Šta je novo?

Gyro gejming

Envoy

Cenjen
Učlanjen(a)
09.06.2020
Poruke
1,315
Poena
145
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen R5 5600 & Arctic Freezer A35 ARGB
Matična ploča
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI
RAM
32 GB Patriot Viper 3000 MHz
GPU
ZOTAC GAMING GeForce RTX 3080 Trinity OC
Storage
2TB Kingston KC3000 + Apacer 1TB AS2280P4U PRO
PSU
SeaSonic G12 750W Gold
Kućište
ASUS PRIME AP201 White
Monitor
GIGABYTE G27Q
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart & HyperX Alloy Origins Core
Mobilni telefon
iPhone 13 128GB
Pristup internetu
  1. Optički internet
Probao neko da se igra sa žiroskopom odavde sa foruma?

Baš zbog žiroskopa sam jurio Gamesir T4 Pro (jer mi je Nintendo Switch Pro kontroler bio skup), konačno sam našao vremena da malo probam taj gyro aiming.

Prvo iskustvo sa kontrolerom i bez žiroskopa je bilo katastrofa, jer sam probao Modern Warfare 2 sa Steama koji po default ima polovičnu podršku za kontrolere pa je nišanjenje jezivo odrađeno u igri (može i gore, Shadow Warrior Classic Redux na primer). Mislio sam kineski kontroler, mora da su pečurkice smeće. Međutim skinem ja JoyShockMapper od JibbSmart-a i Portal kao test igru. Ubacim njegov lični config fajl za Portal i pokrenem JoyShockMapper. Rezultat katastrofa, kontroler luduje i daje neke inpute iako ga držim na stolu. Pristisnem HOME dugme i nekako se stabilizuje kontroler pa uradim gyro kalibraciju. Uđem u Portal i kontrole nikakve, kursor podrhtava. Došlo mi da bacim kontroler kroz prozor i zaboravim celu epizodu kada se setim da Steam ima opcije za podešavanje kontrolera. Uđem tamo i skinem prvi community config za Nintendo Switch Pro kontroler koji takođe uključuje žiroskopsko nišanjenje i gle čudo, zapravo i radi solidno. Ne zeza nišan i više manje je precizno. Još to nije taj sensitivity koji hoću tako da tu treba igranja dok se ubode sweet spot. Ali da se može nišaniti žiroskopom, može i to jako lepo.

Što se samog žiroskopa tiče, nisam siguran da li je 6-axis žiroskop na ovom kontroleru značajno drugačiji od onog u Switch Pro ili Dualshock 4 ali mene konkretno nervira što gore/dole se dobija kada se kontroler vrti oko y ose dok se levo/desno dobija kada kontroler pomerate kao da je volan a e da ga vrtite oko x ose. Kako kažu ovi što igraju simulacije letenja, gore/dole je pitch, a levo/desno je yaw. Ne znam gde se izgubio roll koji meni treba za levo/desno, morao bi postojati pošto bez njega nema 6-axis, niti ima pomeranja u ravni. Moguće da su kinezi slagali. Preciznost je korektna i zavisi od sensitivity podešavanja. Za 3500 dinara veoma precizan žiroskop u kontroleru još kada bi stvarno bio 6 dof. Flick stick raid dobro ali i to valja podešavati.

Sam kontroler je dobar, kvalitet izrade pristojan, sigurno vizuelno najimpresivniji gejmpad (rgb bling bling). Ima analogne trigere mada mi je osećaj onako srednje nikakav. Bumperi su grozni, dugmići glasni, pečurkice još i najbolje. D pad je bunar ali ja ne igram igre za koje treba d pad. Sve je nekako mushy ali valjda to mora tako za te pare. Ništa bez pravih mehaničkih switcheva, sve dok je silikonske podloge biće kljakav osećaj pri aktiviranju dugmeta. Baterija pristojno traje, ne 40 sati ali više od 7 sati. Baterija je malog kapaciteta i trajanje je okej. Da je ko u Dualsense, trajala bi barem 25 sati. Kontroler radi sa Android TV, Android, Windows, Nintendo Switch, Mac. Ja ga uporedo koristim na Windowsu, Androidu i Android TVu i prebacivanje sa jednog na drugi je smaranje jer mora se ponovo upariti svaki put. Dok je na jednom uredjaju samo je potrebno upaliti kontroler i on ga prepozna.
 
Posle duzeg vremena proba sam dve matore igre, preko Steam uz steam input preko kojeg sam upalio gyro aiming (nisam nasao profil nego sam ja pravio). Prvo Far Cry koji na Windows 10 jedva radi, a sto se gyro dela tice tu je situacija jako neobicna. U sustini radi ali kada se nisani i krece sa pecurkama uz ukljucen gyro igra poludi i pocne seckati kretanje, kao da se okrece po jedan stepen u koracima. Ovo se samo desava kada se lik krece na levo a nisani na desno i obrnuto. Cudan neki bag u endzinu. Dok u Deus Ex (iz 2000. godine) tih problema nema i nisanjenje i kretanje je okej. Ali nijedna od ove dve igre nisu za gamepad, jer treba praviti bas kompleksne profile sa makroima da bi se pokupile sve komande (jedno dugme mora biti toggle za razlicite setove komandi). Trenutno me mrzi da se time bavim ali ako se ikada nakanim okacicu na steam confige.

Far Cry igram na najlaksem nivou tezine i ne mogu da verujem koliko je igra teska tada. Kao hard u novijim pucacinama.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno