Šta je novo?

Telefon za ženu, kamera presudna

star-duster

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2008
Poruke
791
Poena
345
Žena mi za par dana izlazi iz porodilišta. Dobili smo dečaka. :)

Pored drugih poklončića, razmišljam da je iznenadim novim telefonom. Kamera je presudna, da slika klince. Ali bih i da telefon ne bude preveliki i pretežak. Zato recimo ne bih Poco X3 za nju.
Nije zahtevan korisnik, samo da bude pristojna kamera, glatko da radi, da može da pogleda Netflix itd. I da bude lep telefon, ali to je već vrlo subjektivna kategorija.

Šta da biram? Oko 200 e, ali nije fiksno.
 
Nova 5T i to onaj ljubičanstveni.
Čestitke!

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Hvala svima na lepim željama i na preporukama za telefon.
Nova T5 ide preko budžeta, ali verujem da vredi te cene.

Kako se Huawei P40 Lite kotira za svoju cenu? Našao sam ga u nekoj pink-blue kombinaciji i mislim da bi se ženi baš dopao (i kombinacija boja fino simbolizuje što sad imamo i devojčicu i dečaka). Taj telefon mi se sasvim uklapa u budžet, našao sam kod prodavca sa oglasa ali iz mog grada, nekorišćen, za 20 hiljada.

Već četiri godine žena koristi Huawei P9 Lite i kaže da je još uvek zadovoljna. Zato verujem da bi joj svaki od predloženih bio veliki korak unapred.

Edit: Gledam direktno poređenje kamera P9 Lite i P40 Lite na gsmareni, razlika je nebo i zemlja.
 
Poslednja izmena:
Odličan telefon. Procesor najjači u tom cenovnom rangu. Fluidan, dobar tel. Za dva meseca nijedan bag, niti potreba za restartom. Baterija s prosečnim korišćenjem traje dva dana, a punjač od 40w puni telefon za 40ak min.

Nema google, ali 90% aplikacija radi i instalira se preko petal searcha (koji je sastavni deo sučelja, nakon apdejta)
 
Čestitam. :) Redmi Note 8 Pro ako je 200gr podnošljivo? Mada Nova 5T je odličan izbor, jedino što nije baš skorije izašao, ima godinu dana. Nisam siguran da li ima problema sa razlivanjem boja kada se slika u zatvorenom prostoru, to će neko ko ima telefon da kaže. To sam primetio kod većine Huawei modela, nevezano za segment.
P40 Lite ima i E verziju, to je osakaćen telefon, nemoj da se zezneš.
Nije loš ni Realme 5 Pro, mada ja bih se radije opredelio za Redmi Note 8 Pro zbog više rama, nešto jačeg procesora i nešto jače baterije.
 
Još jednom hvala na predlozima. Kupio sam P40 Lite. Nije ga zaista bilo na stanju kod oglašenog prodavca, pa sam ga kupio u lokalnom G. za 30 hiljada. Ali šta je tu je. Nemam kad da poručujem preko oglasa od drugih prodavaca i da čekam. Prekosutra ujutru žena i beba izlaze iz bolnice i hteo sam da je tad dočekam sa poklonom. Našao sam onaj sa roze-plavim leđima. Lepo izgleda, ženski.

Pronašao sam u gradu na jednom mestu i Novu 5T, ali za 40 hiljada i crni.
Uzeo sam u obzir i predloženi Realme 5 Pro, sa njim bih nešto jeftinije prošao. Ali 1) kamera je izgleda bolja na P40 Lite, koliko sam stigao da gledam na netu, 2) znam da je žena jako zadovoljna Huaweijem kao brendom, pa sam radije išao na njega. Morao bih da joj objašnjavam da je Realme dobar brend, pitala bi me šta je to i ostala bi sumnjičava. Da kupujem za sebe verovatno bih išao drugom logikom, ali s obzirom da je poklon, važno je i kako brend "zvuči". Više će joj to značiti nego izostanak Googlovih servisa.
 
U drugoj temi smo poveli razgovor o ovom mom izboru (https://forum.benchmark.rs/showthread.php?474492-Xiaomi-note-8-pro-ili-huawei-p40-lite), a objašnjenje ću da nastavim ovde u "svojoj" temi.

S jedne strane kao član ovog foruma (i samim tim zainteresovan za tehnologiju) sasvim razumem argumente koje navodi kolega ivanbass1 i za sebe biram uređaje po istom kriterijumu. Želim što bolje, što brže, što pouzdanije.

Ali kod biranja ovog poklona nisam se vodio samo tehnološkim rezonom, nego i subjektivnim osećajem. Nekad i neki neočekivani detalji presuđuju. Žena je sad rodila dečaka nakon devojčice koju imamo i bilo mi je super da joj kupim telefon koji ima roze-plava leđa. Da nisam našao baš takav P40 Lite, možda ne bih kupio taj model nego nešto drugo.
A da li to znači da bih kupio bilo koji krš ako je u roze-plavoj boji? Naravno da ne, procenio sam da bi joj ovaj telefon bio sasvim odgovarajući uređaj i sa tehničke strane, a ne samo kao roze-plavi ukras. (Koristi P9 Lite već četiri godine i kaže da je zadovoljna. Ovo će biti ogroman korak unapred, pogotovo za njen način korišćenja telefona, posebno za fotkanje.)

Inače, tu simboliku boja će ona odmah primetiti i to je nešto o čemu će sama pričati koleginicama i drugaricama, a da joj objašnjavam razliku između brojnih Mediatek, Kirin, Qualcomm i drugih čipsetova, e to bi je smorilo za medalju. I ne bi upamtila jer je to ne interesuje, niti bi se osećala da dobija nešto "bolje" sa telefonom poput X3.

Nadam se da sad bolje razumete moj rezon oko ovog biranja telefona.
Inače, poklanjanje se odlaže. Trebalo je danas da izađu iz porodilišta, ali bebac je dobio žuticu pa je sad u inkubatoru. Čekaćemo ih još neki dan. A onda javljam gospođine utiske o poklonu.
 
Sve najbolje vam želim i da u zdravlju i sreći koristite telefon [emoji106]
Inače ja sticajem okolnosti imam iskustva sa Huawei i Xiaomi telefonima i dižem obe ruke za Huawei.
 
U suštini savetovao sam joj da ode i sama sebe slika prednjom kamerom, pa neka izabere gde je najlepša [emoji28]

Mi10 lite 5G
A51
Nova 5t
Poco X3

Vidim da su to telefoni koji se uglavnom preporučuju.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Moze da ga uzme za 24990 u Tehnomaniji ako ne smeta online uz ovaj kod

Ponuda sa akcije Crni Petak uz promo kod CP2020 važi od 20.11 - 24.11. za kupovinu na www.tehnomanija.rs i putem Call Centra.

Ispadne oko 215 evra tako

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Da se nastavim. Telefon za ženu, max 20k.
Zapao mi za oko Xiaomi Redmi Note 8 4 GB / 64 GB za 17000 din, dobro zvuči, pogotovo kamera 48mpx i solidan ekran. Trebalo bi da je dobio ažuriranje za android 10.
Ne znam šta bi drugo uzeo a da daje toliko za slične pare.
Otvoren sam za predloge.
 
Nazad
Vrh Dno