Šta je novo?

Dual channel

NikolaAR93

Poštovan
Učlanjen(a)
10.02.2017
Poruke
140
Poena
70
Pozdrav, imam na b250 mobo 1x8gb hyperx fury black na 2133mhz ddr4.. mislio uzeti jos jedan stap od 8gb zbog dual channela.. mora li i drugi biti na 2133, ili moze vise? Koliko kapiram radice u dual channel na brzini sporijeg stapa.to mi je sve ok, samo me zanima mogu li bilo koji kupiti, hoce li mi svaki raditi itd..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
50/50 šansa, nešto bolja ako su moduli identični.
 
Pa fury hyperx vise nisu izgledom identicni, ipak je moj kupljen pre 3godine.. a takodje ih nema na 2133mhz, 2400 je najnize

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ja nisam imao problema sa mesanjem memorije, cak i razlicitih proizvodjaca i frekvencija.
 
Update: kupio hyperx fury black RGB 8gb 3000mhz, spustilo je na clock ove sporije, i radi fino sve

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Да не отварам нову тему.

Плоча је Gigabyte GA-P35-DS3L имам 4GB рама и то
2х1GB Kingston KVR 800D2NG/1G 1 и 3 слот
2x1GB Apacer UNB pc2-6400 CL5 2 и 4 слот.
То ради у dual chanel, ваљда.
Хтео бих да надоградим на 8GB, 4x2GB.
Треба да набавим и нови процесор, највероватније неки Xeon E54xx.

Да ли могу опет да узмем различите меморије или да тражим 4 исте упарене што ми је доста скупље?
4 исте има за 4000дин а различите можда могу да нађем за 2000дин 2500дин.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ako su sličnih specifikacija radiće i različite memorije a i ove stare ti se očito dobro slažu zajedno.
 
Узео сам јуче 4х2GB Crosair VS2GB800D2. Кад сам их поставио прво није хтео да се покрене систем/кулер на процесору, остали фентилатори раде. Онда сам извадио два модула па опет неће, онда друга два, мењао слотове, прорадило је са два модула, додао трећи и то је радило, и са четвртим. Рачунар се понекад рестартовао сам од себе, онда је дошао у ситуацију да се опет рестартује али неће да се подигне систем.

У чему може да буде проблем, не чује се пиштање ка кад је проблем са меморијом или чиме већ.
Како да проверим модуле да ли су исправни, неки програм?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Узео сам јуче 4х2GB Crosair VS2GB800D2. Кад сам их поставио прво није хтео да се покрене систем/кулер на процесору, остали фентилатори раде. Онда сам извадио два модула па опет неће, онда друга два, мењао слотове, прорадило је са два модула, додао трећи и то је радило, и са четвртим. Рачунар се понекад рестартовао сам од себе, онда је дошао у ситуацију да се опет рестартује али неће да се подигне систем.

У чему може да буде проблем, не чује се пиштање ка кад је проблем са меморијом или чиме већ.
Како да проверим модуле да ли су исправни, неки програм?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Pa imas memtest86, ali meni se desavalo da imam velikih problema sa RAM-om koji prolazi njegovo testiranje. Ono sto mi se pokazalo kao najpouzdanije za testiranje RAM memorija jeste prime95 sa large fft podesavanjem. Vidi da povecas northbridge voltage, jer je mem kontroler u njemu. Sad ne secam se tacne vrednosti jer ne posedujem lga775 jedno 10 godina, ali ako se ne varam 1.4v bi trebalo da je prihvatljiva temperatura. Takodje u podesavanjima za RAM memorije, podesi rucno latencije koje odgovaraju tvojoj memoriji, mozda cak i da ih povecas i pozda ce biti potrebno da ti command rate bude postavljen na 2t.
 
Меморије сад раде, него ми показују 400 mhz уместо 800 mhz.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno