Šta je novo?

Windows 10 na UEFI Shell

MakaMOB

Poštovan
Učlanjen(a)
29.07.2015
Poruke
26
Poena
54
Pozdrav forumasi. Treba da kupim laptop, na njemu kao operativni sistem ima "UEFI Shell". E sad, ja nikad nisam radio sa njim i ne znam da li je i koliko komplikovano reinstalirati windows 10? Reinstalirao sam windowse dosta puta ali nikad na racunaru koji ima taj sistem. Moze li neko unapred da mi kaze vise o mogucim "komlikacijama" i da li je prosto (da li se razlikuje) instalirati win10 da se ne iznenadim kada mi stigne laptop. Imam win10 na usb-u koji sam vec instalirao na 2 laptopa i radi kako treba. Hvala unapred.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ma nikakav problem za W10, samo proveri u bIOS-u da je namešten na UEFI ili auto a ne CSM ako upošte ima takvih opcija.
 
Ma nikakav problem za W10, samo proveri u bIOS-u da je namešten na UEFI ili auto a ne CSM ako upošte ima takvih opcija.
Hvala. Da li u rufus-u stavljam na mesto "partition scheme" GPT - target system UEFI (non CSM) i "file system" FAT32? Ili da stavim sve kontra?

Pitam posto hocu da napravim novi bootabilni usb ukoliko stari ne bude sljakao.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Nikakav Rufus ti ne treba Uzmi MCT (Media Creation Tool) https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 i neka ti napravi instalacioni USB. Dobićeš poslednju verziju waindows-a pa ne moraš posle da updejtuješ.
Rufus ili tako nešto nije potrebno za W10, dovoljno je da se prekopira sve iz W10 ISO na Fat32 formatiranu flešku.
 
Naravno da je bitno GPT mora ako je UEFI , Media Creation Tool bi trebao sam da stavi uefi ako nece da butuje onda probaj rufus ali posto je noviji laptop moze gpt / ntfs
 
butabilni USB za instalaciju napravljen sa MCT može da butuje i i da instalira W10 i na UEFI i na Legacy BIOS. Sbe to treba je prazan USB.
 
Како најлакше да са направи бутабилан USB са инсталационог CDa?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Како најлакше да са направи бутабилан USB са инсталационог CDa?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Osim ako ti iz nekog razloga nije specificno potrebna bas verzija sa CD-a (tj DVD-a), mnogo bolja opcija je da napravis usb instalaciju sa gorepomenutim Media Creation Tool-om, posto ce isti skinuti poslednju verziju Win10 sa svim update-ima i napraviti instalacioni usb.
 
Имам инсталациони ДИСК W10 Profesional(није оригинал), е сад кад бих користио МЦТ, шта бих добио, оригинални Виндовс, је треба да се плати..?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Sa MCT dobijaš najnoviju moguću verziju Windows 10 koji možeš da aktiviraš na svaki mogući način.
 
Nazad
Vrh Dno