Šta je novo?

Ploca pisti i ne daje sliku

bokins83

Cenjen
Učlanjen(a)
06.01.2014
Poruke
215
Poena
170
Ako moze pomoc. U pitanju je ploca Asus G-SURF365, pisti pri paljenju i ne mogu da nadjem sta je problem. Ne daje sliku, probao sam sa drugom memorijom ali isto, graficku povezao u moj komp i radi. Sar je jako taj komp ali mi je drag pa bih da ga sredim. Probao i drugo napajenje, opet isto.

Evo linka sa pistanjem

https://photos.app.goo.gl/2UjhEC3t9SRE1Y8H8
 
Probao to sve, menjao slotove za memoriju, ubacivao drugu, stavio novu bateriju, odradio clear cmos... Nasao i taj sajt, ali ne mogu da procenim ovo pistanje jer prvi put cujem da ploca tako pisti sa 3 ili 4 razlicita zvuka
 
Samo izbroji piskove. Imaš kratke i duge. Poslušaj koliko je dugih i koliko je kratkih.
 
Pogledaj video koji sam postavio na linku. Videces o cemu pisem sto se tice broja piskova
 
Preće biti da je ploča kaput otišla u večna lovišta.
 
Sve sa ploče otkači sem grafičke. Uključi ploču bez ram memorije i vidi da li će drugačije da pišti. Ako je pre radila najverovatnije je da je ispravna i da ćeš moći da je pokreneš. Ako drugačije pišti i daje znak da nema rama onda je dobro, verovatno je ispravna.
 
Probao i to, tada nema bas nikakvog pistanja cak ni onog pocetnog
 
Ako moze pomoc. U pitanju je ploca Asus G-SURF365, pisti pri paljenju i ne mogu da nadjem sta je problem. Ne daje sliku, probao sam sa drugom memorijom ali isto, graficku povezao u moj komp i radi. Sar je jako taj komp ali mi je drag pa bih da ga sredim. Probao i drugo napajenje, opet isto.

Evo linka sa pistanjem

https://photos.app.goo.gl/2UjhEC3t9SRE1Y8H8

Sve si probao, što znači da je ploča mrtva. Baci to na smeće, i problem rešen.
 
Da li si probao da izvadiš procesor i vratiš?

Probaj i da otkačiš usb periferije, pcie kartice i da butuješ bez njih.
 
Poslednja izmena:
Probao i to, tada nema bas nikakvog pistanja cak ni onog pocetnog
Imam jedan stari računar sa asus pločom i kada se dugo ne uključuje zna da zeza slično tako - ne daje sliku. Nekad ga brzo napravim a nekad treba dosta vremena. Uglavnom uključi ga bez ram memorije pa ubaci ram dok je uključen, nekoliko sekundi po uključenju (3-5 sekundi). Onda restartuj na dugme i vidi da li će se pojaviti slika.
 
Uzeo sa u medjuvremenu drugu plocu, prebacio sve komponente i radi bez greske. Hvala za informacije ali ipak izgleda da je ploca mrtva. Ne vredi gubiti vreme vise oko nje... Hvala jos jednom
 
Uključi ga bez ram memorije pa ubaci ram dok je uključen, nekoliko sekundi po uključenju (3-5 sekundi)

Da li si ti svestan šta si napisao? Ovakav savet zaslužuje doživotni ban.Memoriju ne smeš ni stavljati ni vaditi dok je sistem uključen !!!!! Neverovatno.
 
Da li si ti svestan šta si napisao? Ovakav savet zaslužuje doživotni ban.Memoriju ne smeš ni stavljati ni vaditi dok je sistem uključen !!!!! Neverovatno.
Znao sam da će se javiti neki stručnjak poput tebe koji će da se iščuđava nečemu što ne zna. Sto puta sam radio tako i nikad ništa nije crklo. To je nebrojeno puta provereno iz moje višegodišnje prakse. A ti objasni tvoju tvrdnju.
 
Znao sam da će se javiti neki stručnjak poput tebe koji će da se iščuđava nečemu što ne zna. Sto puta sam radio tako i nikad ništa nije crklo. To je nebrojeno puta provereno iz moje višegodišnje prakse. A ti objasni tvoju tvrdnju.
A da li se tako popravio ovaj problem? Zbog čega je nastao ovaj problem i šta vađenje memorije na živo rešava?
 
Pošto je problem rešen da ne ulazimo u diskusiju bespotrebno. Pročitaj sve što sam napisao pa ako te i dalje nešto zanima javi mi se preko poruke.
 
