Šta je novo?

Tesla ali monitori

Da se citiram iz druge teme. :)

Inače, uzoh sebi taj Tesla monitor. 27" verziju. U principu, 1080p, 75hz, freesync, VA panel.
https://gigatron.rs/monitori/monito...7mt600bf-27-va-1920-x-1080-full-hd-5ms-391947

Rekoh, osećam se avanturistički danas i povučen onim "Tesla je furao TCL panele u TV-ovima, koliko ovo može biti loše jer su gotovo uvek to neki rebrand modeli".

Za sada, zadovoljan, mada sam ga koristio tek par časova.

U odnosu na moj prethodni IPS Viewsonic su boje gotovo iste, gradient bolji, uglovi gledanja lošiji, kontrast isto bolji. Ne smeta mi što je 27" na 1080p, čak iako imam dobar vid. Kada se zagledam svakako vidim piksele, ali to moram da se približim prilično blizu. Naravno, nije ppi kao sa prethodnom 23-om na 1080p, ali radi ovo posao rekao bih. Ima meni na srpskom i ostalim jezicima, ali to odmah promenih na ingliš, jer mi je tako nekako lakše (navikao sam valjda).

Napajanje (eksterno) mu je 12v, 3.5a i jedini nedostatak jeste kratak kabl napajanja (u vr' glave ako ima metar i po). Nisam još igrao ništa, nemam vremena, ali će se svakako probati i to.

Jedino što me buni jeste bit-depth panela. Na sajtu piše da je 8bit, dok sam sistem i Radeon Settings prijavljuju 10bita. Mislim, još bolje ako je 10bita, ali sad gledam kako da proverim koji je tačno panel u pitanju (Aida64 ne pomaže, kaže unknown).

Pogledajte prilog 292996

Tako da za sada guglam kako da vidim čiji je panel u pitanju. Ima datum proizvodnje i to je to. Prva nedelja 2020-e. Postolje nisam ni otpakovao, kao ni hdmi kabl koji ide uz njega (nosač monitora koristim Arctic-ov, dok hdmi cenim da je ovaj moj kvalitetniji koji već koristim neko vreme). Info i za adapter, ne znam kakav je unutar, ali nije najgora kina (ima određenu težinu kad se uzme u ruke). Da ga otvaram neću, ali je bolje od onih jeftinoća za 500-1000 dinara napajanja od 12v koja idu na dvr-ove.

Pride nije lepo kalibrisan iz fabrike, treba contrast da se smanji, kao i osvetljenje.

edit: najbliže što sam našao za info panela - TSL0758. Gugl ne daje ništa pametno na taj search.

edit2: isčitao sam edid podatke, serial je 0000000000 :)

Tako da nema nekog konkretnog info-a dok se ne rastavi monitor.
 
Poslednja izmena:
Videcemo u buducnosti kakve ce informacije da se pojave i kako ce se pokazati ali za ove pare cini mi se best buy.:type:
 
Najjeftini i na akciji su u Gigatronu a ima ih i u BC Group.
 
Verovatno ista prica kao i sa televizorima , imaju i dobrih i losih modela.

Pitanje je sta su iz CT-a izabrali i na sta su zalepili Tesla logo...

Prosle godine u ovo doba su 24" ASUS 247 i 249 serija sa VA panelima bili 9.999 ( trenutno 249 10.999 )
 
Dodatni info.

Ima VA ghosting.

To sam (za sada) primetio samo kada je crn tekst na svetlo plavoj pozadini i brzo pomeram gore-dole ili skrolujem.

Probao sam samo jednu igru - Halo 4 MCC, tu ne primetih išta (ni ghosting, niti išta slično).

Tako da cenim da ko igra one brze igre (CoD, PubG i slično), nije ovo monitor za njega/nju.
 
Poslednja izmena:
@ppredrag

Probao, znam za taj test. :)

Ne znam da li te nešto interesuje ili...?

Vidi se i tu ghosting ako na to misliš (na ghosting testu).

edit: Prešao sam MCC Halo 4 bez problema. U toj (fps igri) nisam uopšte primetio ikakve probleme, niti ghosting niti išta slično.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam i ja danas 27” i zadovoljan sam. Kako nisam preterano zahtevan (kancelarijska upotreba, povezan je sa laptopom preko docka), nisam primetio neke nedostatke (osim pomenutog kratkog kabla). Dizajn mi se svidja, i lepši mi je od ostalih low end modela koje sam viđao po radnjama.

@dzonihsv Kako si tačno kalibrisao ekran?
 
Uzeo sam i ja danas 27” i zadovoljan sam. Kako nisam preterano zahtevan (kancelarijska upotreba, povezan je sa laptopom preko docka), nisam primetio neke nedostatke (osim pomenutog kratkog kabla). Dizajn mi se svidja, i lepši mi je od ostalih low end modela koje sam viđao po radnjama.

@dzonihsv Kako si tačno kalibrisao ekran?

Sa ovim sam pregledao da li je sve u redu sa monitorom, a sa ovim sam odradio bolju kalibraciju. Naravno, nije kao hardverska, ali bolje išta nego ništa. A i nagledao sam se i monitora brdo. Onih dobrih i onih loših, pa već ide lakše procena šta ne valja i šta treba srediti.
 
Nazad
Vrh Dno