Šta je novo?

Xiaomi note 8 pro ili huawei p40 lite?

korahepop

Cenjen
Učlanjen(a)
30.01.2014
Poruke
48
Poena
155
Hoću ženi da uzmem telefon pa nam negde izbor spade na ova dva. Ona sad trenutno koristi samsung A7. Nije zahtevan korisnik, možda kamera ima prednost. Svaka pomoć nam je dobrodošla, a sobzirom da nam je godišnjica u nedelju bilo bi lepo da do tada završim izbor.
 
Dobar je p40lite, ali je već vise puta ispričano. Njegov veliki minus je nedostatak Google play prodavnice. Sa druge strane note 8 pro je ok izbor dobar procesor, ok kamera samo je malo veći i za žensku osobu beli je baš lep. Moze povoljno da se nađe na aukciji i preko legaljih prodavnica. Za sličan novac imaš u realme 6, 7. Razmotri i njih. Ja lično ne bih razmatrao Huawei u današnje vreme. Eventualno starije modele nešto tipa nova 5t. On ti je isto dobar iz bor

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Hoću ženi da uzmem telefon pa nam negde izbor spade na ova dva. Ona sad trenutno koristi samsung A7. Nije zahtevan korisnik, možda kamera ima prednost. Svaka pomoć nam je dobrodošla, a sobzirom da nam je godišnjica u nedelju bilo bi lepo da do tada završim izbor.

Slična ti je situacija kao i kod mene. Evo teme koju sam nedavno postavio i u kojoj su kolege napisale korisne savete:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?474424-Telefon-za-ženu-kamera-presudna
 
Štagod uzeo, sumnjam da ćeš pogrešiti. Sva tri telefona su dobar izbor. Nedostatak google prosečan korisnik neće primetiti.
Naravno, prosecan korisnik nece primetiti da mu aplikacije na koje je navikao ne rade, da umesto PS koristi AppGallery, kako da ne :)

@korahepop

RN8 Pro je stariji fon, mozda Poco X3?
 
Koje neistine?

Ne rade Google aplikacije i nema Play Store, dovoljno je da to nije za prosecnog korisnika vec za forumase spremne za budzenje - a i tada se ne isplati jer je telefon losiji od ostalih u klasi.
 
Ima sve aplikacije, bez obzira što nema google.

Lošiji? Misliš bolji? Pogledaj mu na benchmarku procesor u odnosu na konkurenciju.
Da li ti koristiš telefon bez play Store ili si video Kako to funkcioniše. Ja sa kim sam god pričao , a uzeo je Huawei na nečiji nagovor uz priču " ma nema play store , ali ima app store to ti je isto". Svi do jednom su rekli zahebao sam se šta da radim nisam znao.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ima sve aplikacije, bez obzira što nema google.

Lošiji? Misliš bolji? Pogledaj mu na benchmarku procesor u odnosu na konkurenciju.
Nema Google aplikacije, a to vecina koristi. Sintetika je nebitna, chipset je u rangu SD 675/730/720G/732G i bilo kog drugog Snapdragona sa 2xA76 + 6xA55.

U globalu, Poco X3 NFC je avion za P40 Lite u svakom smislu, softverski i hardverski, cak i da P40 Lite ima Google servise ne bi bio kompetentan.
 
Da li ti koristiš telefon bez play Store ili si video Kako to funkcioniše. Ja sa kim sam god pričao , a uzeo je Huawei na nečiji nagovor uz priču " ma nema play store , ali ima app store to ti je isto". Svi do jednom su rekli zahebao sam se šta da radim nisam znao.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Šta vam je ljudi? Ima Petal search, ja huawei store ni ne koristim.

Šta nisu znali? Huawei je maksimalno uprostio pretragu aplikacija.
 
Nema Google aplikacije, a to vecina koristi. Sintetika je nebitna, chipset je u rangu SD 675/730/720G/732G i bilo kog drugog Snapdragona sa 2xA76 + 6xA55.

U globalu, Poco X3 NFC je avion za P40 Lite u svakom smislu, softverski i hardverski, cak i da P40 Lite ima Google servise ne bi bio kompetentan.

Nije svakome presudno da telefon bude šampion brzine. Mnogi ne bi iskoristili ni deo tih mogućnosti. Za svoju ženu sam izabrao P40 Lite a ne Poco X3 jer je ovaj drugi velik i težak, to je jedan od razloga. I znam da bi joj ta težina mnogo više smetala nego razlika u Antutu testu (za koji nije ni čula niti je interesuje).

Ne treba generalizovati. U redu je reći svoje mišljenje i iskazati šta se smatra boljim, ali nisu u pitanju neke apsolutne istine.

I da, za sebe bih svakako izabrao pre Poco X3 nego Huaweija. Ali to je za mene, jer sam zahtevniji korisnik i treba mi moćniji telefon, pa i imam veće šake i ne smeta mi veličina i težina, plus što koristim neke od Google servisa bez kojih ne želim da ostanem. Ali poznajem svoju ženu, znam kako koristi telefon i u koje svrhe i siguran sam da bi njoj više odgovarao P40 Lite.
 
Poslednja izmena:
Razlika je 30 grama i 5 milimetra u duzini, za ergonomiju je bitna sirina zbog koriscenja jednom rukom, a sirina je prakticno ista..
 
Nije svakome presudno da telefon bude šampion brzine. Mnogi ne bi iskoristili ni deo tih mogućnosti. Za svoju ženu sam izabrao P40 Lite a ne Poco X3 jer je ovaj drugi velik i težak, to je jedan od razloga. I znam da bi joj ta težina mnogo više smetala nego razlika u Antutu testu (za koji nije ni čula niti je interesuje).

Ne treba generalizovati. U redu je reći svoje mišljenje i iskazati šta se smatra boljim, ali nisu u pitanju neke apsolutne istine.

I da, za sebe bih svakako izabrao pre Poco X3 nego Huaweija. Ali to je za mene, jer sam zahtevniji korisnik i treba mi moćniji telefon, pa i imam veće šake i ne smeta mi veličina i težina, plus što koristim neke od Google servisa bez kojih ne želim da ostanem. Ali poznajem svoju ženu, znam kako koristi telefon i u koje svrhe i siguran sam da bi njoj više odgovarao P40 Lite.

Verovatno da ce jos se vise v=svidjati P40 lite. Koliko sam skontao nije ga jos dobila? ali javi kako ce odreagovati bez googla.
 
Ne znam budzet koji imas nisi napisao ili ja ne videh ali pretpostavljam da je do 200e
Ja bih licno dodao jos i uzeo A51,savrsen model pogotovo za zene
Sad ako bas moram da se odlucim za ova dva ne bih uzeo ni jedan
Mozda bolje da si napisao do koje cene bi max isao pa da ti ljudi nadju najbolje za te novce

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Uzeli smo xiomi note 8 pro 6/128. Zasada je zadovoljna. Ne fali joj nista aplikativno, kamera dobra, baterija dobra. Videcemo za dalje. Mada se sad i ja omisljam za novim telefonom, jer vec tri godine gazim sa samsung-ovim j5.
 
Nazad
Vrh Dno