Šta je novo?

Koje napajanje?

yahhoo

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
268
Poena
220
Uzimam novo kuciste LC-1400mi, i sa njim dolazi napajanje od 200w. E sad ja bi tu stavio Asus plocu sa Intel I3 8100. I jedan m2 ssd sata3. Takodje 8gb ddr4 jedan stik. Kompjuter bi koristio iskljucivo u office svrhe. I prebacivanje podataka na eksterne uredjaje.

Ono sto me buni jeste da li je to napajanje bucno i da li je dovoljno jako za ono sto sam nabrojao?
I ako postoji neka alternativa koja moze da stane u to kuciste, kao neki predlog.
 
Trebalo bi da bude sasvim dovoljno za nezahtevnu namenu koju si spomenuo i nebi trebalo da bude bucno. To je SFX format napajanja i mogu da se nadju kod nas i posebno ali dosta redje posto je mala potraznja samo u slucajevima racunara gde je kritican prostor i koji se prave da zauzimaju sto manje mesta.

Obrati paznju samo da ti stane ploca koja mora biti micro-atx ili mini-itx koji je jos manji i redji format. Obicno micro-atx imaju M u svom nazivu. Odes na sajt ploce i pogledas da sigurno ima micro-atx u specifikaciji.
 
200W je više no dovoljno za tu mašinu.

Što se tiče buke, takva napajanja su po prirodi bučnija zbog malog ventilatora. Mada, ni potrošnja nije velika pa verovatno se taj vent neće ni vrtiti brzo. Ako baš ne možeš da trpiš...ne znam. Ima par napajanja koja bi možda bila tiša i kvalitetnija ali su veće snage što je overkill za ovo, nisu jeftina i teško se nalaze, pogotovo kod nas...
 
Poslednja izmena:
200W je više no dovoljno za tu mašinu.

Što se tiče buke, takva napajanja su po prirodi bučnija zbog malog ventilatora. Mada, ni potrošnja nije velika pa verovatno se taj vent neće ni vrtiti brzo. Ako baš ne možeš da trpiš...ne znam. Ima par napajanja koja bi možda bila tiša i kvalitetnija ali su veće snage što je overkill za ovo, nisu jeftina i teško se nalaze, pogotovo kod nas...

Neki konkretan model?
 
Možda BeQuiet sfx power 2 300w..Oko 60tak evra..Od tih "budzetskih".

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nema kod nas.Ima "pored nas".Tj kod komšija

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Uzimam novo kuciste LC-1400mi, i sa njim dolazi napajanje od 200w. E sad ja bi tu stavio Asus plocu sa Intel I3 8100. I jedan m2 ssd sata3. Takodje 8gb ddr4 jedan stik. Kompjuter bi koristio iskljucivo u office svrhe. I prebacivanje podataka na eksterne uredjaje.

Ono sto me buni jeste da li je to napajanje bucno i da li je dovoljno jako za ono sto sam nabrojao?
I ako postoji neka alternativa koja moze da stane u to kuciste, kao neki predlog.

Iskustveno nije bucno, ali ako zelis kvalitetnije
https://bulk.fsp-europe.com/fsp300-50ghs-85
https://www.fsplifestyle.com/PROP195003557/
https://www.fsplifestyle.com/en/product/DAGGERPRO550W.html
Ima u legalnoj ponudi.
 
Zaboravih menjacu napajanje i cpu kuler. Mada i ovo napajanje se necuje. E sad uz kuciste nisam dobio distancere za plocu... Znaci sramota za Lc power brend...
 
Zašto onda da menjaš napajanje? Ako lepo radi, ostavi ga.
 
Pa menjam ga jer zelim nesto sto ce da traje. Ovo je samo place holder za ono dosta kvalitetnije od ovog. Nego jer neko zna gde mogu da se uzmu distanceri za kuciste? Znaci ovo kuciste je doslo bez ijednog...

Ima na tim mestima za distancere izdignut lim, kao da je napravljeno da taj izdignut lim zamenjuje distancere.... Stvarno sam zbunjen jer nisam to vidjao do sad.
 
Probao juce da pustam filmove kad ono ocaj i uzas, znaci Uhd630 ima veoma los kvalitet slike, ili ima neki problem sa dekodiranjem. Cak kad upalim neku laganu igricu, u nekim menijima se pojave po malo neke zute tackice. Tako da sam odlucio da uzmem low profile gt1030. Ta grafa nije previse stara a dace mnogo bolji kvalitet slike.

Cudi me da je intel izbacio tako lose integrisane grafike...
 
Jer moze neko da mi kaze sta ovo predstavlja?

Znaci svo vreme dok sam na integrisanoj grafici ovo se desava. Kad sam prebacio memoriju u drugi slot bilo je prestalo ali nakon sto sam menjao u biosu stanje memorije iz auto u pravu specifikaciju. A onda nece da butuje nego ide u safe bot i onda odatle moze da se udje u windows. Ali zato nece da se upali sledeci put....

Zeza me ovaj pc samo tako. Da li je memorija ili ploca, ili cak igpu nemam pojma?
 
‚Intel nikada nije imao dbre integrisane grafike zato što za razliku od AMD-a ne prave grafičke čipove. uglavnom su tu "da bace sliku" ali i dovoljno za biznis aplikacije.
Memoriju nemožeš tek tako da prebacuješ iz slota u slot, mora tačno kako piše u manualu.
Imaš i ovo
Always install DIMMs with the same CAS latency. For optimal compatibility, we recommend that you install memory modules of the same version or date code (D/C) from the same vendor. Check with the retailer to get the correct memory modules. • DDR4 2666MHz and higher memory modules will run at max. 2666MHz on Intel® 8th Generation 6-core or higher processors; DDR4 2400MHz and higher memory modules will run at max. 2400MHz on Intel® 8th Generation 4-core processors.
 
Pozdrav svima,
imam cudan problem sa misem,tj uzasan vec jedno 4 godine.Kako udjem u neku igru leti mi po ekranu na svaki pokret.To se sve desilo od dana kada sam uzeo nov racunar.Proveo sam mesece isprobavajuci sve savete sa google i nista.
Na kraju mi ostalo da je problem do struje,mada sa starim napajanjem pre ovog sad nisam imao problem.Ista struja isto sve.
Jel su ova ocitavanja ok

Screenshot_1.png

Sve sam vise ubedjen da je do struje,posto sam sve mogucnosti eliminisao,sve sam probao.
 
Nazad
Vrh Dno