Šta je novo?

AOC 24G2 - Zaglavljen piksel

ale

Slavan
Učlanjen(a)
11.12.2010
Poruke
1,980
Poena
265
Kupio sam monitor iz naslova u utorak, i do jutros je sve bilo ok. Primetio sam jedan crveni zaglavljeni piksel na levoj strani monitora i odmah sam probao trljanjem da ga popravim, medjutim nista se nije desilo. Zatim sam pokrenuo program jscreenfix, radio je 20 minuta, ali ni to nije pomoglo.
Da li postoji jos neki program koji pomaze kod zaglavljenih piksela? Uzeo sam ga online, mogu da ga vratim, ali se plasim da cu dobiti losiji panel, jer kod ovog primerka sve mane IPS panela su bas minimalne.
Nije da mi nesto preterano smeta, ali bih da probam jos nesto ako je moguce.
 
Ne znam da li zaglavljeni prihvataju za reklamaciju. Ja sam imao slican problem [emoji23]
Kupio monitor na akciji, nisam obratio paznju kad ono ugao vidljivosti msm 90 sa 65..kad blenes ispred njega super, cim se mrdnes par cm mutne boje, tamnije... ma krs i smece. Ja zovem da pitam oni kazu ne mogu mi pomoci, ja kao ris besan.. I na srecu popasem MRTAV piksel, reklamiran i odobre, zamenu, ja doplatim 5-6k i uzmem LG bruka model... kad djavo ne spaca, posle par dana opet dobijem MRTAV piksel i opet kod njih. Kazu, dugo godina radimo, jos nisamo imali slucaj da 2 monitora covek vrati u roku od 5 dana zbog istog problema.
E onda sam dodao jos 2-3k i uzeo u to vreme klasu(bar za mene) :)
HP 22xi koji sam kasnije prodao i nikad ni najmanji problem nisam imao...
Znaci sa zaglavljenim ne znam ali sa mrtvim u obavezi su da ti zamene, vrate pare...
Sada je drugacije imas onaj rok od msm 10-14 dana da vratis uredjaj bez obrazlozenja ako nisi zadovoljan. Da sam na tvom mestu, ja bi ga vratio i rekao da ne zadovoljava moje potrebe pa nek vade oci sa njim a tebi savetujem da uzmes nov, drugi ili isti model dok jos mozes jer ces se posle kajati, mogao sam a nisam... *mjau**mjau**mjau*a ipak je stvar. nova a ima "falinku"... nije do tebe, ni do njih ali sto za svoje novce da se na tebi zalomi...
Iato samcpokusavao sve i svasta. da povratim taj mrtav piksel sa LG ali nisam uspeo...
[emoji2321]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
To je onaj aoc koji koristi onu kinezstinu od Panda panela..to je vidim lutrija ovih dana kakav ce ko panel da dobije..
 
Koliko vidim, i na dosta skupljim modelima je ovo redovna pojava. *mjau**mjau**mjau*, ne mozes vise ni monitor da kupis i da budes miran. Pokusacu danas sa jos nekim metodama koje sam pronasao na internetu, ali ako se ovaj pikel ne oporavi, moram uraditi zamenu.
 
Reklamiraj, sve te metode su manje više uzaludne.
 
Koliko vidim, i na dosta skupljim modelima je ovo redovna pojava. *mjau**mjau**mjau*, ne mozes vise ni monitor da kupis i da budes miran. Pokusacu danas sa jos nekim metodama koje sam pronasao na internetu, ali ako se ovaj pikel ne oporavi, moram uraditi zamenu.
Kao sto rekoh, gubis vreme pokisavajuci... i da uspes, ko ti garantuje da se nece vratiti na istom mestu za 15 dana... kada ti istekne mogucnost povrata i zamene bez obrazlozenja da ne smaraju mnogo.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Kupio sam monitor iz naslova u utorak, i do jutros je sve bilo ok. Primetio sam jedan crveni zaglavljeni piksel na levoj strani monitora i odmah sam probao trljanjem da ga popravim, medjutim nista se nije desilo. Zatim sam pokrenuo program jscreenfix, radio je 20 minuta, ali ni to nije pomoglo.
Da li postoji jos neki program koji pomaze kod zaglavljenih piksela? Uzeo sam ga online, mogu da ga vratim, ali se plasim da cu dobiti losiji panel, jer kod ovog primerka sve mane IPS panela su bas minimalne.
Nije da mi nesto preterano smeta, ali bih da probam jos nesto ako je moguce.

Ja sam zaglavljeni pixel na TN panelu uspešno resio programom UDPixel. Proces je trajao 4 sata, i monitor možeš koristiti svo vreme dok program radi. Monitor i dan danas radi bez greške. Naravno, niko ne može da ti garantuje da se problem neće vratiti. Tako da, ako imaš mogućnost, zameni ga.
 
Poslednja izmena:
Vracam monitor, pa kad utvrde da nema fizickih ostecenja, kontaktirace me oko zamene ili povracaja novca. Jos jedna stvar, uglovi gledanja su katastrofa!!! Moj stari Benq sa VA panelom ima bolje uglove gledanja. Na ovom AOC modelu, bela momentalno postaje siva, a ostale boje blede. Nema probijanja svetlosti, crna je skroz ok, ali su druge stvari ipak lose.
 
