Šta je novo?

Huawei Nova 5T aktiviran pre kupovine i otvaranja kutije

Him

Poznat
Učlanjen(a)
23.10.2020
Poruke
430
Poena
39
Postovanje svima. Kupio sam Huawei Nova 5T model 1.7.2020 godine, neotpakovan i sa svim folijama na njemu, ali pre neki dan sam primetio da mi u aplikaciji "Podrška" prikazuje da garancija istice 17.1. 2022. godine sto znaci da je telefon aktiviran 17.1.2020, koliko se razumem. Koliko sam mogao da primetim sve je bilo ok sto se tice pakovanja. E sada da ne duzim, moze li neko ko se razume da mi objasniti kako je ovo moguce jer telefon je aktiviran (upaljen), koliko ja znam, dana kada sam ga i kupio 1.7.2020 godine? Da li je moguce da sam ipak dobio polovan telefon bez obzira sto je bio zapakovan, da li je moguca greska na serveru Huawei sto se tice datuma aktivacije, da li sam mozda dobio refabrikovan telefon ili je nesto deseto u pitanju sto ja ne znam? Inace, nije kupljen kod zvanicnog prodavca vec kod dilera, da napomenem mada siguran sam da ste vec shvatili. Od Huawei sam pre Nove 5T imao samo jos P30 Lite kupljen u Vip-u i datum aktivacije telefona se poklapao sa datumom kada sam ga i kupio. Hvala
 
Moguce da ga je taj upakovao naknadno, nije to neka nauka

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Moguce da ga je taj upakovao naknadno, nije to neka nauka

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Mislis care da je moguce? Ajd sto je imao foliju na kutiji sve ostale fabricke folije imao na sebi, kako na ledjima tako i na ekranu, folija fabricka + ona zastitna fabricka folija! Ne razumem se pa zato trazim odgovor ovde, mozda pitam gluposti ali nemam adekvatno znanje da presufim sta je po sredi.
 
Najverovatnije da je refabrikovan

P.S. Šta će tvoje pitanje u ovoj sekciji?
 
Najverovatnije da je refabrikovan

P.S. Šta će tvoje pitanje u ovoj sekciji?

Au care ja nisam ni zagledao dobro de postavljam pitanje. Molim moderatore neka premeste temu gde treba. Hvala sto si mi skrenuo paznju. Pa nzm ne bih rekao da je refabrikovan jer mu po serijskom broju vidim da je proizveden 13. decembra 2019! Jedino ako i serijski ne menjaju prilikom refabrikovanja a to vec ne znam. 13. decembar 2019 proizveden a aktiviran 17.1.2020! Opet se izvinjavam za temu u ovoj sekciji i molim moderatore da je premeste ili obrisu postavicu gde treba.

P.S. Zeleo sam da postavim u sekciji "Mobilni operatori i servisi" desila se slucajna greska.
 
Poslednja izmena:
Pa zavisi šta je servisirano. Ako je npr uređaj bio DOA, ploča (najverovatnije), naravno da se menja IMEI i ostalo.
Moguće je i da je bio neki drugi problem (ekran), servisiran u fabrici i vraćen potom u prodaju....kombinacija ima kolko hoćeš.
 
Ista situacija, telefon kupljen u VIP-u u maju, u Support aplikaciji pisalo nekih par mjeseci manje garancije. Nisam potezao nikakvo pitanje. Otišao u Benefits (Prednosti) opciju aplikacije Support i tu nešto iskliktao, ne sjećam se šta i garancija se vratila na 24mjeseca, do maja 2022.
Telefon kao sat radi, nikakvih mana nema. Ovo bi pitanje trebalo možda postaviti Huawei podršci za detaljnije objašnjenje.
Uživaj u telefonu [emoji6]
 
Nazad
Vrh Dno