Izguglaj to što si napisao pa ćeš videti koliko je ljudi spalilo RAM i/ili MB komada su pokušali slične stvari (uglavnom slučajno). Čak i da tebi ovako nešto radi, posavetovati nekog sa uradi takvu stvar nije OK, jer je šansa da se nesto desi previše velika.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Znao sam da će se javiti neki stručnjak poput tebe koji će da se iščuđava nečemu što ne zna.

Ako troluješ, svaka čast. Priznajem da sam naseo. Ako ne...

Sto puta sam radio tako i nikad ništa nije crklo.

Ja verujem tebi i tvojim ludostima, ali to ne znači da je to ispravan način i da to tako treba raditi. Kakve vratolomije ti izvodiš sa svojim kršem, je tvoja stvar, ali ovaj forum čita dosta ljudi, a ono što si ti gore napisao (pod uslovom da ne troluješ) je čista ludost. Nemoj deliti takve savete !!! Neko će pročitati tu tvoju baljezgariju i probati isto na nekoj mašini od park K eura, I završiće sa sprženom memorijom i pločom. Postoji dobar razlog zašto sva memorija ima sigurnosne pinove i mehanizam zaključavanja u slotu.

To je nebrojeno puta provereno iz moje višegodišnje prakse. A ti objasni tvoju tvrdnju.

Ljudska glupost nema kraja. Ako ti imaš višegodišnje iskustvo, ja sam Tina Turner. Svoje tvrdnje ne moram da objašnjavam. Neke stvari su čista logika. I još jednom, ako troluješ, nisi zanimljiv ni malo. Čak šta više, štetan si po bench forum i njegove koristnike. Ako ne troluješ, onda stvarno ne znam šta dalje da ti kažem.
 
Memorija ne na živo, šta koji... Zapravo ništa na živo, jer ako se pojavi el. luk ili eventualno naboj, ko zna šta može da se zezne.

Troluje sigurno, nema šta drugo...
 
Poslednja izmena:
DDR2 memorija slobodno može da se vadi i stavlja dok sistem radi bez ikakvih problema. Dalje neću da objašnjavam ali bi lepo bilo da ste lepo pitali umesto što vređate i pametujete.
 
da se vratimo na temu - bezbroj ploča sa sličnim ili istim simptomima je oživljeno prostom zamenom kapacitora.ako niste voljni ili u prilici sami - prvi polukršten nadrimajstor za elektroniku će ih zameniti za tepsiju ribe.ovo generalno važi za svu stariju elektroniku.
 
Ja, kao čovek koji slabo jedem ribu (2x godišnje maksimum), šta je to tepsija ribe i koliko vredi u dinarima R. Srbije?

Inače, bilo kakvo "pipkanje ploče" (bilo kakve) ovih dana je 2000 dinara minimum kod svih majstora. Nema veze da li je staro ili novo, popravka je popravka. To Apple fura te gluposti, ovo je starije pa će biti jeftinije 2%, a ovo je novije pa će biti skuplje 30%. Može neko da radi ispod cene, ali shvati brzo da to ne vergla tek tako i traži kako da nadomesti sa druge strane.
 
Poslednja izmena:
rekoh nadrimajstori,to čika pera i ostale bg ekskluzive naravno da nisam računao niti bi živ ikom preporučivao po forumu.to što je sad 'normalno' da se uzme 2k dinara za desetak lemova i par kapacitora koji koštaju cca 100 din je posve druga priča za jel posve drugu temu...
 
Kod čika pere je to još x2 minimum. :)

Ali ozbiljno, neće niko da radi za 500-1000 dinara te stvari. Jer ti niko ne donese ploču i drugi deo, kaže ovde je problem i ti uzmeš pecneš 3-4x i problem rešen. How yes no. U 99% slučajeva je "neće da radi", pa ti prvo otvoriš kućište, a unutra samo što ne izađe ona riba sa "3 oči" iz simpsonovih. Nikad čiščeno nije, ima više mrtvih stvari no na groblju. Da ne pričam kakvi su računari iz pušačkih prostorija i na šta to liči i na šta se to oseća... Nevezano, kao što rekoh, nije to 10-ak lemova tek tako, sve ti spremljeno. Mora da se ustanovi kvar, da se vodi računa o ostalim komponentama, nabavka samih delova, pa potrošni materijal, odvojeno vreme...

