Šta je novo?

Da li Termaltake PSU moze da gura 1070ti?

aca85

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2008
Poruke
648
Poena
319
Poz ljudi,

Zelim da upgradujem neke stvari oko masine i poklonim je mladjem burazu. Trenutno imam 1060 al bi uzeo 1070ti.
Napajanje je Termaltake 530w Smart SE (slika sa kontektorima/socketima).

Koliko znam vecina 1070Ti su 2x8Pin, ne znam kako bi to islo sa ovim PSU jer vidim samo 1x8Pin socket.

Moze neko objasnjenje, savet oko ovoga?

Hvala.
 
Budi ljubazan pa nam kaži na koju konfiguraciju misliš da uklopiš taj gtx 1070,
Jer ukoliko je ova iz tvog potpisa, cela operacija je apsolutno besmislena.
(procesor je usko grlo i ne može da isprati ni daleko slabije kartice od 1060)

Takođe, i ostatak konfiguracije troši struju, i važno je znati šta TAČNO imaš, kako bismo ti odgovorili da li je, ili niie dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Budi ljubazan pa nam kaži na koju konfiguraciju misliš da uklopiš taj gtx 1070,
Jer ukoliko je ova iz tvog potpisa, cela operacija je apsolutno besmislena.
(procesor je usko grlo i ne može da isprati ni daleko slabije kartice od 1060)

Takođe, i ostatak konfiguracije troši struju, i važno je znati šta TAČNO imaš, kako bismo ti odgovorili da li je, ili niie dovoljno.

Naravno, evo napisao specs ispod :)

CPU: i7-4770k (nije OC) + CM Hyper 212 Turbo
Mobo: Gigabite z97x-sli
Ram: 2x8 GB DDR3@1800Mhz
Storage: 1x Nvme Samsung 500gb, 1x SSD Samsung 500gb, 1x HDD 1TB WD Black
 
@aca85

Imao sam jako slicnu konfiguraciju kao ovu sto si naveo i napajanje Termaltake 630w Smart SE sa tom konfiguracijom i gtx1080 nije moglo da izadje na kraj (random restart usred gaming-a). Napajanje je u tom trenutku bilo staro 3 godine. Radilo je ono sa tom konfiguracijom nekih 3-4 meseca i onda su krenuli problemi.

Smatram da je Termaltake 530w Smart SE slabo (u koliko nije novo) za tvoju konfiguraciju i 1070ti (jako slicne po potrosnji u odnosu na 1080)

Moja prethodni racunar je bio
4790K
MSI Z87 G43 Gaming
4x4GB RAM 2400MHz
GTX 1080
2 HDD-a
5 Ventilatora
i naravno Termaltake 630w Smart SE koje je zamenjeno sa ovim iz potpisa.
 
Loše je to napajanje.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ako vec posedujes sve komponente mozda bi mogao da probas da uklopis to kao privremeno resenje dok se ne kupi neki recimo Seasonic S12III 620w, ali ako planiras da kupis onda nemoj da ides na tu varijantu. Sve u svemu ako nekim cudom povezes to obavezno undervoltuj procesor, ugasi turbo, po mogucstvu i HT(u zavisnosti od toga da li brat igra igre koje koriste preko 4 threada) i smanji power limit na graficku karticu, ali da, kao sto kazu ljudi, lose je to napajanje.
 
@aca85

Imao sam jako slicnu konfiguraciju kao ovu sto si naveo i napajanje Termaltake 630w Smart SE sa tom konfiguracijom i gtx1080 nije moglo da izadje na kraj (random restart usred gaming-a). Napajanje je u tom trenutku bilo staro 3 godine. Radilo je ono sa tom konfiguracijom nekih 3-4 meseca i onda su krenuli problemi.

Smatram da je Termaltake 530w Smart SE slabo (u koliko nije novo) za tvoju konfiguraciju i 1070ti (jako slicne po potrosnji u odnosu na 1080)

Moja prethodni racunar je bio
4790K
MSI Z87 G43 Gaming
4x4GB RAM 2400MHz
GTX 1080
2 HDD-a
5 Ventilatora
i naravno Termaltake 630w Smart SE koje je zamenjeno sa ovim iz potpisa.

Ja trenutno guram Ryzen 3600 i Strix 1080Ti koji vuče 280W u igrama na istom tom TT-u od 630W, radi ok već 4 godine...pre toga sam imao overklokovani 4670K, 4 venta, 2 HDD-a...
530W bi trebalo da je dovoljno ali ko zna, zavisi kako mu se zalomi...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno