Šta je novo?

Google Photos prestaje da bude besplatan

Ionako im je pixel 5 totalni promasaj, ovo im je forica da prodaju malo vise telefona. Ako i pixel 6 bude takav fail onda ce i za njega da daju free google photos
 
Evo ja sam kupio qnap NAS za 90e i dva diska od 500GB za 25e.

Za 115e imam svoj lični i redudansi bekap.
Idući korak je kupovina USB diska koji će biti bekap QNAPu.

https://m.youtube.com/watch?v=9_3EV_5CdXk


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ako je išta pozitivno u svemu ovome to je što se smanjuje zavisnost od pojedinih google programa...
 
Ne znam da li jos uvek vazi za kreiranje mail ru naloga da se dobije 1TB free prostora na cloudu. Ja sam uspeo da dobijem toliko kreiranjem naloga, i tamo uploadujem direktno fotografije sa mobilnog telefona, isto kao na GPhotos. Moze da se i seruje sa drugim uredjajima. Fotografije sa GPhotos cu sve da obrisem.
 
^e bilo nekad, jedno vreme su davali tu lifetime licencu od 1tb i dosta nas je tada iskoristio priliku, sada je 1tb skoro 11000rsd godišnje kod njih. Inace je odličan servis...
 
Nisu navukli ljude samo opcijom za skladištenje, nego i organizacijom slika i svim oko toga što nude. Komfor koji nudi photos aplikacija ne može da zameni nešto što bi sam pravio po kući, da ne pričamo o širim masama za koje to nije opcija. I da ti neko prosto da prostora koliko hoćeš da samo gomilaš fajlove, nije to to u 2021. godini. Kao oni što su imali 3000 divx filmova na štapu onda :D i kao to je to - to nam je kolekcija filmova zauvek.

Ne može neki servis koji bi mi dao Terabajt besplatno da zameni sve ovo što sam napravio.

Plus ovde bar znaš da je Google u pitanju, a ne neki levi servis koji danas može da obeća ko zna sta, a kad se zapravo nakupi dovoljno korisnika da shvati da ne može to da izdrži. Nikad ne bih išao na te manje poznate cloud servise za nešto što planiram trajno da koristim.

Očekivao sam ovo od starta, mora da postoji nekakav biznis model.

Tako se ljudi nerviraju i što na youtube-u ima reklama, valjda je zamišljeno da dobri ljudi u Google-u samo apgrejduju hardove tamo, a mi da gledamo zauvek u 4k.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se pretplatio Google One 100 Gb, pa kad se popuni povećavaću lagano. Za početak je tri meseca gratis. Porodično deljenje je velika prednost da se izbegne više pretplata.
 
Ne može neki servis koji bi mi dao Terabajt besplatno da zameni sve ovo što sam napravio.
Ako je porizvod besplatan, ti si proizvod. Što su Google, Facebook i ostali više puta potvrdili

Plus ovde bar znaš da je Google u pitanju, a ne neki levi servis koji danas može da obeća ko zna sta, a kad se zapravo nakupi dovoljno korisnika da shvati da ne može to da izdrži. Nikad ne bih išao na te manje poznate cloud servise za nešto što planiram trajno da koristim.
Npr. Dropbox i OneDrive su bar podjednako pouzdani (ne kažem da su bolji), tako da nema zime. Sa durge strane, servis kao što je Nextcloud svako može da ga hostuje. Tj. ako tvoj provajder propadne, sa dva klika možeš da pređeš kod sledećeg. A i tu su male šanse da propadnu oni koji drže pola VPS tržišta u Evropi :D Ako još imaš svoj domen, nećeš ni primetiti da je nešto drugačije :D I svi oni (i mnogi drugi) imaju sasvim solidnu integraciju foto albuma u svojim servisima.

Inače, Google i MS će svakako nas nadživeti, ali bilo je situacija kada su bez razloga blokirali ili brisali korisničke naloge ili menjali sadržaj, jer im se nije svidelo šta korisnik ima ;) Naravno, niko od nas nema takve fotografije zbog kojih bi Google informisao troslovne agencija i zaključao ga, ali i algoritam može da pogreši :d

Očekivao sam ovo od starta, mora da postoji nekakav biznis model.
Biznis model u kom mi pružalac usluge traži novac je sasvim na mestu, to je ono što želim. Biznis model u kom mi pružalac usluge traži novac, ali i koristi moje podatke za svoje potrebe i još ih (pro)daje trećoj strani nije ono što želim (Google, MS, Dropbox....). Tj. takve usluge težim da izbegnem ako mogu, jer moram i da platim i da budem proizvod ;)
 
Poslednja izmena:
Ja ću ovaj vikend početi da skidam offline 7TB podataka, pa za jedno mjesec dana (da ne opteretim svima link) imaću Cold Storage.
Onda ću početi da tražim alternative, a one moraju biti sa uključenom totalnom enkripcijom


Kada već plaćam da znam da nema virenja.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ja znam da jedino mega ima enkripciju. Ali za 7 TB ima da te izuju[emoji846]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Jeste li mozda isprobali Degoo daju gratis 100gb, naravno ima reklama ali ima i fora da se sakupi jos po neki GB.
Nije idealan ali je free...
 
Jeste li mozda isprobali Degoo daju gratis 100gb, naravno ima reklama ali ima i fora da se sakupi jos po neki GB.
Nije idealan ali je free...

kad sam ga ja probao to je bio raspad sistema...užasno sporo i često ništa ne radi...par slika nisam uspeo da svučem kod sebe i onda sam digao ruke...možda se nešto promenilo u međuvremenu ali nemam vremena za eksperimente...
 
Ja sa spremam da probam Tonido :) https://www.tonido.com/ Koliko vidim radi pod Windowsom tako da nema maltertiranja sa Linux serverima :D
 
Nazad
Vrh Dno