Šta je novo?

Black Friday: Racunar za firmu, za nekih 30-35hilj

ragured

Cenjen
Učlanjen(a)
28.04.2009
Poruke
361
Poena
180
Ako neko mi moze pomoci, hteo bih pazariti neki racunar za firmu za oko 30-35hilj a pozeljno je da ima i legalan Windows jer se racunar kupuje za firmu, da li uopste za te pare se moze uzetu nesto a da valja? U principu, da na njemu lepo radi Windows i ti programi sto trebaju, i da moze lepo browser neki da radi na netu. U pitanju je prodavnica-maloprodaja, nista posebno zahtevno.

Ne zna koliko bi opcija broj dva bila isplatljiva komp pa posebno uzeti OS
 
Kada kupuješ novi komp, Windows licenca ti je oko 20-25 hiljada. I to OEM, koja je vezana samo za taj PC. Moj savet ti je da pogledaš polovne OEM mašine sa licenciranim WIndowsom, mada ne znam da li firma ima pravo da kupi računar od fizičkih lica. Proveri to prvo
 
Sam OS je oko 28-30k (verzija koju možeš da prebacuješ po potrebi dalje), pa računaj.

Od ostalog, 3200G, bilo kakva ploča, 8gb rama i 240gb ssd i to je to.

Black friday ne postoji kod nas, sve su lažne cene, ali bukvalno sve do jedne. Pratim redovno i nisam očekivao toliko lažova na jednom mestu, ali eto tako je kako je.
 
https://www.tehnomanija.rs/it-shop/desktop-racunari/altos-tech.html

Honor 8X [emoji108][emoji41]

bez OS ali moze i to da se nabavi za 20e


Sasvim korektno... mada Figatron i Winwin jos nisu ozbacili kompletnu ponudu ili ce u cetvrtak uvece ili petak ujutru...
c02a9104c7e276765841c622b46afd40.jpg
 
Poslednja izmena:
^ Nema sistem. Za njegove potrebe radi posao, ali neka računa još minimum 25k za sistem preko toga.

Mislim da ispod 40k ne može ništa sa OS-om da se nađe. Obično za tu cenu je 10-ka Home verzija (u redu je za firme, samo neka vidi da li mu nešto što Pro ne pruža od opcija ne nedostaje sa Home verzijom).
 
Poslednja izmena:
U principu koristi se na kompu taj program za kasu i google chrome i to je to_Onda moze i neka najosnovnija verzija windowsa. Sad gledam cene na primer sam Windows 10 Home je 15hiljada dinara. Ako se uzme gotova konfiguracija sa OS rekao bih da to onda izadje povoljnije. Ajde da kazemo plafon 35-40 hiljada. A da komp lepo radi, da moze i nekad youtube i neki radio, da ne steka. Za Win10 mislim da je minumum 8gb rama i neki ssd.
Samo gledano po netu slaba je ponuda konfiguracija sa OS-om. Svaka preporuka dobrodosla
 
Može Home za pravna lica, ali nekima to ne odgovara jer nema sve funkcije Pro verzije. OEM (taj Win 10 Home od 16-17k dinara) standardno mora uz nov računar (da bude na istoj fakturi, ne može odvojeno) i da se nalepi nalepnica i to je to. Nema prenošenja licence, samo taj komp.

Edit: Može da se izgugla Home vs. Pro (ko želi više informacija) i mahom su razlike u mreži i mrežnom upravljanju.

Edit2: @op

Guglaj "AMD Office V1 kompjuter AMD Ryzen 3 3200G 8GB 240GB SSD Radeon Vega 8 Win10 560W". 38k dinara.

Na tu foru nešto, pa proguglaj gde ima jeftinije (ako ima).
 
Poslednja izmena:
Znacu ako na primer uzmem konfiguraciju i sa njom win 10, znaci samo na tom kompu se sme koristiti taj windows, ako posle promenim komp necu moci koristitu windows od ovog sto sam sad kupio, na primer?
 
Ne može. OEM je samo uz računar gde je faktura ili ako već dođe preinstaliran. Imaš 3 varijante optrilike:

- OEM, samo uz nov računar; nema prebacivanja
- GGK, da postojeći računar tj. sistem legalizuješ; nema prebacivanja
- FPP, da postojeći računar tj. sistem legalizuješ; može prebacivanje licence

Ako hoćeš da menjaš komp, treba ti FPP varijanta ako želiš da prebacuješ licencu jer se i nalepnica nalazi na kutiji, koju inače čuvaš kao dokaz validnosti licence (uz račun da si platio sistem).
 
Nazad
Vrh Dno