Šta je novo?

Koji programi u 2020. za obradu video materijala za desk mašine i za mobilne telefone

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,327
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zanima me koje programe koristiti za obradu video materijala, snimaka sa telefona, YT, fotoaparata i video kamera ...?

Šta je sada krajem 2020. godine aktuelno, dobro, pouzdano, nekomplikovano, lako za koristiti, intuitivno... za obradu video materijala na desk masini i na samom telefonu?
Sta radi dobro i da ne pokarabudži snimke, da ne desinhronizuje sliku i zvuk...?

Ako ima da je besplatno, barem da nije skupo i da je bezbedno za skinuti sa neta...

Ja znam za "Pinnacle Studio", skinuo v.23 i nije uspela instalacija u celosti ali izgleda da radi barem kao osnovni paket, skinuo sam i v.24 al je aktivator bio sa dodatkom štetoćina.
Predlozen mi je i "Xilisoft Video Converter Ultimate" samo sto ja ne videh da on moze isecati delove snimka i spajti ih u jednu celinu, vec samo trimuje, odseca od pocetka ili kraja snimka dok neko vece uredjivanje snimka sa izbacivanjem raznih delova, montaza i menjanje rasporeda nije moguce (ako gresim ispravite me i objasnite kako moze).

Šta još ima od programa za desk masinu ali da moze osnovnu montazu snimka da radi, dakle isecanje delova, spajanje u jednu celinu, premestanje delova snimka, izmena redosleda scena, izvlacenje staticne slike, izvlacenje zvuka, ubacivanje zvuka, menjanje formata, velicine i kvaliteta snimka, izbor vrste izlaznog snimka (avi, mp4... H264, x265...) ... ?

Sta za osnovnu obradu snimka sa telefona na samom telefonu?
 
Poslednja izmena:
HD Video Converter Factory Pro
 
Poslednja izmena:
Ne znam bas koliko se uklapa u ovo lako posto je ozbiljan softver u pitanju, ali opet za ove osnovne operacije trebalo bi da se brzo nauci. DaVinci Resolve, a usput je i besplatan.
Npr za trim i cut, buklvano za par minuta moze da se pohvata.



 
Nazad
Vrh Dno