisanom antenom za sve navedene cipsetove.
 
Stigao mi je brzi internet,50mb,pa dugujem test dva adaptera.
Prvi koji imam odavno,kupljen na kp jer mi bilo hitno,360 WiFi 3 izvlaci punu brzinu od 50mb,
Drugi model Comfast CF-811AC sa RTL8811CU izvlaci brzinu od 8mb.
Prepreka nije bilo,udaljenost 10m,sve to povezano na ZTE ruter,tako da se Comfast pokazao katastrofalno ili mi je zapao neki falicni model.
 
@amdpower

Da li si testirao Comfast na drugom mestu ?
Moze biti do drajvera ili podesavanja ZTE rutera.
 
Moja situacija: SBB modem + Ruter Asus rt-n18u, paket 150M/15M. Sa RN8Pro, kada sam pored rutera oko 65M...desktop udaljen 4m max, izmedju zid blok 12cm, sa
TP-LINK TL-WN725N USB adapterom u kompu 20-25M max. Sa telefonom pored kompa mogu opet oko 60-65M. Pretpostavljam da nije problem sto koristim Linux Mint 19.3, nisam istalirao drajvere, samo utaknuo i on radi. Signal bude 85-93%, ali nece brze....Da li neka druga USB kartica, ili mozda da idem na PCI karticu?
Prelazim ovih dana na paket od 250M, pa me zanima sta se moze izvuci sa ovim ruterom (u praksi!) i sta bi trebalo od opreme?
Zanimljivo da je UL pri svim merenjima 14-14,5M, i na telefonu i kompu...
 
Nazad
Vrh Dno