Šta je novo?

Philips Momentum 436M6VBPAB

riddler

Cenjen
Učlanjen(a)
15.06.2010
Poruke
72
Poena
160
Pozdrav,
da li ima neko iskustva sa ovim monitorom? Philips Momentum 436M6VBPAB
Jako mi je privlacno sto ima hdr1000, velicina panela mi odgovara posto moram da u narednih nekoliko meseci radim sa ispruzenom nogom, takodje i smorili me vise klijenti oko crne boje na IPS panelu koju ne mogu da vidim.
 
Posto se niko nije ocigledno sreo sa ovim monitorom, da podelim utiske. Brightness mu je nenormalan (drzim ga na 30% da ne bi spalio oci), crvena boja je nekako prenaglasena, ali sa malo cackanja tonova je prilicno tacna. Fabricki je kalibrisan sRGB sa kojim ne vidim problem previse ako je potrebna tacna cc (iako, ukoliko se ne bavite print medijima moja preporuka je drzati ga na 7500k sa default postavkama). Ja pravim reklame i TV serije, i iskreno bolje je raditi na monitoru koji pribliznije oslikava stanje na TV novije generacije.
Sto se tice pixela u opisima na netu, ja stvarno ne primecujem nikakav problem. Verujem da slikam u macro modu sa 10cm udaljenosti, mozda bih video pixelizaciju o kojoj pricaju. Isto sa textom, normalno citljiv. Kad je brightness 70%, meni smeta ocima generalno gledanje monitora (osvetli mi pola sobe).
Crna boja je bolesno crna (sad razumem klijente iz prvog posta), i rad na monitoru od 43 u Adobe paketu je uzivanje. Preview ekran u AE I AP je realne velicine ako radite u HD (koji je jos uvek standard), sa dodatkom da imate nenormalno mnogo ekrana za sve tools-e. (uporedio bi standardni setup sa 4 monitora sto se tice usability-ija.
Potreban sto udaljen od zida minimum 100 i sirine 110 da bi nogice stale. (kupio novi dasku za sto)

Cena mu je oko 560e sto je dzaba za ovakav monitor. HDR VESA 1000 (odatle i brightness o kom sam pricao). Jedina mana mu je taj local dimming ukoliko je na skroz crnoj pozadini mali beli text (sto u realnim uslovima se skoro nikad ne desava). Takodje, dobija se daljinski koji je vrhunska stvar za stelovanje slike, kao i poseduje 2 usb3 porta za brzo punjenje.

HDR u windowsu je meni bar totalno nekorisna stvar, iako znacice kad se polako uvede HDR standard u buducnosti. Presao sam sa IPS ekrana na ovaj qdot, i utisak je generalno da IPS mozda ima malo tacnije boje (mozda), dok ovaj monitor moze da reprodukuje mnogo siri range boja, kao i totalnu crnu.
Prezadovoljan sam.
 
Nazad
Vrh Dno