Šta je novo?

PC Upgrade

DULE98

Cenjen
Učlanjen(a)
17.04.2012
Poruke
62
Poena
160
Cao, zanima me da li bih mogao sa odradim nekakav Upgrade pc-a, ne za gejming cisto za normalan surf netom, windows 10 i editovanje fotosop lightroom..
Trenutna konfiguracija
Amd x4 860k 3.6ghz
Amd r7 260 1gb
4gb ddr3
Hdd 1tb
Msi a68hm-e33
Ili ovo baciti i praviti novo?


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jos jedan stik 4 gb DDR3 rama .....(oko 2 hiljade din)

SSD bar 256gb za sistem i osnovne programe....(nov 4-5 hiljada din)

I nova grafa tipa AMD rx560 2/4gb ili Nvidia 1050(TI)....(nova nesto vise od 100 eura,moze i polovna 70,80 eura)

To bi trebalo bez poroblema da posluzi za surf,win 10 i photoshop....pa i za igre od pre neku godinu u 1080p...
 
Ako si pri parama, lepo sve to prodaj.
Bilo koji 6 core CPU, min16gb rama, ssd + hd, bilo koja grafika u poslednjih 5 godina (bar 2gb) i bice to ok masina za rad u navedenim programima. Posto su Adobe programi gladni ram-a, narocito LR u proteklim godinama, ako se ukaze opcija za jos memorije, obavezno dodaj. Realno ne mora novo sve da bude, po oglasima ima lepih polovnih i lepo ocuvanih komponenti.
 
Kojim budzetom raspolazes?

Ako si pri parama,imas nove i povoljne AMD 5600X procesore......a i bilo koji 6 core CPU bi ti bio bas "neophodan" za surf netom i u win-u 10 (bez toga to mozda nece da ti radi).......kao sto lepo savetuje kolega Marti Misterija....
 
@Dule - Za komotan rad i editovanje cesto ti je potrebno da PS i LR budu istovremeno aktivni, racunam da ti, kao i svima, ima jos programa koji rade u istom trenutku, sto aktivni sto u pozadini. Vise jezgara i vise memorije ce da bude od velike koristi. U ovom trenutku vise od 8 jezgara za PS i LR ti nije potrebno, jer ih uglavnom i ne vide pomenuti programi u 90% situacija. Dakle 6 jezgara, max rama koiliko ti finansije omogucavaju i SSD za sistem, programe i LR katalog. Kasnije, kad skupis jos neku kintu, uzmes jos jedan manji SSD na koji ces da prebacis LR katalog i koji ce da ti bude scratch disk za PS i LR.
 
Puknes nesto tipa 600 eura na nove komponente (800 ako uzmes povoljni ryzen 5600X) i ima da surfujes,koristis win 10 i photoshop k'o covjek...

Ili da za 100-150 eura nadogradis komp koji vec imas (za surf,win 10 i photoshop)
 
Puknes nesto tipa 600 eura na nove komponente (800 ako uzmes povoljni ryzen 5600X) i ima da surfujes,koristis win 10 i photoshop k'o covjek...

Ili da za 100-150 eura nadogradis komp koji vec imas (za surf,win 10 i photoshop)
Čitam i ja "povoljni Ryzen 5600X" i ne verujem šta čitam. Da čovek hoće novi komp tako bi i pitao.

Ako ti Photoshop ne treba za profesionalni rad koji ces naplaćivati 50 eur po satu, nemoj da slušaš ove iznad, ne treba ti ni poslednja verzija ni brdo RAMa da bi mogao da ga pokreneš. Radiće to lepo i na ovome sto imaš, samo ga nadogradi. Ne moraš ni grafičku, samo RAM i SSD.
 
Covek hoce da koristi i Lightroom, a to jede resurse samo tako. Rekao bih da to svesno previdjas jer nemas pojma cemu sluzi i kako radi. Photoshop je laka kategorija naspram Lightrooma.
U cemu je poenta koriscenja kompa i da ti programi rade traljavo!? Valjda bi trebalo da ti predstavlja zadovoljstvo kako radi, lepo, glatko, bez kocenja, cekanja i poruka kako nema dovoljno memorije, a ne da se stekas za svaki evro, nebitno da li koristis za licne ili profi svrhe.
 
Prodaj ploču, procesor i ram, na to dodaj tih 200e i uzmi 240gb ssd, ryzena 1600/2600/1700 uz neku jeftiniju b450 ploču i 16gb rama na oglasima. Otprilike mu to dođe to, bolje ne može.
 
Pazi, SSD i ploču mislim da ćeš bez problema naći čak i polovno sa garancijom, u kranjem slučaju možeš i novo da uzmeš.
Za procesor i ram ti realno garancije ni ne trebaju, to nije kvarljiva roba, ako radi radi, a šansa da se pokvare bez nekog divljačkog overkloka je mizerno mala.
 
Pazi, SSD i ploču mislim da ćeš bez problema naći čak i polovno sa garancijom, u kranjem slučaju možeš i novo da uzmeš.
Za procesor i ram ti realno garancije ni ne trebaju, to nije kvarljiva roba, ako radi radi, a šansa da se pokvare bez nekog divljačkog overkloka je mizerno mala.
Pa mene plasi to mizerno malo s obzirom da pre par godina sam uzeo sve novo prikljucio kompjuter, i sve se istopilo za jedan dan.. Otpale iglice sa procesora bukvalno hahaha

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno