Šta je novo?

Sta uzeti do 600e?

bjerg

Poštovan
Učlanjen(a)
26.09.2017
Poruke
35
Poena
55
Pozdrav, zelim da promenim telefon ovih dana. Budzet oko 600e. Koristim Poco F1 i pravio mi je ponekad problema sa mikrofonom, umeo je da se iskljuci sam od sebe i kojekakva cuda da pravi. Majka ima Xiaomi Note 8 i u toku razgovora ima period od 15 sekundi gde ne moze da cuje sagovornika niti sagovornik nju, to se skoro uvek desi. Izgleda da Xiaomi ima softverskih problema, tako da bih zaobisao njih u sirokom luku.

Prioriteti
-telefoni koji nemaju softverskih problema kao sto Xiaomi ima
-najbolja kamera u ovom rangu, Poco danju pravi odlicne slike uz gcam i malo smanjen iso, ali slike unutar prostorija ili u losim uslovima su vec lose, video zapis uzasan.
-baterija, na nivou Pocoa ili bolje. Da izvuce ceo dan sa 1.5h razgovora, pola dana 4g, malo slikanja i snimanja, 2-3 sata surfa. Ne igram igrice.
-ekran koji je vidljiv na suncu
-nerviraju me bagovi i duga ucitavanja. Poco radi savrseno brzo, dakle na tom nivou brzina rada.

Telefon cu uzeti ili na kp, ili u nekoj prodavnici ako bude dobrih popusta za vikend sad. Sta preporucujete za ovaj novac?
 
Pozdrav, zelim da promenim telefon ovih dana. Budzet oko 600e. Koristim Poco F1 i pravio mi je ponekad problema sa mikrofonom, umeo je da se iskljuci sam od sebe i kojekakva cuda da pravi. Majka ima Xiaomi Note 8 i u toku razgovora ima period od 15 sekundi gde ne moze da cuje sagovornika niti sagovornik nju, to se skoro uvek desi. Izgleda da Xiaomi ima softverskih problema, tako da bih zaobisao njih u sirokom luku.

Prioriteti
-telefoni koji nemaju softverskih problema kao sto Xiaomi ima
-najbolja kamera u ovom rangu, Poco danju pravi odlicne slike uz gcam i malo smanjen iso, ali slike unutar prostorija ili u losim uslovima su vec lose, video zapis uzasan.
-baterija, na nivou Pocoa ili bolje. Da izvuce ceo dan sa 1.5h razgovora, pola dana 4g, malo slikanja i snimanja, 2-3 sata surfa. Ne igram igrice.
-ekran koji je vidljiv na suncu
-nerviraju me bagovi i duga ucitavanja. Poco radi savrseno brzo, dakle na tom nivou brzina rada.

Telefon cu uzeti ili na kp, ili u nekoj prodavnici ako bude dobrih popusta za vikend sad. Sta preporucujete za ovaj novac?
Za 600e na oglasima mozes uzeti oneplus 8 pro mozda da se istegnes do 650e,za te pare vrhunski flagship,nema greske sve ostalo za te novce je losije.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Осим што си искључио шаоми, јел те интересује конкретно андроид или може и ios? Које димензије конкретно? Ако је већи телефон рецимо : note10, p30pro , oneplus8t, Google pixel, за те паре имаш гомилу добрих телефона, и на сваком од ових је камера прилично добра с обзиром да си до сада користио Поко кеца...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
XIAOMI nije loš telefon zato što si ti imao problem sa njim, iz ko zna kog razloga. Poco je brutalan tel, verno me služio 2 godine, bez greške.

Za te pare, možeš da biraš i nećeš pogrešiti šta god uzmeš.

S20 svakako

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Na KP S20 plus lagano za te pare...Znaš odmah na čemu si sa tim telefonom.
Eventualno s20 FE, pogledaj razlike pa vidi šta konkretno tebi više odgovara.
 
Ako ti ne trebaju Google servisi i P40 pro je odličan uređaj. Mislim da ina da se nađe na KP u tom cenovnom rangu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Traži bateriju na nivou Poca a to na S20 i S20+ je misaona imenica.
OP 8 Pro ako može da se nađe za 600e.
Није много боља ни на 1+ про, боља је много на рецимо 1+8т,и мање се греје приликом пуњења, 8про греје ко блесав, питање какв је животни век такве батерије, 8t има двоћелијску батерију која се пуни муњевито а температуре су много ниже, одлично се показала засад, можда би сваки телефон требао да убацује такав систем батерија

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Није много боља ни на 1+ про, боља је много на рецимо 1+8т,и мање се греје приликом пуњења, 8про греје ко блесав, питање какв је животни век такве батерије, 8t има двоћелијску батерију која се пуни муњевито а температуре су много ниже, одлично се показала засад, можда би сваки телефон требао да убацује такав систем батерија

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
Koliko je W brzina punjenja na 8 pro?Pa normalno je da se zagreje do 40tak stepeni prilikom punjenja nije to strasno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koliko je W brzina punjenja na 8 pro?Pa normalno je da se zagreje do 40tak stepeni prilikom punjenja nije to strasno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Зато га и поредим са 8т који има још већу брзину пуњења (65w)а много боље температуре

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Android ili iOS, meni svejedno. Velicina takodje nije problem. Bateriju retko kad potrosim do kraja dana, uvek ostane 10-20%, ali super mi je sto znam da kako god ga koristio necu morati da ga dopunjavam u toku dana. Gledao sam SOT, 6-7h izvuce sa mojim koriscenjem, nije valjda da jesan flagship telefon ne moze 6h da prebaci? I na sta se konkretno odnosi validna garancija?
 
Ne bih rekao da.je.bas svejedno Androis vs OS,da ne pricam ovde zasto informisi se
Po onome sto sam ja gledao,citao itd,najbolja kupovina je P40 pro,(po meni ubedljivo najbolja).Mislim da je to jedini model koji ispunjava sve tvoje uslove,bukvalno jedini
Sad, meni nije problem da se zezam oko google servisa vecini verovatno jeste sto je i razumljivo.Ali ako ti to ne smeta nema sta da se razmislja
Samsunzi definitivno baterija problem ,mada da SD verzijom procesora i sa time je delimicno resen problem
E sada garancija za SD modele prilicno upitna ,meni bi recimo to bio veci problem nego google servisi
Skupi modeli a garancija nije bas sigurna,zeznuto
Mada s obzirom koliko su brzo pune danasnji mozda ipak uzeti sa E procesorom ,bar moze da se dobije validna garancija
Eto toliko od mene

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Sta znam meni je bas svejedno dali android ili ios.
Koristim android jer nisam hteo da dajem 600 evra za iphone, ali cu najverovatnije preci na iphone 12 mini.

Tako i tebi savetujem. Uzmi iphone 11, ili koji mozes za te pare pa i ako ti se ne dvidja uvek ces ga prodati lakse a bez da izgubis mnogo.
Pa onda uzmi neki android, ako ti se ne bude svideo iphone

Nikom ne bih preporucio Huawei, bez googla to ne vredi te pare.


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno