Šta je novo?

Elektro podesivi radni stolovi

maric62985

Slavan
Učlanjen(a)
25.07.2008
Poruke
1,064
Poena
360
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S22 Ultra
Pametni uređaji
Xiaomi Mi Robot
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Да ли неко посједује или има неког искуства са радним столовима који имају могућност подешавања висине, а да је иста електро-подесива? Планирам у неком наредном периоду вјероватно нешто тог типа да пазарим али не могу да нађем нигдје на форуму да је било расправе на тему. Видим да неколико домаћих радњи нуде такве столове али заиста не бих знао шта је од тога што се нуди код нас доброг квалитета.
 
ne znam kakvo je stanje trenutno, al pre par godina sam jurio i kupio sto kod nas. generalno nije bio neki izbor tad, 2-3 firme, i koliko se secam glavna razlika (i u ceni) je bila koje motore koriste, koja nosivost, koji raspon podesavanja visine (min visina, max visina), dal ima neke sigurnosne dodatke (tipa da stane kad naidje na prepreku, da npr ne izbije otvoren prozor kad se podize), i kakvu elektroniku, tj. upravljacku jedinicu imaju (dal je samo gore dole ili ima i memorisanje par polozaja).

4 dela: radna povrsina, noge (konstrukcija), elektronika, motori. sve moze da se zameni (nadogradi) i kapiram da je sve sto je u ponudi na nasem trzistu kompatibilno, ali proveri!!!

elem, opet ono standardno, za sta ti treba i sta planiras da drzis/podizes na stolu? koliko si spreman da platis, itd...

ako je potrebna manja nosivost, onda mozda mozes u dogovoru sa firmom da prodjes i sa jednim motorom i nizom cenom.

meni je trebao sto sa radnom povrsinom 200x80, sto je bilo solidno van nekog 120x80 standarda kod nas (ne mogu iste noge, drugacije se sastavljaju, potencijalno dodatni motor, itd...), cena je rasla u pm sa dimenzijama, pa sam se na kraju zadovoljio sa 180x80, sto je proslo bez vecih izmena al sa malo duze cekanja. takodje, zbog 190cm visine sam jurio sto vecu max visinu stola (napamet), uzeo sam sa 129 max a ispostavilo se da mi je oko 115 -120 dovoljno. verovatno nebitno za tvoj slucaj, al cisto da spomenem da potencijalno oko svega mozes da se dogovoris.

jedino oko cega se mozda kajem je sto nisam uzeo radnu povrsinu sa rupom u sredini. realno nisam ni skapirao cemu sluzi kad sam razgledao i nije mi smetalo bez, dok mi kolege nisu rekle da im ta rupa mnogo pomaze u stojecem polozaju. nisam siguran i dalje, al verovatno da sad kupujem uzeo bih sa tom rupom, mada opet zavisi od ostatka setupa.

btw. koliko svi kupujemo ove stolove da ne bi sedeli non stop, posle nekog prvobitnog perioda ipak zavrsimo sedeci non stop :) doduse gotivno je sto moze fino da se spusti za gledanje filmova/serija...

takodje, dosta bitno za stojeci polozaj je da se ima odgovarajuca podloga za stojanje. tesko je, i vise odmaze, ako se stoji samo na podu ( tepihu, parketu, itd...). ne znam kakva je trenutno ponuda kod nas za te podloge, al i preko nisu jeftine.

