Šta je novo?

Kartice u igricama sporije nego što bi trebalo ili loš test?

canejr

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
922
Poena
320
Razmišljam da kupim karticu samo za (veoma povremeno) igranje. Bitan mi je odnos brzine i cene, naravno. Da li je 50 % skuplje 100 % brže, recimo. Za poređenja sam obično koristio https://gpu.userbenchmark.com Međutim, sada primetih da za RX 570 piše da je duplo brža od RX 560, ali u sekciji za igrice prosek je tek +30 %. https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-570-vs-AMD-RX-560/3924vs3926

Da li je ovo tačno i zbog čega dolazi do tolikih razlika? Ako je procesor suviše spor, valjda bi se videlo i u testu, ne samo u igrama? I baš da svi teraju 570 uz suviše slab procesor...
 
Userbenchmark je praktičo sr... za upoređivanje. Ako hoćeš pravo upoređivabnje onda potraži iskustva za pojedine igre ili tip igara za keje si zainteresovan. Nijedan GPU nije baš najbolji za sve a i CPU tu igra veliku ulogu naročito na 1080p ili niže.
Rx 460/5460 su dno segment sada a 570 početak srednjeg.
Nemam direktno upoređenje ali samo ovo. Uz pomoć 3700x sa Rx 570oc sve je igrivo dok sa 2700x i 460 bilo je povuci potegni i na nižim namešzanjima.
 
Slažem se, batali te sajtove. Potraži po netu testove RX570, možep je naći i po grafikonima u testovima drugih (low/mid tier) grafika, ili testovi po YouTubu...nije 100% pouzdano ali dovoljno da imaš neku predstavu o snazi.
 
Samo ukucaš na Youtube-u RX 560 vs 570 i slično i dobićeš testove. Obično na tim testovima se vidi zauzeće procesora i grafe, pa možeš otprilike videti kako će se ponašati kod tebe.
 
Za poređenja sam obično koristio https://gpu.userbenchmark.com Međutim, sada primetih da za RX 570 piše da je duplo brža od RX 560, ali u sekciji za igrice prosek je tek +30 %. https://gpu.userbenchmark.com/Compar...560/3924vs3926
Pa morala bi RX570 biti oko 50-60% brza od RX560.
CSGO, GTA V, Minecraft iz onog spiska su CPU bound igre.
Bolje pregledati specijalizovane sajtove gde se porede kartice na istom hardveru. Ili vec predlozeno - youtube video poredjenja posto su vec kartice stare par godina i novih "pisanih" testova bas i nema...

Da li je 50 % skuplje 100 % brže, recimo.
Nazalost, obicno je kontra. Dodatnih 50% performansi obicno kosta 100% vise. Da je prva situacija hi end karte bi bile mnogo jeftinije :)
 
Problem je što ne ciljam neku određenu igru, a ne igram ništa od tih "mainstream". Ranije sam igrao NFS i još par. Trenutno je instalirana samo Jedi Fallen Order koju igram na Skylake grafici. U prozoru, sve najlošija podešavanja. Još malo pa će 5 godina da ništa (drugo) nisam ni igrao. Kupio bih da možda ja ponekad ljudski odigram nešto, ali najviše zbog nekih klinaca iz komšiluka koji povremeno svrate. Inače, monitor je 1080 i to mi je ok. Ciljao sam da kartica bude oko 100 evra i za tu cenu (novo) video RX560. Videh i 1650 za oko 150 evra i to je apsolutni maksimum do kog bih išao (ali ne bih nvidia). Ovo za 570 sam gledao samo "da vidim koliko je brža kad (kod nas) košta i dalje duplo više (novo)".

Dakle, džaba mi da kopam po sajtovima brzine za konkretne igre kad ne znam ni sam šta bih igrao, a ako moram za svaku igru novu pretragu to mi je smaranje. Dobar predlog za YouTube iako obično teško nađeš poređenje baš onih kartica koje te zanimaju. Pokušaću, svakako, uopšte mi nije ni palo na pamet (odvikao se od YT). I dobra napomena da neke igre više zavise od procesora, mada bi to trebalo da je jasno iz manjih razlika. Ono, gledam, ali ne vidim.

@Ostoja Kod najjačih modela uvek mala razlika puno košta, ali kod ovih jeftinih ne mora. Mislim da je baš 1650 brža od 560 više nego što je skuplja.
 
Pa onda prvo odluči za najviši budžet koji možeš/hoćeš da odvojiš pa onda gledaj šta može za te pare. Kupiš to za te novce i nadaš se najboljem. Mislim da bi ti legao Rx 570 za taj system i upotrebu. Za neki viši gaming trebaće ti ceo nov system anyway.
 
Poslednja izmena:
U neku ruku, tu se vraćam na početak - šta ako za 10 evra više može da se dobije nešto osetno bolje? Zato sam koristio te sajtove za poređenje i njihove liste - odmah se vidi gde je koja kartica. Ali naravno, razumem sistem. Pregledam i uporedim sve što uopšte dolazi u obzir, a "srećna" okolnost je što je ponuda kod nas očajna, a cene nenormalno visoke, pa i nema puno modela koje treba pregledati (u stvari, računam na neke popuste ovog meseca). Hvala za preporuku 570, nju bih svakako uzeo, ali najjeftinija je preko 20000 (tačnije, 22000). Nov sistem nije na vidiku.

Hvala svima. Što se konkretne teme tiče, zaključak je da su testovi/podaci na sajtovima za poređenje loši?
 
Da na opstim benchmark sajtovima (userbenchmark, i sl), ali ne i na specijalizovanim sajtovima (guru3d, computerbase.de, purepc.pl, gamers nexus, techpowerup, techspot itd) koji se bave testovima hardvera.

Problem je sto kartice nisu nove i opisi su stari po par godina te nema poredjenja u igrama koje su izasle posle opisa, pa treba posegnuti ka youtube-u gde korisnici na istom hw uporedjuju dve kartice i u novijim igrama pa se dobije opsta ideja sta se gde bolje ponasa. Nazalost, ne mora da znaci da ce se tako ponasati i na slabijem CPU, ali se uvidi neki opsti trend u vezi snage GPU.


@Ostoja Kod najjačih modela uvek mala razlika puno košta, ali kod ovih jeftinih ne mora. Mislim da je baš 1650 brža od 560 više nego što je skuplja.

Zato i napisah uglavnom. Kod tih jeftinijih ima svakakvih situacija...
 
Poslednja izmena:
Nije da su loši benchmark testovi ali zbog velikih razlika u uslovima u kojima su rađeni teško do nemuguće naći neki koji se odnosi na identičan system i sa istim uslovima.
Pogledaj i polovne, za oko 100€ sa nešto garancije već može da se nađe. Sve sa 2 venta su prilično hladne a nisu ni mnogo popularne za kopanje. Pogledaj PP za predlog-
 
Za tvoju upotrebu nema smisla uzimati novu karticu. Polovna neka ovde ili na KP, poželjno sa još malo garancije.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno