Šta je novo?

Google Photos prestaje da bude besplatan

@MareBGD Samo postoji jedna mala razlika. Elektrodistribucija i ostale firme ne znaju u koje restorane idem, koji mi je bračni status i sve ostale stvari koje Google zna. Za ostale firme ja sam potrošač i plaćam uslugu. Za Google sam proizvod na kome zarađuju i sada mi i to naplaćuju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Ima smisla to što kažeš. Oni na nama već zarađuju tj. mi već plaćamo i za email i za sve ostalo što koristimo od servisa. Sa druge strane imamo 15GB bez doplate tako da nije ni crno ni belo.
 
One pretplata valjda i jeste namenjena za deljenje sa porodicom.
07c442050a68705da7f79db7fe1e6370.jpg
Da ali koliko sam razumeo mozes da podelis sa 5 clanova a delis 100gb na 5 ljudi,sto je bas malo. Mada ostaje svakome i po 15gb free ?
 
Deliš sa koliko želiš, do 5 osoba, a imaju pakete od 100 GB, 200 GB, i 2TB kome treba više mesta. Ja sam se navikao na Google Photos, pa ću videti koja će mi opcija najviše odgovarati kad bude aktuelno.
 
To mogu da promene i za vlasnike Pixela u svakom momentu, kao što su sad promenili za sve ostale. 20-30 evra godišnje za ova prva dva paketa teško da mogu da budu razlog za kupovinu Pixela ako neko u svakom slučaju nije hteo da kupi isti.
 
za pixele 1 do 5 navodno neće moći da promene jer to stoji u sitnim slovima i tako su ih i reklamirali...ali će očito sitna slova da promene za buduće pixele...računaju da će se ti pixeli danas sutra dezintegrisati pa im to i nije neka muka...
 
A hipotetički nije moguće kupiti pixel 1za male pare npr i za nalog za koji se veže sa svih drugih uređaja na kojima je isti nalog raditi "neograničeni" upload?!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Odlična ideja.
 
Da kupim telefon specijalno da bih imao "beaplatan" g photos. Pa kako je besplatan ako zarad te aplikacije ulozim u telefon...

Huawei P30
 
To nije moguće. Besplatan upload bi bio samo sa tog Pixel telefona, ne sa ostalih uređaja na nalogu. Eventualno bi mogao sve fotografije da sinhronizuješ sa Pixel-om, a onda da sa Pixela radiš backup u Google Photos.

E sad, da li ti se više to isplati ili da plaćaš $2 mesečno za paket od 100GB ili $3 za 200GB?

Po meni, previše diskusije bez razloga. :) Servis će koštati, odlično radi posao, a nije skup. Imajte u vidu i da biste tih $2-3 plaćali za celu porodicu, ne pojedinačno.

Kada dođe vreme i napunim tih 17GB koliko imam, uzeću neki od aktuelnih paketa i nemam brige.
 
Neki ljudi kao da zive u Diznilendu.
"There is no free lunch". Pa bukvalno svi poslovni modeli za softver funkcinisu na nacin da das nesto free da navuces ljude, a onda gledas nacin kako da to monetizujes. Neko pravi dodatne feature, neki krenu da naplacuju sve.

Da li je neko radio neku analizu i sta je najbolje izabrati tipa izmedju, google, one drive, mega, dropbox?
 
ne postoji bez razloga priča da bi google trebalo podeliti na više kompanija...oni su praktično uništili svaku konkurenciju ( jer ne možeš da pobediš neograničeno besplatno), a onda krenuli da naplaćuju...i sad čitam utešne tekstove kako je google photos i sa plaćanjem bolji od konkurencije...u tome i jeste problem, konkurenciju su uništili a imaju toliku bazu da mogu da budu najpovoljniji...ne postoje antitrust zakoni bezveze...
 
Ne znam sta ti tacno nije jasno, to je skroz validan poslovni model. 90% aplikacija koje se danas placaju su poceli kao free varijanta skroz.
 
Neki ljudi kao da zive u Diznilendu.
"There is no free lunch". Pa bukvalno svi poslovni modeli za softver funkcinisu na nacin da das nesto free da navuces ljude, a onda gledas nacin kako da to monetizujes. Neko pravi dodatne feature, neki krenu da naplacuju sve.
Naravno. Ako je proizvod besplatan, ti si proizvod.
Da li je neko radio neku analizu i sta je najbolje izabrati tipa izmedju, google, one drive, mega, dropbox?
Hetzner Storage Share (Nextcloud) - 3€ za 100GB ili 5€ za 500GB. Admin nalog, što znači neograničen broj korisnika i sve aplikacije su dostupne (Talk, Office, E2E Encryption, Calendar, Contacts, Notes, Tasks, Bookmarks...). Android aplikacija nudi automatski upload fotografija u definisani folder. Kada je privatnost u pitanju, svakako je bolje rešenje od Google, Dropbox, Microsoft, Apple... servisa. E2EE je u beta fazi, ali izgleda da radi ok. Ja treba još malo da testiram pre nego što otkačim Tresorit. On je 10€ za 500GB za jednog korisnika, ali je ubedljivo najsigurnije i najpouzdanije cloud storage rešenje.
 
