Šta je novo?

Virtuelna realnost

milos0888

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2013
Poruke
1,441
Poena
305
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 1600af
Matična ploča
gigabyte ab350m-gaming 3
RAM
2x16gb 3200mhz
GPU
rx 6700xt
Storage
m2, 3xhdd
Zvuk
Edifier 350db
PSU
asus strix 650w gold
Monitor
philips 4k tv 50"
Mobilni telefon
Iphone 13 pro 256
Pametni uređaji
Apple watch SE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Je l koristi neko VR naočare, ili je koristio i može da preporuči? Bukvalno ne znam nikoga da koristi ili je koristio... Ima pristupačnih kao npr Oculus Go ali ne znam koliko je blizu onih 400e plus

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Koristim PSVR (ima i tema), a nadam se uskoro i Oculus Quest 2 (i on ima temu odnedavno).

Oculus Go ne bih preporučio nikako (on i nije pravljem za gaming, više za gledanje stvari samo), a posebno ne pored novog Quest-a, koji (ako se može progutati facebook i sve te peripetije, mada je i tu već pao jailbreak, al to je druga tema) deluje kao stvarno odlično parče tehnologije.

Nažalost, kod nas je što se tiče nabavke jako mršavo sve vezano za VR (osim možda PSVR-a), ali da se snaći.

Ako se ide samo na PCVR, opcija je i neki WMR headset (trenutno najaktuelniji je HP Reverb G2), kao i Valve Index (skup, ali ponajbolji trenutno). Dosta se šuška i o DecaGear 1, ali on još nije izašao.
 
Koliko dugo već koristiš? Je l ono u fazonu da te smori posle mesec dana? Oculus go mi se sviđa što je skroz nezavistan, quest je od 2, 3 puta skuplji. Nisam nikad koristio nijedan, pa sam razmišljao do 200 da probam, da uđem u vr svet. I oculus go ispada najbolji kako sam shvatio, je l stvarno toliko loš?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Oko godinu ga imam, al jako ga slabo koristim (mali klinci, komplikovano mi da nameštam, a nemam ni vremena baš...). Inače je odlična stvar, stvarno vredi probati. Čak i na PS-u, gde je realno grafika slaba, prosto je skroz drugačije iskustvo igranja.

Ne mogu baš reći da mi je bolje od nekih najboljih flat igara, ali jako je teško uopšte porediti, kao da poredim omiljenu knjigu i igru - tolika je razlika u svemu.

Ne verujem da dosadi samo po sebi tako lako, ali to je sve individualno.

Što se Go-a tiče, ako ti je plan da iole igraš, batali. On je sistem sa tri stepena slobode (ostali su sa 6), tj prati samo orijentaciju glave, ne prati poziciju - nema kretanja. Takođe, ne prati poziciju ruku. Nije uopšte za poređenje sa ostalim sistemima nikako, on je više za gledanje 360 videa i tako to (isto kao Samsung Gear VR, Google Cardboard, i ostale mobilne zezancije).
 
Uzeo sam oculus Go, baterija najveća mana, traje oko sat, sat i po zavisi šta se radi..Rezolucija je mogla biti bolja, vide se pixeli ali ok je. I dosta se ugreje nakon igranja.. Ima dosta zanimljivih igrica i za Go varijantu, temple run mi je za sad najbolja ali ima i tipa ping pong itddd.. Filmove nalazim po netu na kompu pa prebacim na njega. Veliki su fajlovi, a i nije baš uživanje držati ga na glavi dva sata koliko traje film, i bole oči, bar mene iako ne nosim naočare i inače super vidim... Osćeam da ću da ga prodam za mesec dana kad ga izgustiram.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno