Šta je novo?

predlog nove mašine ali da ima win7 drajvere

saddamnsliman

Slavan
Učlanjen(a)
20.02.2006
Poruke
142
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Zilog Z80
GPU
Ferranti ULA 9000
Pristup internetu
  1. Modemska 56k veza
Mašina kojom trenutno rapolažem je H87 ploča sa i3 procesorom (zaboravih koji model)
radeon 7678 grafikom 2x4 DDR3 (hyperx) . nakačemno je tri harda
1.ssd 128GB
2. WD blue 1TB
3.WD green 2TB

hteo bih se modernizovati
no odavno nisam u toku pa vas molim za predlog šta i gde kupiti .
napomena igrice nisu bitne
hvala
 
pre koji dan zvirnem u gigatron u tržnom centru i ovo mi je palo za oko
ryzen 5 2600x
asus prime b450m-k
8gb ddr4 3200 3200MHz ( ne piše koja)
ssd 480gb
ge force gtx 1660 super

vaše mišljenje ?
gledao sam ploču , piše da ima drajvere za win7 ako je verovati
Zaboravih reći grafička ej overkil za moje potrebe , kao što je jedna dobri čovek spomenuo ranije možda bi moglo da lepo radis amo sa integrisanom ili uzeti neku siromašniju grafičku
 
Svašta :) Ako je račuanr za kancelariju, onda bar neki 4-core procesor (idealno 6-core), NVMe SSD (možda je 250GB dovoljno, 500GB sigurno jeste), 16GB memorije. Grafika ne treba, tj. integrisana je dovoljna. Napajanje neko kvalitetno od 400W. Windows 10 kao host OS, uključen Hyper-V i Windows 7 u virtualnoj mašini na kojoj će biti samo ovaj program.
Razumem kako bi to trebalo da radi kada je 1 masina u pitanju, da li bi na ovu VM mogle da se zakace/umreze i druge 2? I s obzirom da je win 10 64 bita da li bi ta VM mogla da simuira 32 bita?

Kao sto imate prilike da vidite moje znanje je limitirano, implementaciju svakako ne bih ja radio vec strucno lice, ja samo pokusavam da saznam u kom pravcu da idem i da li je zbog limita na win 7 32bita uopste moguce izvesti ovu ideju.

Opciono, resenje koje su mi ponudili iz BS je da se kupe nove masine na kojima bi radili sve drugo a na ove postojece bi se kacili sa desktop remote, jedna bi bila u funkciji a druge dve u rezervi. Sto jeste neko kao resenje ali i dalje stoji ozbiljan problem starosti postojecih masina.
 
Nazad
Vrh Dno