@Space Beer
inace koristim hetzner VPS za neke druge stvari, bas su jeftini, a rade jako dobro.
Nextcloud sam probao onako usput, nisam gledao detaljno. Ono sto je meni tu problem je pitanje da li cu ja to namestiti kako treba. Prilicno sam siguran da ove velike kompanije bolje pokrivaju security nego sto cu ja to sam uraditi,
 
Office 365 family; 8500din godišnje za do 6 osoba, za svakog po 1TB za OneDrive, naravno i Office paket.
Već nekoliko godina koristim ovaj paket i zadovoljan sam. Smatram da nije skupo rešenje, jer ipak nudi dosta.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odličan je Office365, ali za fotografije sam navikao na Google Photos. Stvar ukusa.
 
Pa realno ni neka kombinacija nije losa, recimo 100/200 gb na photos za slike, to je 200-300 dinara mesecno. A one drive ili nesto drugo za ostalo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
@Space Beer
inace koristim hetzner VPS za neke druge stvari, bas su jeftini, a rade jako dobro.
Nextcloud sam probao onako usput, nisam gledao detaljno. Ono sto je meni tu problem je pitanje da li cu ja to namestiti kako treba. Prilicno sam siguran da ove velike kompanije bolje pokrivaju security nego sto cu ja to sam uraditi,
Storage Share je klasičan Nextcloud managed servis, kao i Office 365, Google, Dropbox... nema šta posebno da se podešava. Ko neće admin nalog, ima drugih provajdera koji nude manje za veći novac :d Meni je njihova administracija 5x jednostavnija i preglednija od Microsoftove.
Ja sam uzeo i domen (10€ godišnje), pa tako mogu veoma lako da migriram servis kod bilo kod (Nextcloud) provajdera, nisam vezan ni za koga. Mogu čak i da hostujem svoj server, kada bih to znao i hteo :) Jedina mana Hetznera je što nemaju bekap, pa možeš da ostaneš bez svega. Zbog toga su i najjeftiniji. Ja sam taj rizik prihvatio, pošto mi je cloud samo jedna od 3,4 kopije, pa i ako se to desi, lako ću vratiti sve.

Microsoft ima odličnu ponudu, prosečan korisnik realno nema razloga da plaća Google, Dropbox ili nešto slično. Problem je samo što je to Microsoft, tj. svi moji podaci su njihovi podaci. Već 2,3 godine bežim od takvih servisa, čak i kad su "besplatni".
 
Jel imao neko iskustva sa ovim: internxt?
Deluje kao jefitnija (i bolja) alternativa za tresorit.
 
Video sam pre 2 dana taj servis :D Ne znam, na prvi pogled mi izgleda ok, mada ne volim te blockchain servise, tokene za deljenje prostora i slično. Ne znam kakve se brzine mogu očekivati, kakavi su im klijenti (ima li auto-upload i slično). Bar su open-source koliko vidim. U svakom slučaju, lično ne bih tako lako prelazio na nov servis. Bar ne kao glavni

EDIT: Ne uspevam da registrujem nalog, tj. ne stiže mi verifikacioni mejl :D
EDIT2: Stigao je, videću ovih dana kako izgleda. Inače, najavljuju veliki popust za crni petak, pa ko je zainteresovan, neka ih prati
 
Poslednja izmena:
Nije problem u placanju photosa 2$
Već u tome što je to samo uvod, servis će vremenom poskupljivati.

Pixel ako kupiš neće ni on trajati večno, tako da te i na taj način uvode u neizbežno plaćanje.
Ja sam mojih 15gb davno prebacio i rado bi počeo da koristim nešto drugo što će biti dugoročno pouzdano

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Da li postoji neki cloud servis koji se ne placa vremenski vec samo prostor? Recimo kupim 500GB za x€ i taj prostor nema vremenski rok trajanja.
 
Ovo i mene interesuje .. realno i 100gb bi mi završilo posao

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sada prelazim na one drive (službeni O365).. takođe sam na cloud.ru nahvatao onih lifetime 1TB pa će se i on malo uposliti.

Na poslu sam svima u logistici setovao gphotos, baš me je iznervirao ovaj potez, kao da su im samo trebale fotografije da bi trenirali AI...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Očekivano. Ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji.

Inače, kad smo kod Google servisa, Nextcloud Music ima integraciju sa Ampache/Subsonic plejerima, pa ko ima lokalnu kolekciju, može da ga koristi kao striming servis. Tj. može da menja i Google Music, Spotify, Deezer ili šta već mladi danas koriste.
 
Nazad
Vrh Dno