Šta je novo?

Office 365 Personal za firme

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
382
Poena
320
Interesuje me da li u firmi mogu koristiti Office 365 Personal i da mi se smatra legalnim resenjem, cloud prostor me ne zanima posto ce dokumenta biti cuvana lokalno u firmi.
Sledecu varijantu mogu nabaviti za nekih 50-tak evra godisnje sa pdv-om :
MICROSOFT Microsoft 365 Personal English Sub 1YR Central/Eastern Euro Only Mdls P6 (QQ2-01030)
U principu nam trebaju Word, Excel, i PP.
Ili vi imate neki bolji predlog.
 
Opcija je Microsoft 365 Business Standard za 12.5 dolara mesečno.

Druga opcija je Basic 5, ali to je bez desktop aplikacija što je neupotrebljivo u realnom svetu.

Treća, je da kupiš retail box verziju i koristiš bez dodavanja novih opcija.

U principu, daš više para odmah ali si negde pokriven 4-5 godina da ne osetiš manjak opcija. Mada za firmu 12.5usd ne bi trebalo da bude problem.
 
Opcija je Microsoft 365 Business Standard za 12.5 dolara mesečno.

Druga opcija je Basic 5, ali to je bez desktop aplikacija što je neupotrebljivo u realnom svetu.

Treća, je da kupiš retail box verziju i koristiš bez dodavanja novih opcija.

U principu, daš više para odmah ali si negde pokriven 4-5 godina da ne osetiš manjak opcija. Mada za firmu 12.5usd ne bi trebalo da bude problem.

To je 140 dolara godisnje, mislis li da nije mnogo za firmu od par radnika u doba korone?
 
Tačnije 150.

Ako firma ne može da podnese taj trošak godišnje onda ima ozbiljnijih problema od nelegalnog softvera.

Ali da ne idemo previše u off topic.
Postavio si pitanje dobio si odgovor I šta su ti opcije.

Na tebi je da odlučiš kako ćeš da postupiš.
 
Basic će isto da radi posao, može se u današnje vreme i bez desktop aplikacija.

6 dolara mesečno bi trebalo da je prihvatljivo svakoj firmi. 5 dolara sa godišnjom obavezom.
 
Poslednja izmena:
Ima i M 365 Apps opcija, ako su samo aplikacije bitne.
 
Videcemo, plate za par zaposlenih su veci prioritet od licenci Microsoftu, kupili su legalni Win a za legalni Office ce videti na prolece, ako drzavi bude zasmetao nelegalni office na dva racunara neka kazni pa ce dobiti par radnika na birou kojima ce placati novcanu naknadu.
 
Opcija je Microsoft 365 Business Standard za 12.5 dolara mesečno.

Druga opcija je Basic 5, ali to je bez desktop aplikacija što je neupotrebljivo u realnom svetu.

Treća, je da kupiš retail box verziju i koristiš bez dodavanja novih opcija.

U principu, daš više para odmah ali si negde pokriven 4-5 godina da ne osetiš manjak opcija. Mada za firmu 12.5usd ne bi trebalo da bude problem.

Tacnije, to je 12.5$ po korisniku mesecno za Standard i 5$ po korisniku mesecno za Basic.

Za 5 radnika u firmi godisnje izadje 750$ Standard i 300$ Basic.

https://www.microsoft.com/sr-latn-r...all-microsoft-365-business-products?market=rs
 
Libreoffice ili Onlyoffice su besplatni. Ovaj prvi je bolji, ovaj drugi više liči na MS Office (lakši za upotrebu) i ima bolju kompatibilnost sa MS office fajlovima.
Sve što nije MS Office ne bih mirne savesti preporučio za firmu koja treba da prima i šalje podatke saradnicima van forme.

Godinama sam morao jednu Excel tabelu da prepravljam samo za jednog klijenta zato što mu neki od tih Office klonova ne otvara datoteku kako treba.
 
Više ti se isplatilo da mu kupiš Office na ebay [emoji6]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Nije moja firma, niti radim u njoj, znam ljude pomogao sam im da nabave dva kompa sa Win 10 Home licencama povoljnije u princpu ima treba Word osnovno i Excel osnove i OLE u njemu i to je to. Office 365 personal im se ucinio zgodnim oko 52e godisnje (mislim da ima odbitak PDV-a na software) ako ne moze on onda pirat, mada su kupovali legalno od Office 97 verzije do skoro, sada je dubioza i preko toga nece davati.
 
Nemoj pirat. Kupi na ebay-u ključ za 3€ za Office 2019. Nije legalno za firmu, ali je bezbedno

Sve što nije MS Office ne bih mirne savesti preporučio za firmu koja treba da prima i šalje podatke saradnicima van forme.

Godinama sam morao jednu Excel tabelu da prepravljam samo za jednog klijenta zato što mu neki od tih Office klonova ne otvara datoteku kako treba.

To je tvoj problem, nije njihov ;) Tebe ne košta ništa da pošalješ tabelu u .odt formatu (iz LO-a). Njih košta da je otvore u tvom formatu (.xlsx iz MSO-a)
Ja lično znam neke male firme (programerske, knjigovodtsvene, industrijske...) koje koriste Libreoffice, pošto im završava posao (ili koriste Linux). U mojoj firmi je 99% MS office fajlova za internu upotrebu. Sa dobavljačima i klijentima je skoro uvek pdf. Libreoffice takođe pravi odlične pdf forme, pa ako nekome treba da saradnici popune određene informacije, bolje je da im se šalje pdf.

I na kraju, tu je uvek besplatna web verzija MS Office-a
 
Nazad
Vrh Dno