Šta je novo?

SSD sporiji od običnog diska

dj90

Poštovan
Učlanjen(a)
17.09.2014
Poruke
978
Poena
95
Uzeo sam komp pre godinu dana i bilo mi je sumnjivo da je ssd spor. Tek skoro sam se setio da testiram brzine i evo rezultata.
SSD je povezan sa kablom serial ata 6g 26awg na SATA3 slot tako da je to pravilno, uostalom nisam ja ni to radio već u servisu gde su mi i sklapali komp. Ja sam samo naknadno dodao crni WD koji sam imao od pre.

Šta bi mogao biti problem, menjao sam i slotove i bez rezultata? Delovi su naravno još pod garancijom

 
Poslednja izmena:
ovo je slika sa userBenchmark, a i drugi programi pokazuju slične brojke
 
Ajde skini CMD (Cristal Dism Mark) i AS-SSD pa sa njima testiraj.
Popuni "moja masina", daj podatke o svom kompu...
 
Ostavse User bench-a. Tu se upoređuju SSD sa drugim SSDima i HDD sa drugim HDDima ne SSD i HDD. Probaj Crystal disk mark kao sav ostali svet.
 
a kako se testira sa tim kristalom? nigde ne vidim tu opciju
 
Prvo ga skines na netu, pa instaliras ili iskoristis portable verziju (sta ti se vise svidja), onda izaberes ssd (obicno je prvi, C particija pa i ne moras birati) i stisnes "ALL" i on odtestira...
 


health mu je inače 92% posle godinu dana
wd običan posle oko 5 god 100%
 
Poslednja izmena:
Koja je tebi ploca, ovo su sata2 brzine?
 
b450 aorus m

nakon zamene kabla dobio sam bolje pisanje ali i dalje nije to to

 
Poslednja izmena:
Ažuriraj Ahci driver(device manager/desni klik na Ahci controller/update driver). Ažuriraj Windows. Koji Windows? Pusti Malwarebytes Antimalware, zna gamad da opterćuje disk.
 
trim je aktiviran, za ahci drajvere kaže da su već instalirani najbolji
windows 10 x64
virusi nisu problem jer je disk spor od početka kao što rekoh
 
Koju ploču imaš?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ili nisi pri podizanju sistema namestio da u biosu bude ukljucen AHCI ili ne valja i dalje sata kabl ili mozda nije dobro "poravnata" particija (partition alignment).

Ajde nadji AS-SSD odradi test i jasnu, veliku, dobro vidljivu sliku okaci.

Da li moze A400 da ovoliko uspori zbog sporog trim-a ?
Da li je toliko garbage collection spor na ovom ssd-u?
Nisam lgedao, kakvi su inace rezultati na CSM i AS_SSD za A400?
 
Poslednja izmena:
ili je jednostavno do diska, nosići ga nazad ionako ima garanciju pa ćemo videti šta će reći
dosta je bilo zezancije i gubljenja vremena i mog i vašeg
 
Za upoređenje samo. Moj A400, star oko 3 godine ali dobro izrabljen. Windows 10 insider na njemu, update W10 skoro svake nedelje, svaki put oko 17GB upisa i brisanja, da ne pominjem eksperimentisanje sa raznim softverom.
kINGSTON A400-3.JPG
kINGSTON A400-4.JPG
kINGSTON A400-5.JPG
kINGSTON A400-1.JPG
kINGSTON A400-2.JPG
 
ili je jednostavno do diska, nosići ga nazad ionako ima garanciju pa ćemo videti šta će reći
dosta je bilo zezancije i gubljenja vremena i mog i vašeg

1.JPG

Obrati paznju na sta sam usmerio ovde strelice.

Gornje "storeahci" ako postoji i ako je uapljeno i radi ce biti zeleno, ako nije zeleno (ili ako ne pise storeahci i sl zavisno koji su ahci drajveri ukljuceni) onda nije upaljen AHCI u biosu na ploci.
Donji broj je deljiv sa 4 ili a6 ili 1024 i ako je zelen broj ma koji bio onda je dobro uradjen partition alignment.

Oboje a narocito AHCi uticu na brzinu ssd-a.

To se lepo vidi u AS_SSD pa se potrudi i ispostuj sve nas koji ti pokusavaju odgonetnuti "sporost" ssd-a, pa prvo skini programcis (portable je, nema isntalacije) i istestiraj i okaci rezultate.

Po tvojim poslednjim rezultatima merenja i ovome sto je okacio grof Mika tvom ssd-u ne fali nista.
Hoce malo i AMD da uspori ssd, pa malo spor GC (garbage collection), pa verovatno nemas AMD drajvere za AHCI (ima i to negde na netu) i svaki procenat po malo uspori...
Mada to vise nije mnogo spor ssd, promena kabla je znacajno promenila rezultat iako jeste ssd iz donjeg segmenta ponude i ne mozes ocekiovati da bude kao 860EVO.
Da li je 350 ili 500 sekvencialno citanje i upis je manje bitno, najbitnije je u stvarikoje su brzine pod 4K, jer tu je procencialno najveca razlika izmedju izmedju ssd-ova.
Brzina podizanja sistema zavisi i sta je sve ukljuceno od programa da se pali sa paljenjem OS-a (Win7-Win10, Linuks i svega ostalo pod kapom nebeskom) kao i kaoliko ima nakacenih uredjaja na plocu koji se ple sa kompom (broj hdd, grafickih, optika, externi uredjaji zakaceni na komp a upaljeni kad se pokrene komp i sama brzina paljenja kompa nije merodavna (previse) za rad ssd-a.

Nadji AS-ssd, testiraj ssd sa AS-ssd, okaci ss merenja, to je lakse nego nositi ssd na reklamaciju (verovatno nepotrebno).
 
Sve je počelo od pegrešnog zaključka na osnovu rezultata na User Benchmark-u pa zbog toga i ova "panika". Po As SSD rezultatu, SSD-u ništa ne fali, čak je u krajnjem rezultatu i malkice brži.
Rezultati koje proizvođač navodi su za potpuno prazan, tek formatiran novi disk. Posle izvesne upotrebe svima opadaju performance našto može da utiče i sam OS, kada je forsiran trim, šta se još događa za vreme testiranja itd. Možeš da staviš isti disk na 10 kompjutera i dobićeš 10 rezultata.
Sve u svemu nemaš brige, sve je u okviru parametara za taj, vrlo bazičan SSD. U radu nebi video razliku i sa najboljim i najbržim SSD-om. Sad uradi isti test sa HDD-om pa ćeš videti koliko je sporiji.
o33178H.gif
 
Oborio sam sistem i instalirao na drugi disk jer sam hteo da ovaj nosim u servisi formatiram ga. I reko aj opet da testiram i sada prema svim testovima pokazuje rezultate kakve bi trebao
 
Sada lepo instaliraj windows na njega ili cloniraj, ništa servis nebi uradio po tom pitanju.
 
instalirao sam windows na m2, to se zove vidljivo ubrzanje
ne znam u čemu je poenta ssd-a ako se brzina ne primećuje u praksi u odnosu na običan hdd. da li je neko brži na testovima ne zanima običnog korisnika ako on ne vidi to praktično
 
Razlika je ogromna izmedju ssd i hdd.
Kod tebe iz nekih razloga nije radio kako treba, donosis pogresne zakljucke.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno