Šta je novo?

3770k radi kao X2?

scandalli

Slavan
Učlanjen(a)
13.10.2008
Poruke
218
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
intel 2.0 boxer
Matična ploča
msi
RAM
2gb
GPU
nvgf4
Storage
80gb inter + 50tb exter
Zvuk
ketron
PSU
p4
Kućište
noname
Monitor
15 crt
Miš & tastatura
a4T & samsung
Ostale periferije
honda
Mobilni telefon
samsung x200
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozz!
Instalirah danas Cod B. Ops 3, i od samog starta igre, komp se koci prilicno ("zamrzne slika" na petnaestak- dvadeset sekundi, pa radi traljavo oko minut i tako u krug.). Smanjim detalje na mid. - sve isto, smanjim detalje na low - sve isto. Smanjim rez sa 2k na 1440 x 900 - opet isto ponasanje.
"Izadjem", proverim parametre, temperaturu. Pokrenem Cpu-z, on vidi 3770k da ima dva fizicka i 4 virtuelna jezgra? Cpuid hw monitor vidi cetiri jezgra? U biosu ne daje nigde podatak koliko jezgra ima proc.
Do juce je bilo sve ok u radu procesora. (4 fizicka, 8 virtuelna).
Kako da resim ovaj (cudan) problem?

https://i.postimg.cc/fyMsW5LH/3770-x2-ht-x4.jpg

Hvala puno!
 
Vidi prvo šta kaže MSConfig u boot, advanced, number of processors. Stavi na 8 ili deštikliraj.
 
Odradio, i nakon toga je sve isto - 2c/4t
 
Probaj i neki linux da podigneš sa usb flash-a. Ako on vidi sva jezgra, onda je windows problem.
 
Šta kaže BIOS ?
 
odradio jednom podesavanja u System conf. - pod boot advanced options, zapamtio, reatartovao komp, nista.
I tako isto odradio jedno desetak puta.
I evo sad "proradilo".
Zato sam odmah instalirao tri razlicite verzije cpu-z, rekoh, mozda neki od njih "vara".
Sad je, nadam se kako treba - Cpu -z vidi 4c/8t, device manager 4c/8t, task manager vidi 4c/8t, device manager vidi 8c (ili 8t, ne znam kako ga tu cita, da li kao c ili t), cak i cpuid hw monitor vidi 4c/8t.

Jedino me sad buni to sto u boot advanced options pod opcijom "maximum memory" koja je stiklirana - stoji 0?

Hvala!
 
Odšticliraj ili namesti koliko imaš.
 
Super što si rešio problem.

Ja zaboravio na temu (izvini što ne odgovorih), tek sada video kad je CountMike odgovorio.
 
@ Mike - nakon svakog odstikliranja opcije "maximum memory", ( stoji nula ), bude stvarna kolicina ram memorije, uvek "zapamtim" ta podesavanja, ali nakon svakog narednog "ulaska" u tu karticu, uvek stoji nula, bez obzira da li cu komp restartovati, ili ne, stiklirati ili ne, uvek stoji nula.

@ dzoni - hvala puno, jesam. Sve radi fluidno i ok, cak i Cod BO III radi sad na maksimumu na 2k, (onako kako su tvorci zamislili). Definitivno 3770k jos ima sta da pruzi.
Pozz
:)
 
Nazad
Vrh Dno