Ne mislim prema tebi ništa loše, ali ako ti hoćeš nekome da radiš za 500-1000 dinara sa svim zezancijama, slobodno... prodomislićeš se brzo. To ti garantujem.
 
Poslednja izmena:
DDR2 memorija slobodno može da se vadi i stavlja dok sistem radi bez ikakvih problema.

Ni jedna memorija, bila to DDR1 ili DDR4, ne sme da se vadi i stavlja dok je sistem aktivan. Prestani da lupetaš gluposti.

Dalje neću da objašnjavam ali bi lepo bilo da ste lepo pitali umesto što vređate i pametujete.

To nije pametovanje. Deliš po forumu savet koji može imati fatalne posledice po hardware. Sreća pa pokretač teme ima matoru DDR2 ploču koja ne vredi ništa, ali sutra to može biti neko drugi sa skupljim hardware-om koga tvoj "savet" može skupo koštati. To što je tebi ovakva glupost uspela bez posledica, ne zanima apsolutno nikoga.

Memorija ne na živo, šta koji... Zapravo ništa na živo, jer ako se pojavi el. luk ili eventualno naboj, ko zna šta može da se zezne.

Kakav luk? Pa nema tu 20kV. Pričamo o ploči na kojoj je max napon 12V. Ali i to je dovoljno da dođe do lepog belog dima a možda čak i male vatre.

da se vratimo na temu - bezbroj ploča sa sličnim ili istim simptomima je oživljeno prostom zamenom kapacitora.ako niste voljni ili u prilici sami - prvi polukršten nadrimajstor za elektroniku će ih zameniti za tepsiju ribe.ovo generalno važi za svu stariju elektroniku.

Kao neko ko se bavi elektronikom, ja ti prvi to nebi radio za tepsiju ribe. Nebih ti to radio ni za 5000 din, a ta cifra daleko prevazilazi cenu ploče. Stvar je još gora ako hoćeš kvalitetne japanske elektrolite tipa Rubycon. Ko je ikada menjao gomilu kondenzatora na nekoj ploči, vrlo dobro zna o čemu pričam. Problem sa pločom se prvo mora dijagnostikovati. Da li si ti siguran da je problem do elektrolita? Da li si siguran da pored elektrolita nema drugih problema ? To što se par njih naduvalo i cure sa gornje strane ne mora da znači apsolutno ništa. Zamena elektrolira se radi na starim ali skupim monitorima kojima su ostale komponente (panel) još uvek u dobrom stanju. To se takođe radi na starijim ali vrhunksim pločama gde se ovakvo ulaganje višestruko isplati. Ali menjati elektrolite na ploči koja ne vredi ni 500 din je u najmanju ruku smešno.
 
Sve što sam napisao je istina i nema potrebe da osporavaš nešto što je u praksi ispitano. Svako odlučuje sam šta će da radi a ono što sam predložio je vezano za navedeni problem. U svakom slučaju sa ovim što sam napisao ništa ne može da crkne kako si ti uobrazio. Ne razumem zašto imaš potrebu da radiš to što radiš. Znači kad kažeš nešto treba da znaš i da objasniš. A ne kao ovde, problem rešen a mi mudrujemo i dalje.
 
Ne razumem zašto imaš potrebu da radiš to što radiš

Da bi nekoga odvratio od tvog saveta koji može da uništi ploču i memoriju.

A ne kao ovde, problem rešen a mi mudrujemo i dalje.

Da. Problem je rešen još u postu broj #8. A onda si ti uleteo sa tim tvojim brilijantnim savetom. Ispada da mi koji gasimo sistem pre zamene bilo koje komponente, nismo normalni, a samo si ti pametan, jer tebi je uspelo 100 puta u praksi.
 
Samo objasni kako može da se uništi ploča ili memorija sa ovim što sam napisao.
 
Kakav luk? Pa nema tu 20kV. Pričamo o ploči na kojoj je max napon 12V. Ali i to je dovoljno da dođe do lepog belog dima a možda čak i male vatre.

Ne mislim sad tu na razliku potencijala tipa munje i ostala čuda, već na nivo varnica i električnog pražnjenja. Video lično sa pci-e slotom, kad je lik menjao na živo grafiku i izletele 2-3 male varnice. Ne znam zašto je to radio, čuo je od nekoga ili šta već, a ja kasno stigao i kako sam ulazio u kancelariju, vidim njega čaprka. :) Svakako je imao sreće i nije ništa crklo jer su taj komp koristili kao server (nije hteo da ga gasi), samo je bio potreban reset cmos-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno