Šta je novo?

Televizor Samsung TU8000 ili LG NANO CELL

pelezinho90

Cenjen
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruke
254
Poena
180
Meni je LG uvek imao lepše boje i lepšu sliku.

Poslato sa Nova 5t
 
VA vs IPS. Ja sam sa istom dilemom odabrao Samsunga.
 
Ovo sam.na.jednom forumu pisao.
Bilo je isto pitanje, samo što je lik trazio tv za gaming.

Ovako...
Quantum dot je praktično glavna tehnologija u izradi današnjih "HDR" televizora. Mnoge kompanije koriste tu tehnologiju u izradi televizora y svojim modelima, i u zavisnosti od kompanije različito se i zove. Kod  "Samsunga je Qled" "Hisense" "ULED", a "LG Nanocell".
Bitno je napomenuti da je princip potpuno isti, nanofilteski sloj je tu da pruzi širi prikaz boja i kroz filtere pozadinskog osvetljenja dovede do što "preciznije" slike. E sada tu dolazimo do panela koni su 99% "LCD" i kod LG-a su yglavnom VA tipa. Kod VA panela je npr loš ugao gledanja glavna mana, i ozbiljna zamerka, iako ima dosta pozituvnih stvari.
Ukratko šta je nanocell kod "LG-ija" "Qled" je kod Samsunga.
Mogu samo da kazem da je kod Samsunga najmanji input lag, što je za gamere bitno napomenuti.
Takodje (ovo je moje misljenje) mislim da nikako ne bi trebalo uzimati manji tv od 50.
Pozdrav

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo sam.na.jednom forumu pisao.
Bilo je isto pitanje, samo što je lik trazio tv za gaming.

Ovako...
Quantum dot je praktično glavna tehnologija u izradi današnjih "HDR" televizora. Mnoge kompanije koriste tu tehnologiju u izradi televizora y svojim modelima, i u zavisnosti od kompanije različito se i zove. Kod  "Samsunga je Qled" "Hisense" "ULED", a "LG Nanocell".
Bitno je napomenuti da je princip potpuno isti, nanofilteski sloj je tu da pruzi širi prikaz boja i kroz filtere pozadinskog osvetljenja dovede do što "preciznije" slike. E sada tu dolazimo do panela koni su 99% "LCD" i kod LG-a su yglavnom VA tipa. Kod VA panela je npr loš ugao gledanja glavna mana, i ozbiljna zamerka, iako ima dosta pozituvnih stvari.
Ukratko šta je nanocell kod "LG-ija" "Qled" je kod Samsunga.
Mogu samo da kazem da je kod Samsunga najmanji input lag, što je za gamere bitno napomenuti.
Takodje (ovo je moje misljenje) mislim da nikako ne bi trebalo uzimati manji tv od 50.
Pozdrav

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
Hvala na iscrpnom odgovoru. Da ti biras za sebe,koji bi uzimao. Samsung je Crystall HD a LG je nanocell,odnosno QLED...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa opet zavisi za sta ce se koristiti.
Ako ces dosta.vremena.provoditi iz gaming, HDR sadrzaj, filmove i streaming app,onda nedoumica nema...uzeo bih Samsung..
Sad...sta da ti kazem..sto.se.tice operarivnog sistema i.jedan i drugi.tv su daleko ispred svih smart tv opcija koje.nudi.konkurencija, pa.cak.slobodno mogu da kazem, da je smart OS i kod Samsunga i.kod LG-ja.bolji od android tv OS...
Nema tu mnogo razlike , sta god da uzmes neces se prevariti.
Ziveli...[emoji316][emoji316][emoji316]


Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Ovo nije tačno...

Samsung je VA (uglavnom), a LG je IPS (osim 50" koji je VA)
Permutacija.
Upravu si, bas to sam i hteo da kazem.
Ali upravo zbog VA panela koji koristi Samsung sam i rekao da je, konkretno za gaming, i streaming aplikacije bolji, odnosno ima malo bolje uglove gledanja, i daleko manji input-lag.

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je jedna od osnovnih razlika između ove dve vrste panela, možeš da proveriš bilo gde tu informaciju
 
OK... Pogledaj malo ovu listu, pa pronađi ovaj Samsung TU8000, a možeš da vidiš i gde su jeftiniji Samsung QLED televizori, a onda pogledaj gde su LG:


https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/viewing-angle
Nema sta da gledam ja pogledajnti..
Ja sam.pricao da je Samsung bolji za.gaming da ima daleko manji input-lag) filmove streaming aplikacije, kao i to da ima.bolje uglove gledanja...Qled vs Nani-cell.

Uostalom lepo si rekao piše.
U svakoj kategoriju za koji sam rekao Samsung je.bolji...
a8e2b2f7894c9279dff2e5d2451cf0d4.jpg
f6a71a90dda85ed02a79b415f8b381e8.jpg
6ad14899b4266c74cbcaa4fa397f9860.jpg
9e3f3a1cd234dcd8b9a7bcac8405c3e9.jpg


Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
I uporedio si uglove gledanja?

Daj mi sličicu za to poređenje, pa da priznam da si u pravu... I ne za QLED, nego za TU8000, mada možeš i jeftiniji QLED, svejedno...
 
To ti je sa rthings.com
TU8000 VS 55NANO85(znaci jos.boljinod onog) 55NAN079

To je sa njihovog sajta uporedjenje








Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo zadnje.ja nisam reko...ovo zadnje je sa sajta...rthings.com..

Ja sam rekao sta mislim...

A brate prvo dobri su i jedan i drugi...
Mislim to je ono kao,.... da li da kupim Samsung galaxy ili Iphon....
Mislim do sutra mozemo da pricamo sta je bolje kod jednog, a sta kod.drugog...
[emoji316][emoji316][emoji316]

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
 
Ovaj Samsung nije QLED već najosnovniji model.
 
Nazad
Vrh Dno