Vracam monitor, pa kad utvrde da nema fizickih ostecenja, kontaktirace me oko zamene ili povracaja novca.

Pametno.

Jos jedna stvar, uglovi gledanja su katastrofa!!! Moj stari Benq sa VA panelom ima bolje uglove gledanja. Na ovom AOC modelu, bela momentalno postaje siva, a ostale boje blede. Nema probijanja svetlosti, crna je skroz ok, ali su druge stvari ipak lose.

I najgori IPS paneli imaju odlične uglove, i bela se ne izobličava toliko. Ovo što si rekao mi zvuči neverovatno za IPS panel. Da ti možda nisi dobio neki TN ?
 
Ma ne, ovaj model je iskljucivo sa IPS panelom.
 
HP 22xi koji sam kasnije prodao i nikad ni najmanji problem nisam imao...

Ja sam isto imao HP 22xi. Posle određenog vremena mi se pojavila par zaglavljenih pixela po sredini ekrana. Kao tamno siva mrlja. Nisam hteo da se nerviram, prosledio sam ga u svoju igraonicu, na server. Posle 2,3 meseca, radnik se razboleo. Odem ja da radim. Kad ono, nema mrlje. Pitam radnika posle kad nestalo, kaže nema pojma. Nije ni obraćao pažnju na nju (za razzliku od mene koji bi se zagledao u istu kad god sednem za monitor).
 
Ovaj AOC model je tesko djubre od monitora!

Dakle, odmah sam prijavio da nisam zadovoljan monitorom, i da zelim zamenu. Ljudi iz B* G*** su zaista odmah poslali drugi model, medjutim greskom je stigla verzija od 27 inca. Odmah sam ga vratio i pre dva dana je konacno stigao onaj koji sam platio. Posto sam ovih dana bas zauzet zbog korone , tek danas sam isprobao ovaj primerak, i jos jednom sam se razocarao u AOC monitore. Nema mrtvih piksela, ali postoji neka plava senka sa obe strane monitora, koja je mnogo izrazenija sa leve strane. Bukvalno je samo sredina bela, cim se krene malo u stranu to je tuga, cemer i jad. Evo i slike, mislim da se lepo vidi i ovako, uzivo je to mnogo gore.






Zaista ne znam sta da radim, da li uopste imam pravo da opet vracam monitor?
 
Ako si uzeo online, naravno da imas i naravno da bi trebao da ga vratis. Nisi platio da bi imao monitor sa falinkom.
 
Taj Panda panel je jeftin..ne znam sta ocekujete..
 
Da bude ispravan i da radi po navedenim specifikacijama proizvodjaca? Ne mogu da shvatim da je nekome skroz normalno da kupuje neispravnu robu, ma koliko ona kostala. MORA da radi, prosto i jednostavno.
 
@zech

Ocekujem od monitora koji kosta 20 000 i kusur hiljada da ne mesa belu boju sa roze i plavom




 
Poslednja izmena:
Da ali Panda panel je los panel sa koliko vidim velikim % skarta :d

Vrati to i kupi nesto sto ima AU Optronics, Innolux ili neki drugi panel :)
 
Jel postoji tako nesto za 20 000 dinara i DP ulazom?
 
Ne znam.
 
Ocigledno nemas srece. Mada gledajuci na amazonu i skuplji modeli drugih proizvodjaca monitora imaju probleme. Ja sam juce testirao monitor u radnji boje i uglovi izgledaju vrlo dobro.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Tako sam i ja mislio posle prvog primerka. Sada, kada sam dobio i drugi koji je mnogo gori, siguran sam da je ocajna kontrola kvaliteta. Ispada da moras probati 10 monitora da bi pronasao onaj koji je bez problema.
Sto se mene tice, nikada vise AOC.
 
Poslednja izmena:
To nije samo kod AOC, tako je kod svih, pa cak i Samsunga. Cena vise nije garancija kvaliteta, sve je postalo lutrija za panel..
 
Ja zasad nemam nekih problema tog tipa na ovom monitoru, međutim, uglovi jesu kriminalni. 24ka LG L246WHX tn od pre 15 godina ima daleko bolje uglove gledanja od ovog monitora, koliko god nekima to zvučalo neverovatno.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Upravo to, izgleda da svaki ima "nesto".
Vec sam napisao, moj stari Benq sa VA panelom ima mnogo bolje uglove gledanja.
 
Drugi primjerak koji sam probao i na kraju uzeo je isto dobar kao i prosli. Iz dvije razlicite radnje. Uglovi jesu nesto losiji nego na vx239. Meni je ok je mi je monitor 70-80 cm od mene. Oni kojima je glava u monitoru mozda ce smetati. Boje su bas jake kao i osvjetljenje. Na Asusu sam drzao na 90 AOC je trenutno na 15-20. Razmisljao sam i o 27" 1440p ali su VA paneli i po svemu sto sam vidio na netu ne vjerujem da bi se mogao navici na smearing i ghosting.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni je i na 20 bilo izuzetno neprijatno za oci. I na to se mnogi zale, probao sam sva moguca podesavanja, ali ne vredi.
Ne kajem se sto sam odustao od ovog modela, jednostavno mi ne odgovara. Jeste izrada odlicna, ima sve moguce prikljucke, ma bas je napucan, ali su maksimalno stedeli na panelu.
 
Nazad
Vrh Dno