Šta je novo?

Najjeftinija konfiguracija za Premiere Pro i video obradu

angus

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poruke
136
Poena
619
Pozdrav,

Kao sto naslov kaze, molim vas za preporuku konfiguracije, najjeftinije opcije za video montazu klipova 1080 za YT, sve radim na Mac Miniju iz 2012 i pravo je mucenje.
Hvala unapred.
 
Za video enkoding ne postoji "što jeftinije". :D

Tu, kao sa još par drugih stvari... nebo je granica.

Ali računaj da bez nečega tipa b450 ploče, ryzen-a sa 6 jezgara (12 thread-ova) i minimum 16gb memorije (32gb poželjno), to ne ide. Grafika, što jača nVidija, ako ti znači cuda ubrzavanje (neretko zna da pomogne). Sad, to može da krene od 500-600e, pa da završi na par hiljada...
 
Hvala Dzoni, znam ja da sto jace to bolje, ali budzet to ne dozvoljava, zato "sto jeftinije :)
Inace odavno sam van sveta PC konfiguracija, Mac mini imam odavno i za najobicnije potrebe radi sasvim OK sa 16 Gb RAM-a, ali za video encoding je bas spor, naravno to je i normalno.
 
- B450 tomahawk
- 2700x ( poželjno 3700x )
-16 gb rama ( poželjno 32 )
- rx580 sa oglasa

Ako toliko ne možeš onda bolje sakupi jos $$$ sve slabije nece ti napraviti neki skok naspram trenutnog stanja.

P.s. dosta ti i zavisi dal hoces H264 ili H265 povrh toga koj obim obrade. Imam nekad obrade u 1080p h264 koja je zahtevnija od neke koju radim u 4k Log + h265 hevc. Tu se vec i ram i CPU dosta pitaju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno