Šta je novo?

Amazon Alexa Echo Dot 3rd gen

BreKiLa

Poštovan
Učlanjen(a)
11.06.2014
Poruke
55
Poena
59
Pozdrav ljudi,

Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim proizvodom kod nas?
Sredjujem sobu i naisao sam na ovaj proizvod i izgleda mi zanimljivo? Moje pitanje je da li to sve tako lako funkcionise za tih 20-30 dolara?
Da li na njega mogu da povezem npr Tesla klimu ili Tesla televizor(gledao sam po netu uglavnom im daju njihovog proizvodjaca za TV ili AC ne znam da li moze nasa Tesla ili bili koji drugi nas proizvodjac)?
Kako funkcionise povezivanje za svetla u sobi, kapiram da mora da ima taj neki "risiver" koji omogucava taj vid povezivanja i koji je to?
 
svaki uređaj koji želiš da povežeš mora da ima wifi i da bude u tvojoj mreži...to znači da bi klima mogla da se uključi tako samo ako je povezana na neki wifi smart switch...sve to možeš za početak da probaš na telefonu, instaliraš alexa aplikaciju i probaš kako radi, ako ti se dopadne onda razmisli o zvučniku...

postoje i ir risiveri koji mogu da uključuju/isključuju uređaju koji imaju infracrveni port recimo broadlink...u tom slučaju možeš i preko njega da kontrolišeš uređaje...
 
Aha, znaci TV ako nije SMART ili nema WIFI tako i ako na klimi nije integrisan wifi nece da radi

Ja sam mislio da moze da se prepozna kada uperis daljinski od klime u Alexu i on prepozna od tad i moze da radi on/off
 
u principu uređaj mora da ima wifi i da podržava alexu ili google assistant...ako to nema uređaj možeš da uključiš u neki smart wifi socket i onda ćeš moći tako da njime upravljaš...nešto ovako recimo, to je samo primer, razni ovo prave...

https://www.dx.com/p/wi-fi-smart-so...te-eu-plug-100-240v-2065542.html#.X7zvOmhKhPY

i za uređaje koji imaju infracrveni port može da se koristi nešto ovako za kontrolu...ali ovaj uređaj mora da bude u vidnom polju sprava koje želiš da kontrolišeš...ne može iz druge sobe...:) znači, postaviš ga negde gde ima optičku vidljivost sa klimom, televizorom, pojačalom, bilo šta što koristi ir daljinski i moći ćeš preko njega da upravljaš...

https://www.amazon.com/Broadlink-RM-Mini3-Universal-Controller-Compatible/dp/B01FK2SDOC
 
Poslednja izmena:
Aha, hvala na ovim korisnim informacijama.

Znaci da za moju zamisao (upali TV, upali Klimu) najboljii je ovaj BroadLink RM Mini3 koji radi preko IR?
Ako sam dobro razumeo ako hocu sve to (upali TV, upali Klimu, upali svetlo :D ) treba mi taj kao wifi socket za svaki uredjaj koji podrzava alexu ili google home i onda radi bez problema
 
dakle, ako uređaj u startu ima wifi i kompatibilnost sa alexa i google onda ne treba...to vidiš odmah u specifikacijama...ali za svaku drugu situaciju moraćeš neki wifi smart socket...

ili broadlink ako ti je to dovoljno...evo primer kako on radi...imam sony soundbar koji nema wifi ali je povezan sa broadlinkom...u google home se pojavio kao sony...kad kažem hey google turn on sony on ga uključuje i obrnuto...

samo ti ostaje da vidiš šta ti je bolje rešenje s obzirom na raspored uređaja i šta ti je bitno da "opametiš" od uređaja...
 
Da, to je to. Odlicno hvala ti na ovako detaljnim odgovorima. Skroz zanimljiva i korisna stvar moze biti a slabo se pise o tome. Bas dosta stavi mogu da se "opamete" i da izgleda dosta zanimljivije
 
Pozdrav svima,

uzeo sam danas echo dot 4th generation. Ako neko zna da li ima mogucnost pocezivanja na Deezer jer koliko vidim, ima opciju jedino za spotify
 
Nazad
Vrh Dno