Šta je novo?

PC za grafičkog dizajnera

anicai

Cenjen
Učlanjen(a)
08.06.2017
Poruke
720
Poena
185
Treba da pomognem sestri oko konfiguracije novog računara pošto joj se trenutni iznenada pokvario i sad mora da kupuje procesor, matičnu i ram. Verovatno će uzeti i novu grafičku. Računar će se koristiti isključivo za rad u celom Adobe paketu, uključujući Adobe After Effects i Premier, za pravljenje i render videa. Igre se neće igrati. Ja sam razmišljala da uzme recimo Ryzen 5 3600X, MSI b450 tomahawk max i ram 2x8 GB 3200Mhz, ali ne znam da li bi u njenom slučaju bilo pametnije da ide na R7 2700. Ako može neka preporuka za komponente, cpu, gpu. Budžet je do 50 hiljada.
 
Budžet je proširen, pa sam joj izabrala sledeće:

CPU: Ryzen 7 3700X
Kuler: Arctic Freezer 34 eSports Duo
Matična: MSI B450 Tomahawk Max
Ram: HyperX Fury 2x8GB 3200Mhz

Ako može neko samo da mi da preporuku za grafičku koja nije preskupa, a obavlja gore navedeni posao. :)
 
Je l' joj 16GB dovoljno? Možda bi trebalo 32 (2x16)?

Što se grafike tiče, Adobe paket koristi i CUDA i OpenCL (i Metal), pa mislim da ti je svejedno. Verovatno su GTX 1650 i RX 5500XT savim dobar izbor
 
Pa ne znam, do sada je imala 4x4GB i nije se žalila, moraću da proverim sa njom. A te kartice su od 4GB? To će joj biti dovoljno? Mislila sam da bi trebalo da ima minimum 6GB.
 
Pa ne znam, do sada je imala 4x4GB i nije se žalila, moraću da proverim sa njom. A te kartice su od 4GB? To će joj biti dovoljno? Mislila sam da bi trebalo da ima minimum 6GB.

iako joj je do sada bilo dosta 16gb svakako ima smisla da uzme vise...ako bude problem oko budzeta zbog 2x16gb onda bolje da uzme 1x16 i da se posle dokupi kad ustreba...memorija se bas lako dodaje i to bukvalno i same mozete dodati u racunar za 3 minuta posla. to ako slucajno nemate iskustvo sa tim sitnim nadogradnja
 
iako joj je do sada bilo dosta 16gb svakako ima smisla da uzme vise...ako bude problem oko budzeta zbog 2x16gb onda bolje da uzme 1x16 i da se posle dokupi kad ustreba...memorija se bas lako dodaje i to bukvalno i same mozete dodati u racunar za 3 minuta posla. to ako slucajno nemate iskustvo sa tim sitnim nadogradnja

Umem da dodam memoriju, nije mi to nikakav problem. Ok, reći ću joj onda da doda za 2x16 ili 1x16 ako ne bude htela odmah da ide na 32GB.
 
Ona radi u 1080p. Pravi kratke videe do 4min, projekte u Ilustratoru, Photoshop-u, itd. Mislim da ćemo uzeti ovu RX 5500 XT 8GB.

Samo AMD FirePRO ili QUADRO za te stvari. Brze su dosta i primetna je razlika jer su pravljene za te stvari, a ne za igre.
 
Nazad
Vrh Dno