btww. potencijalno razmisljati o ovim novim trakama za trcanje/hodanje, koje su dosta tanke i sklapaju se, pa dodju kao normalan next step za ispod stola :)

i na kraju, nisam siguran kakvo je pravilo oko reklamiranja drugih firmi, tako da se unapred izvinjavam modovima.
ja sam kupio od frogstera (frogster dot rs) iako im sajt izgleda kao scam. zbog nestandardnih dimenzija rekli su mi da mora da sacekam na isporuku malo duze nego standardno (tipa bice za 3 nedelje max mesec dana), i da im uplatim avans u iznosu od 100%. mesec ipo kasnije sto ne stize, zovem, niko se javlja (doduse petak, popodne), manje vise se oprostio od para. posle nedelju dve, dolazi lik, donosi i montira mi sto u sobi. ne dozvoljava da bilo sta pipnem/pomognem. dugo nisam video/sreo u toj sferi posla veceg profesionalca. sto me sluzi odlicno i dalje, rekao bih 3ca godina. neke zamerke na pocetku na firmu (vrv i mojom krivicom) al na kraju sam extra zadovoljan i mogu da ih preporucim bez ikakve dileme. posebno sto sam prosao i oko 30% jeftinije od ostalih ponuda u to vreme.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Pre par meseci sam uzeo ovaj iz Ikee https://www.ikea.com/gb/en/p/bekant-desk-sit-stand-white-s99061198/ i relativno je dobar. Bolji nisam imao pa mi je i ovaj super :)

Malo se ljulja kad je skroz podignut ali mi ne smeta - neće se prevrnuti ali ljuljka. Po širini ima dovoljno prostora za kućište, 34" ultrawide i još jedan monitor rotiran za 90 stepeni. Po dubini sam takođe zadovoljan sa količinom prostora. Ne mora skroz da se podigne da bi bio komotan za rad (visok sam 179), a sistem za sakrivanje kablova je prost mada radi posao.

Ploča je iverica rekao bih i otprilike je debela 1cm, a sajt kaže da može da nosi 70kg raspoređenog tereta.

Ženi smo uzeli isti sto ali sa ručnim podešavanjem i kao što sam joj i rekao, ni jednom ga nismo podigli - prosto je kilavo i traje predugo. Dugme zakon, ali to "dugme" košta 300e više.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: mnt
@marsi Kako te služi frogsterov sto?

Dvoumim se između njih i Ikea Idasen. Osim videa na AXE kanalu, nisam video druge utiske za frogstera. Idasen nije savršen, ali zadovoljova potrebe, ali ima (po meni) ružniji podokvir od frogstera. Cena je tu negde za ~140x70.

Da li postoji još nešto kod nas kao opcija u tom rangu oko 600e?
 
Ne znam za nase Ikee, ali u Ger je bas veliki izbor elektro podesivih u Ikei, takodje mozes da kombinujes i krojis po svojoj meri.
Trebalo bi da bude ista ponuda i kod nas?
 
Ima i u Srbiji poprilicno modela, bar je bilo pre jedno mesec dana kad sam bio...
 
Evo i ja gledam u Srbiji šta ima da se kupi. Ne treba mi ništa specijalno ali i najobičniji u Ikei su preko 40k.
Ima li ko ovaj rudolf i kakva su iskustva (nekako mi radna površina deluje suviše tanko)?!
...Ili ići na ovako neki gejmerski ako je baš isplativo dodati? Bekant je preko 75k u 80x140cm to mi je već previše za sto trenutno da investiram.
Preporuke možda za nekog sa KP ako je iko uzimao.
Svaki savet i ideja dobrodošli. Pozz
 

Prilozi

  • Screenshot_20220615-214753_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220615-214753_Samsung Internet.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 184
  • Screenshot_20220615-215002_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220615-215002_Samsung Internet.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 213
Evo i ja gledam u Srbiji šta ima da se kupi. Ne treba mi ništa specijalno ali i najobičniji u Ikei su preko 40k.
Ima li ko ovaj rudolf i kakva su iskustva (nekako mi radna površina deluje suviše tanko)?!
...Ili ići na ovako neki gejmerski ako je baš isplativo dodati? Bekant je preko 75k u 80x140cm to mi je već previše za sto trenutno da investiram.
Preporuke možda za nekog sa KP ako je iko uzimao.
Svaki savet i ideja dobrodošli. Pozz
Svedski mehanizam, kod nas se sklapa.
 
Ne znam kakvi su. Nasao sam coveka u NS (ima ga na KP) prodaje mehanizam (isto iz evrope kontam), vidim da ga hvale.
Ja imam njihov ergo smart model, vec oko 2 godine, veoma sam zadovoljan. Cak su mi i sa dezenom ploce izasli u susret, obezbedili su dezen koji nemaju standardno u ponudi, kako bi mi se uklopilo u ostatak namestaja.
 
Gledao u Ikei ovaj novi UPPSPEL sto, sve mi odgovara, samo mi se ne svidja sto se malo klati u polozaju kada je na max visini. Takodje mi je veliki plus sto ima zaobljene ivice ploce. Kakvi su Frogster i Ergosto, ako neko ima info iz prve ruke, sto se tice stabilnosti na maksimalnoj visini?
 
Meni sutra stiže ovaj sa KP, (konačno sišli sa carine) pa javljam utiske za koji dan. Kaže čovek, molim te ko boga, makar i ne kupio od mene, samo ne uzimaj te iz Ikeje, na moje oči devojka bacila sto od 65k, em škripi em se savija 🤪😱
 
Aj baci mi link na PM ako te ne mrzi. Pokusavam da saznam da li i kako moze da se napravi ploca sa oborenim ivicama, bukvalno imam zuljeve na zglobovima od ivice stola.
 
Nadjoh da postoji i posebno UPPSPEL ploca. Tako da onda ostaje samo postolje da nadjem kvalitetno.
 
Stigao sto. Utisci na prvu skroz pozitivni. Vise impresija za par dana :)

Za sada samo ovako...
 

Prilozi

  • 20220726_140652.jpg
    20220726_140652.jpg
    221.8 KB · Pregleda: 229
  • 20220726_140709.jpg
    20220726_140709.jpg
    192.1 KB · Pregleda: 208
  • 20220726_140716.jpg
    20220726_140716.jpg
    192.7 KB · Pregleda: 192
  • 20220726_141755.jpg
    20220726_141755.jpg
    190.8 KB · Pregleda: 180
Koliko te je izašao novca taj sto, ako nije tajna? I ja gledam za sebe nešto slično da kupim.
 
Meni sutra stiže ovaj sa KP, (konačno sišli sa carine) pa javljam utiske za koji dan. Kaže čovek, molim te ko boga, makar i ne kupio od mene, samo ne uzimaj te iz Ikeje, na moje oči devojka bacila sto od 65k, em škripi em se savija 🤪😱
evo jedan primer klimanja
Koliko te je izašao novca taj sto, ako nije tajna? I ja gledam za sebe nešto slično da kupim.
Na KP kosta 370e bez gornje ploce.
 
Video je katastrofa, ne zna se ko se više mrda, taj sa telefonom ili sto!?!
Cenu sam mogao i ja da napišem, al reko da ne ispadne da reklamiram ;)
Stolom sam posle nekih 3 sedmice skroz zadovoljan. Ne škripi, ne savija se...eventualno kad je skroz podignut može da se primeti blago pomeranje kad se oslonim na njega i radim
 
Stigao sto. Utisci na prvu skroz pozitivni. Vise impresija za par dana :)

Za sada samo ovako...
Kolika je tvoja visina? Na KP za taj model pise minimalna visina 710mm bez ploce, znaci sa plocom je oko 740mm, mislim da bi meni to bilo previsoko, ja sam 186cm, visina trenutnog stola koji koristim je 730mm.
 
Drugar u NS može da vam napravi konstrukciju po želji za podesivi sto, elektro ili hidraulika.
 
Da li neko ima iskustva sa ovim stolom i da li vredi ovih para?

 
Ako je cena odlučujući faktor, sredinom prošle nedelje sam video u Outlet delu tri Bekant stola sa elektro podizanjem za 19.900. Nisu ti Bekant neki kvalitet, ali spram cene bi bili dobra kupovina :)
Ako ti nije daleko Ikea, vredi pogledati da li ih ima još.
 
Nazad
Vrh Dno